Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Mikołajkowo w Basiorze

Wydarzenia 07-12-2018 Autor: ksz Foto: nadesłane, T. Walczewski, B. Czechowski, Z. Linkowski, A. Straszewska
50

Jak co roku w zajeździe Basior w Skłótach w gminie Krośniewice odbyły się Mikołajki. Nie zabrakło dobrej zabawy, słodyczy oraz oczywiście prezentów.

Dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez zaproszonych gości, odbył się także m.in. pokaz pierwszej pomocy. Nagrodami były słodycze oraz prezenty, przyniesione przez samego Świętego Mikołaja vel Tomasza Walczewskiego, który Mikołajki od lat organizuje wspólnie z krośniewicką radną Ewą Stolarczyk.

Na imprezie pojawili się także samorządowcy i politycy związani z PiS-em, m.in. burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, reprezentująca senatora Przemysława Błaszczyka Anna Straszewska, kutnowski radny Bartosz Czechowski oraz - w imieniu posła Marka Matuszewskiego - Zbigniew Linkowski z Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Tak znamienici goście musieli być dla dzieci większą radością niż same prezenty, które ufundowali! Upominki ufundował również starosta Daniel Kowalik, jednak ze względu na trwającą w tym czasie sesję Rady Powiatu nie mógł pojawić się osobiście w Basiorze.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

komentarze (50)
Dodaj komentarz

Organizatorem była Pani Ewa.S Wszystkie dzieci z jej okręgu wyborczego dostały imienne zaproszenia na Mikołajki. Organizowała to z własnych diet. W czym problem? Zazdrość?

Elita zaczyna się bawić i robi sobie reklamę

NOWICKI PAPAPA z radą gminy MIEJSCE ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA RADNEGO, A PRAWO WYBIERALNOŚCI Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (sygn. akt II SA/Ke 636/12) okoliczności, że radny kandyduje w wyborach do rady gminy, w której jest zameldowany, z uwagi na więzi łączące go z tą miejscowością od urodzenia tj. z tamtejszą parafią, szkołą, znajomość z mieszkańcami, największa liczba głosów w wyborach, uczestnictwo w tamtejszych uroczystościach, nie podważają podstawowego ustalenia, że nie zamieszkuje on na stałe na terenie tej miejscowości, a jest tam jedynie zameldowany, co stanowi podstawę do wygaśnięcia jego prawa wybieralności.

starczy jak sie jest zameldowany tyle w temacie od 1 stycznia się przepisy zmieniły hahahah

Zobaczymy jak będzie się tłumaczył w sądzie

Jest przykro, bo ludzie wieszają na p.Walczewski psy , a tak naprawdę to nie powinno być skierowane do niego tylko do p.Nowickiego Koszt takiej imprezy to ok 3 tys. Zlotych, a kto tyle wyda? Radni biorą diety do swoich kieszeni i nic ich nie obchodzi.

Mikołajki dla dzieci - wspaniała sprawa, a na pewno bardzo medialna, dodająca splendoru organizującemu Panu radnemu, szczególnie, że zawsze jest tak szeroko opisana w mediach społecznościowych i nie tylko. Szkoda tylko, że Pan radny poza organizowaniem Mikołajek nie zajął się w czasie swojej kadencji poważniejszymi rzeczami, jak chociażby remontem drogi w miejscowości Szubina. Mam nadzieję, że obecny radny zamiast skupiać się na organizacji imprez zajmie się sprawami, które może nie dadzą mu rozgłosu, ale są istotniejsze dla mieszkańców.

Dokładnie, żeby pomagać dzieciakom, nie trzeba być radnym. Prawda jest taka, że głosowanie na takiego radnego to strata głosu, a przede wszystkim publicznych pieniędzy.

Ludzie. Po co piszecie ,, szacunek dla Pana W. ,, itp wpisy skoro on nie organizował spotkania , był jak to piszecie gościem i reprezentantem zarządu powiatu ? Pan Tomasz przebrał się tylko za Mikołaja więc po co pisać takie głupoty.

Z takim razie cała uroczystość została zorganizowanA dla dzieci z miejscowości Pani organizator? Jej znajomych i rodziny? Czy dla kogo bo do tej pory tego nikt nie wie.

No właśnie,,nigdzie nie wisiały zaproszenia dla dzieci,,

Były ja co rok wszystkie dzieci z okręgu wyborczego p.Ewy Nawet córki p.Walczewskiego nie było

Bo może była na wycieczce

Pan Walczewski jak by organizował to by musiał by zaprosić Wszystkich dzieciaków z gminy krosniewice Dąbrówce i Nowe Ostrowy to ok 1400 dzieci proszę mi powiedzieć plus po jednym opiekunowie to jest ok 3000 tyś mieszkańców nawet takiej sali niema żeby wszystkich pomieści

Pan Walczewski reprezentował Powiat Kutnowski jako członek zarządu powiatu!!! Organizatorem była Ewa Stolarczyk i sponsorzy

. A gdzie ten radny mieszka Adam Nowicki ? Napewno nie u rodziców

Oczywiście, że na Szubinie. Nie u rodziców a u siebie na Szubinie. To rodowity mieszkaniec. A czemu Pan Walczyski nigdy nie startowal z Nowego czyżby się bał swoich sąsiadów?

MIEJSCE ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA RADNEGO, A PRAWO WYBIERALNOŚCI Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (sygn. akt II SA/Ke 636/12) okoliczności, że radny kandyduje w wyborach do rady gminy, w której jest zameldowany, z uwagi na więzi łączące go z tą miejscowością od urodzenia tj. z tamtejszą parafią, szkołą, znajomość z mieszkańcami, największa liczba głosów w wyborach, uczestnictwo w tamtejszych uroczystościach, nie podważają podstawowego ustalenia, że nie zamieszkuje on na stałe na terenie tej miejscowości, a jest tam jedynie zameldowany, co stanowi podstawę do wygaśnięcia jego prawa wybieralności.

A kogo to obchodzi gdzie mieszka,,przecież poprzedni radny mieszkał w Nowym,na domiar złego nie poprawił stanu nawierzchni w Szubinie.

Nowe to gmina Krosniewice p. Walczewski na Szubinie ma ok 30 hektarów p Nowicki nie mieszka w naszej gminie

Szkoda że Pan Tomasz nie poinformował mieszkańców swojej miejscowości o Mikołajkach. Rozumiem, że on nie był organizatorem, ale dlaczego z jego miejscowości Nie wiedzieli o organizacji imprezy. Pani Stolarczyk organizowała Mikołajki dla dzieci z miejscowości w której mieszka?Nie chodzi tu o paczkę bo każdego stać na czekoladę dla swojego dziecka, ale o samą imprezę.

Jak mieszasz w Nowym to idź go zapytaj

To tak jest jak ludzie wybierają radnych którzy nie mieszkają w Szubinie tylko gdzieś daleko mam na myśli radnego Adama Nowickiego to on powinien organizować MIKOŁAJKI

Pom, tak dla twojej wiedzy to radny powinien przede wszystkim być przygotowany merytorycznie do sesji, czytać dokumenty i materiały na sesję, ustawy dotyczące aktualnych problemów gminy, występować z inicjatywami uchwał dotyczących swojego okręgu wyborczego oraz gminy, dbać o majątek gminy i dobro jej mieszkańców. Radny nie jest od organizowania Mikołajek, Halloween czy innych przebierańców . Z doświadczenia wiem, iż takimi "rozrywkami" zajmują się osoby nie mające merytorycznego przygotowania do bycia radnym a próbujący to nadrobić tzw. działalnością na poklask pod publikę. Tyle w temacie.

W ustawie o samorządzie gminnym i w żadnym statucie miasta czy gminy radny nie ma zapisanego obowiązku organizowania Mikołajek, dożynek czy innej cepeliady.

Woda sodowa uderza do glowy, szkoda ze impreza dla wybrancow. wzystkie dzieci z checia by sie pobawiły, a nie tylko sasiedzi i to wybrancy. Walczewski taki fajny chlopak, a juz dał sie sponiewierac polityce. ehh....

Woda sodowa uderza do glowy, szkoda ze impreza dla wybrancow. wzystkie dzieci z checia by sie pobawiły, a nie tylko sasiedzi i to wybrancy. Walczewski taki fajny chlopak, a juz dał sie sponiewierac polityce. ehh....

Podobno mamy już nowy skład osobowy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krośniewicach. Czy ktoś może coś wie w tym temacie?

caly zarzad reprezetuje kutnowska

A dla dzieci z jakich miejscowości były organizowane Mikołajki?

Organizatorem Mikołajek w Zajeździe Basior byłaEwa Stolarczyk, radna Rady Miejskiej w Krośniewicach. Nie mogło oczywiście zabraknąćTomasza Walczewskiego– członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego, który po raz kolejny wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i sprawił, że przez kilka godzin uśmiech nie schodził dzieciom z buzi.

Ja to nic nie rozumie co roku Pan Walczewski organizował mikołajki .W tym roku nie było zadnej informacji ani zaproszeń,a pisze to jako mieszkaniec miejscowosci Pana radnego.O co tu chodzi??? nikt z mieszkanców Tego nie rozumie dla kogo były te mikołajki i po co ten lans polityczny, nie takie mikołajki pamietam z ubiegłych lat.

To tak jest jak ludzie wybierają radnych którzy nie mieszkają w Szubinie tylko gdzieś daleko mam na myśli radnego Adama Nowickiego to on powinien organizować MIKOŁAJKI

poprzedni radny mieszkał w Nowym,,nie w Szubinie

Te z Pomarzan, tak dla twojej wiedzy to radny powinien przede wszystkim być przygotowany merytorycznie do sesji, czytać dokumenty i materiały na sesję, ustawy dotyczące aktualnych problemów gminy, występować z inicjatywami uchwał dotyczących swojego okręgu wyborczego oraz gminy, dbać o majątek gminy i dobro jej mieszkańców. Radny nie jest od organizowania Mikołajek. Z doświadczenia wiem, iż takimi "rozrywkami" zajmują się osoby nie mające merytorycznego przygotowania do bycia radnym a próbujący to nadrobić tzw. działalnością na poklask pod publikę. Tyle w temacie.

Panie Tomku W. GRATULUJĘ! PANI RADNA EWA S. TEŻ SIĘ SPISAŁA NA MEDAL.

Szacunek dla tego radnego. Widać, ze pełni funkcję z powołania, nie dla kasy. Powinno sie rozsławić jego dzialalnosc i zainteresować np. TVN. Tam sie to sprzeda. Pozdrowienia dla radnego Walczewskiego. Wytrwałości zycze. Kanalie które cokolwiek by nie robić i tak mają problem niech zamilkną

"Ok", to niech zrezygnuje z kasy, skoro robi to z powołania. Proste.

tusek vision network to nie jest dobry pomysł, lepiej tvpemoji

Jak TVP, to tylko 19:30 Jedyne prawdziwe treści!

Myślę, że lepsze byłoby radio TRWAM, taka ''bezinteresowna'' działalność dla bliźniego to tylko tam :-)

Wspaniała tradycja,super atmosfera i wiele radości dla Naszych dzieci Dziękujemy panie Walczewski

Tomku W. tak trzymać!!!

A u nas w Kutnie takiego radnego nie ma co by zrobil lub zorganizowal np za swoia diete ciagle maja malo

radny rady miasta P.Czechowski ufundował paczki

Pani Kasia E jak zawsze sympatycznie emoji

Ja też uważam że to super sprawa. Człowiek o naprawdę wielkim sercu. Nie spoczął na laurach, tylko dalej prowadzi swoje akcje.

Serxe pisze "Nie spoczął na laurach, tylko dalej prowadzi swoje akcje"................bo niestety, myślę, że NIC INNEGO NIE POTRAFI i na pokazywaniu się w tego typu akcjach buduje swoją popularność. Oczywiście - dzieci korzystają i to jest duży plus tego, ale najbardziej korzysta na tym sam P. Walczewski, promując się przy tej okazji gdzie tylko się da i z kim tylko się da emoji proszę zauważyć emoji czy tak nie jest. Od radnego oczekuje się, jak słusznie zauważył i napisał Mieszkaniec ,by był........ ..........cytuję "przygotowany merytorycznie do sesji, czytał dokumenty i materiały na sesję, ustawy dotyczące aktualnych problemów gminy, występował z inicjatywami uchwał dotyczących swojego okręgu wyborczego oraz gminy, dbał o majątek gminy i dobro jej mieszkańców. Radny nie jest od organizowania Mikołajek. Z doświadczenia wiem, iż takimi "rozrywkami" zajmują się osoby nie mające merytorycznego przygotowania do bycia radnym a próbujący to nadrobić tzw. działalnością na poklask pod publikę". Dokładnie, tak również myślę i obserwuję uważnie (super, że są transmisje obrad wszelakich emoji rad, tu akurat powiatu. Co P. W. ma rzeczowego do powiedzenia i zaproponowania mieszkańcom, to się okaże, pokaże to czas . Zachęcam do śledzenia tego, co dzieje się w lokalnej polityce. Nie zostawiajmy naszych spraw tylko w rękach polityków....czuwajmy, obserwujmy, oceniajmy. Wierzę głęboko, że też mamy wpływ na to, co się dzieje dookoła nas. Z pozdrowieniami.

super sprawa

MIEJSCE ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA RADNEGO, A PRAWO WYBIERALNOŚCI Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (sygn. akt II SA/Ke 636/12) okoliczności, że radny kandyduje w wyborach do rady gminy, w której jest zameldowany, z uwagi na więzi łączące go z tą miejscowością od urodzenia tj. z tamtejszą parafią, szkołą, znajomość z mieszkańcami, największa liczba głosów w wyborach, uczestnictwo w tamtejszych uroczystościach, nie podważają podstawowego ustalenia, że nie zamieszkuje on na stałe na terenie tej miejscowości, a jest tam jedynie zameldowany, co stanowi podstawę do wygaśnięcia jego prawa wybieralności.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także