Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Na targu rozmawiali o 500 plus. PiS z naszego powiatu w akcji

Wydarzenia 25-06-2019 Autor: toza, Starostwo Powiatowe w Kutnie Foto: Starostwo Powiatowe w Kutnie
179

Dzisiaj Do Kutna przyjechali przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, którzy na Targowicy Miejskiej przy ulicy Narutowicza przeprowadzili akcję informacyjną związaną z rozszerzonym programem rządowym 500+.

W akcji informacyjnej wzięli też udział przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego: Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Podczas akcji rozdawano ulotki oraz balony oraz informowano o rozszerzonym programie 500+.

Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce.

Wnioski online o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można również składać tradycyjną drogą podczas wizyty w urzędzie lub listownie.

komentarze (179)
Dodaj komentarz

A może by tak pomyśleć o emerytach i zwolnić z podatku

Czytając niektóre komentarze, to jakbym słuchał TVpis, normalnie wszystko to samo-mydlenie ludziom oczu i co jest najgorsze, że ta pseudo telewizja jest w każdym domu. Naczelnik państwa daje Kurskiemu 1mld 300mln zł rocznie, nie z abonamentu tylko z naszych podatków.

Jeszcze ten PIS wam wyjdzie czubkiem głowy, ale dopiero po wyborach, niejedenemu z was na chleb zabraknie, o śmietnikach wam przypomną, poczekać jak przyjdzie nowy rok 2020, jak będą już u władzy. bo teraz to jeszcze się wstrzymują

Okrąglutki ten nasz Starosta ...

Opodatkować to 500+ to jest jak by nie widział dochód jakiś. Paranoja.

Pamiętam jak przed wyborami na krzyżówce Kościuszki z Olimpijską stał cały dzień i zaklejał plakaty wyborcze swoich przeciwników. Śmieszni są

wrzuć zdjęcia, pośmiejemy się razememoji

A perkusista lokalnego zespołu nie wręczał baloników? Przecież zawsze tak mocno broni PiS-u. Myślę, że zasłużył na to, by ktoś zaangażował go do tego typu akcji.

Ciemny lud to kupi, przecież oprócz 500+ dostali niebieskiego balonika i obietnic moc!

No i wręczał nie byle kto emoji

500 plus owa patologia

Do roboty smierdzace lenie a nie wyciąganie łapy nie po swoje. Masz bachory to weź sam zarób na nie . A nie spisz do południa i **** rośnie. A wasza praca to płodzenie kolejnych bachorow.

Kocą się jak krolice dla tych 500 zł.

O. Widzę że nic zamazalo twarze paniom od 500+ ???? No chyba się nie wstydzą?

Jak 500 + razi co niektórych ale tak naprawdę zastąpiło je rodzinnym które kiedyś było 70 zł pożal się Boże. Czysto taka nazwa czy inna grunt ze dzieci maja

Tylko nacjonaliści vel narodowcy mogą być gorsi od PiS-u. Będą robili to samo, ale nie będą się bawili w pozory demokracji. Swoje wizje wprowadzą w życie żelazną ręką, przy pomocy policji, wojska, własnych bojówek i tajnych służb. Najbliższe wybory to ostatnia okazja, żeby powstrzymać upadek Polski.

Wiadomość z ostatniej chwili: złodzieje, żeby mieć na 500+ podnieśli drastycznie składki ZUS. PiS zniszczy Polskę, bo bez przedsiębiorców, którzy będą dawać pracę, ten kraj nie przetrwa. I żadne 500+ wam nie pomoże.

Bez pracowników,żaden przedsiębiorca nie przetrwa.

"Trochę szacunku", to prawda, dużo pracodawców potrzebuje pracowników, ale przy takiej polityce PiS-u, właściciele firm będą zwalniać część pracowników, a ich obowiązkami obciążać pozostałych. To proste.

Bajki to na dobranoc

Składki ZUS nie wzrosną, one wstaną z kolan emoji

Każdy zdaje sobie sprawę że jeżeli ktoś coś dostaje, to ktoś inny musi na to dać. Dziura vatowska tutaj dała niewiele, przy tej skali prawie nic. Dają Ci co ciężko pracują (oczywiście nie dobrowolnie, ale w podatkach). Tylko że elektortat ktory dostaje nie jest wcale taki słodki i wdzięczny, jak kiedyś to wszystko finansowo pierdyknie i będzie jak w Grecji lub Wenezueli, to ten dostający elektorat który nagle nic nie dostanie jako piewrwszy pójdzie na Pis z widłami i sztachetami. A pracujący jakoś sobie radę dadzą, nie dzięki wladzy ale pomimo wladzy.

Znając życie, akurat wtedy u władzy będzie obecna opozycja, która odziedziczy po PiS-ie pustą kasę państwa, rozwaloną gospodarkę i masę nierobów, których trzeba będzie przystosowywać do pracy. Teraz PiS korzysta z owoców wypracowanych przez poprzedników, a następcy PiS-u będą ratować kraj z pożogi. Ale dla tych wszystkich mas, które teraz głosują na PiS i tak będzie oczywiste, że winni są następcy PiS-u a nie PiS. Bo przecież było super. Jak za Gierka.

Pielęgniarka ze stażem 30 lat w Łódzkim szpitalu zarabia około 3.200 zł netto. Student z zerowym stażem w Lidlu czy Biedronce w okresie wakacyjnym zarabia od 2.800 zł netto. Czy to jest normalne? Czy do tego dąży PiS aby obywatel był szczęśliwy bo ma zagraniczne dyskonty pod nosem niż godną opiekę zdrowotną? Przez ostatnie lata mam wrażenie że osoby które przechodzą na emeryturę mają od rządu składane życzenia szybkiej śmierci aby ZUS mógł ich wykreślić z listy. Ale przecież dla ciemnej masy pisiorskiej jest to nie istotne. Ważne aby na koncie co miesiąc pojawiały się pieniążki z socjalu. Co z tego że podatki idą w górę, ceny produktów codziennych lecą w górę, co z tego że prąd i woda z roku na rok drożeje - ważne aby dostać pieniążki, pieniążki które i tak zabiorą Ci w podwyżkach cen rzeczy które Cię dookoła otaczają.

Co ma piernik do wiatraka? Pielęgniarka na jednej umowie może i zarabia 3200 ale trzeba dodać umowy zlecenia i inne dodatki.... nie pamięta się jak się młodym było i też się chciało godnie zarabiać....

w biedronce to nawet zastępca kierownika niema 2800 netto

po 30 latach pracy 1.600 zł netto, to dopiero jest raj, lepiej wyciągają nieroby socjalu

Skoro nie potrafi poprawnie napisać słowa "nie ma" to nie dziwie się że ma poniżej 2800 netto.

JUż dość rujnowania tego państwa i kupowania sobie głosów z naszych pieniędzy przez złodziejsko- banksterski układ okrągłostołowy.Ludzie obudźcie się i wywalcie to POPISowskie towarzystwo na ryj.Ani PO ani PIS nie zadbało o ZDROWIE POLAKÓW- JESTEŚMY NA SAMYM KONCU W UE JESLI CHODZI O OPIEKĘ ZDROWOTNĄ,a śmiertelność Polaków w 2018 była najwyższa od IIWŚ.Liczba zachorowań na raka zwiększyła się o 46%, a liczba zgonów o 23,2%. w ciągu ostatniej dekady.Skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza, niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej.Kolejki kilkuletnie do specjalistów, a ok 10 mln Polaków wyjechało z Polski (W TYM LEKARZE I PIELĘGNIARKI) za chlebem, a ci co zostali pracuja na socjal dla Ukraińców i innych "nieczynnych zawodowo". Chore państwo a wy się cieszycie z 500+ przy cenach rosnących w zasrtraszajacym tempie.NA LECZENIE POLAKA NIE STAĆ, MUSI UMIERAĆ I TO CHYBA IM CHODZI!!!!!!

Podwyżka składek ZUS o 10%. Cieszyliście się jak głupi gdy PiS podniósł stawkę minimalną. Cieszycie się jak głupi gdy PiS rozdaje pieniążki. Nie zauważacie że wszystko leci w górę - świadomie?. Ciemna pisiorska maso :-)

I pamiętajcie - "rozwód jest gorszy niż śmierć", jak powiedział jeden oderwany od rzeczywistości profesor, zbliżony do kręgów rządzących, a który pośrednio ma niestety wpływ na to co dzieje się w Polsce. Mąż może Was olewać, obrażać, poniżać, wykorzystywać, ale niech Bóg Was broni pomyśleć o rozwodzie, Wy "przesadnie wyemancypowane" kobiety.

Popatrzcie na tych ze zdjęcia i pomyślcie...oni odpowiadają za to, że tylko w ciągu jednego miesiąca zadłużamy sie na 3mld zł! Zadłużenie przekracza już 1 bilion zł ! ! ! Pomyślcie czy tego chcecie? Kiedyś przecież przyjdzie czas na spłacanie długów wraz z odsetkami!

Tak przyjdzie jak za Tuska najwyższy deficyt a właśnie teraz spada rośnie PKB

Dzięki rządom Tuska Polska wyszła obronną ręką z gospodarczego kryzysu światowego. PiS teraz z tego korzysta. Ale skąd ty możesz o tym wiedzieć. Przecież ani w TVPiS, ani w Republice, ani u biznesmena Rydzyka tego nie usłyszysz.

Wolne żarty pływająca zielona wyspa

Pisuary kupują głosy kretynów i patologii bez pracy za pieniądze uczciwie pracujących obywateli! Szkoda że ich nie spotkałem bo by ryje obite były!

Cholerne patologiczne nieroby i ich bachory.

Igorek chyba się zagalopował. Lepiej pozwolić notablom okradać kraj niż wspierać polskie rodziny. Pracuję z dziećmi od wielu lat i widzę jak szybko zacierają się różnice między tymi z miasta i ze wsi. Tylko totalny ignorant i człowiek pozbawiony empatii może pisać takie bzdury o 500+. Kto Wam w Polsce kiedykolwiek coś dał? Kto dbał o godność zwykłych obywateli ? Zazdrościcie , że ,,patologia"(określenie pseudo elit)kupuje sobie ,,wypasione" samochody i okupuje bałtyckie plaże zarezerwowane dla wybrańców. Człowiek inteligentny posiada też trochę pokory, oprócz dyplomu magistra. Warto się nad tym zastanowić a najlepiej poczytać dobrą książkę historyczną zamiast oglądać hity w TVN. A tak na marginesie; straszycie od początku kadencji , że PIS doprowadzi państwo do bankructwa i co? Jakoś się na to nie zanosi . Wręcz przeciwnie!Nie przyszło Wam do głowy , że Ci ludzie po prostu potrafią rządzić? Nie mogę uwierzyć , że można mieć taką krótką pamięć. Komu Wy chcecie oddać władzę?! Jak patrzę na miotającą się, żałosną, skompromitowaną wielokrotnie ,, opozycję totalną", która brzytwy się chwyta bo boi się, że może być jeszcze lepiej, a wtedy; Adie na zawsze. Największa frustracja jest wtedy, gdy nie ma się czego czepić, wtedy argument: rozdawnictwo, nieróbstwo, dziecioróbstwo nakręca tych ,,wykształciuchów" mieniących się elitami. Pewnie dla nich byłoby lepiej dać pieniądze uchodźcom, może ich dzieci będą zarabiały na nasze emerytury.

Dobra to może być ciocia z Ameryki, która w dodatku jest bogata a nie książka. Co do bałtyckiej plaży to w tamtym roku miałem wątpliwa przyjemnosć poznać beneficjentów 500 plus. Parawan disco polo , przekleństwa wa i krzyki w oparach najtańszego piwska. Eh ..i ta prostacką gadka! Rząd na dał! Wbij sobie do tej pisiej główki raz na zawsze to , że rząd niczego nie daje! Rząd dysponuje pieniędzmi obywateli!

POżyjemy, zobaczymy!

KiG, twój wywód miałby sens, gdyby rzeczywiście "nie było się czego czepić". Problem w tym, że jest. Tylko totalny ignorant tego nie zauważa.

Ale o czym my tu rozmawiamy. Należymy do czołówki najbardziej zadłużonych Państw Świata. Rząd chce sztucznie podbić dobrobyt mieszkańców tego kraju rozdając pieniądze które najpierw musi zabrać. Grecja też tak się bawiła. Mieli na wszystko .... , dostawali socjale, mieli mniejsze obowiązki wobec pracy. Pełen czill luzik i lajcik. Aż nagle bum krach i upadek. To samo tutaj będzie. Podatki vaty sraty, składki itp itd polecą w górę. Za nimi lecą w górę produkty które nabywamy codziennie. Jak dziś za coś płacisz 10 zł, za rok zapłacisz 25 zł. Identyczna historia jaką wszyscy żyliśmy kilkanaście lat temu. Tylko im chętnie wszyscy pomogli. Nam kto pomoże? Padniemy ekonomicznie to staniemy się tylko wolnym terenem dla bogatszych krajów. Śmialiście się że Ukrainiec przyjeżdża do Polski aby zarobić mniej niż Wy zarabiacie. Jak pęknie bańka o nazwie 500+ i braknie Wam jedzenia na swe pociechy to polecicie do każdej pracy za jeszcze niższą stawkę niż pracują obecnie Ci z których się śmiejecie. 500+ zniknie, ceny i podatki wyższe zostaną. Naprawdę, pomyślcie planując kolejne dziecko czy będziecie w stanie je utrzymać bez pomocy Państwa.

Chyba masz złe dane najbardziej zadłużona jest Francją i Włochy te drugie przodują

Być najbardziej zadłużonym krajem a być w czołówce to ogromna różnica. Już 500+ wyłączył myślenie czy dykta zalewa szare komórki? :-)

Tak drwicie z pisu a PSL już daje więcej a pelo 1000 na każde dziecko PSL emerytura bez podatku.... to są nadzieje

Zapomnieli powiedzieć że dzięki 500+ rodzi się więcej Polaków :-)

sprawdź dane - to niestety nie jest prawdą

Będzie więcej głów do prawdziwego socjalu, jak się już kasa w państwie skończy.

500+ to bardzo dobry program. Każdy Polak na wagę złota.

Tylko tego złota w kasie państwa coraz mniej.

Jakbym słyszał właściciela dawnego Polmosu. Im też zależało aby było jak najwięcej ludzi. Im więcej dzieci na socjalu w domu tym mniejsze chęci do pracy. Im mniejsze chęci do pracy tym człowiek staje się bardziej towarzyski. Im bardziej towarzyski tym częściej sięga po alkohol. :-) Brawo Wy

Czy 500 plus wyklucza ludzi z pracy bo ja i moi znajomi pracujemy normalnie jak ktoś chce to będzie pracować myślisz ze za 500 zł siedząc w domu zwojujesz nie wiem co . Typowa demagogia

Dam sobie rękę uciąć Ewo J że Twe dzieci są w przedziale wiekowym 13-17 gdzie nie musisz ich pilnować. Mówimy tutaj o większości - czyli o osobach które tworzą dzieci aby tylko otrzymać socjal i nie musieć pracować. Jak nie znasz tematu to się nie wyrywaj w szeregi. ;-)

POżyjemy, zobaczymy na jak dlugo starczy!

Wystarczy uszczelnić VAT i pogonić mafie

Masz na myśli bankdtera Morawieckiego , dewelopera z Żoliborza i im podobnych ?

A Kowali to urlop wziął na te spacerki?

Kowalik reprezentował powiat wraz z urzędem marszałkowskim ... zgodnie z litera prawa

reprezentował partię

reprezentował partię czyli urlop wziął, bo nie wykonywał obowiązków starosty.

Rozmowa dwóch kobiet w dniu dzisiejszym. Miejsce rozmowy Park Traugutta. Jak to czytają, serdecznie pozdrawiam. "Planujemy z mężem czwarte dziecko... Ale jak to? Dacie radę finansowo z pensji męża utrzymać 6 osób w rodzinie? - pyta druga. Oczywiście, mamy zapewnione 500+ do końca edukacji wszystkich dzieci, wsparcie socjalne w ramach dużej rodziny, zasiłek i jeszcze dojdzie mi gwarantowana emerytura z racji narodzin czwartego dziecka. Żyć nie umierać kochana" - Tak właśnie to wygląda w ostatnich latach. Obiecują pińcet złociszy na okres kilku lat a ludzie myślą że mają to zagwarantowane do końca życia. Już czuje tą biedę jak program zniknie i taka rodzina zostanie z jedną pensją. Ech, smutne to.

I pomyśleć że ludzie naprawdę wierzą że będą dostawać 500 zł na każde dziecko aż im osiągnie 26 lat. Że dostaną emeryturę bez żadnego dnia pracy :-) Przy takich ludziach to czuję że mam większe szanse na wygraną w Lotto - jest bardziej realna :-D

pieniedzy nie ma i nie bedzie ...powiedział pan z PO

No bo nie ma , są pożyczone q pożyczki mają to do siebie że trzeba je oddać.

Gardzę każdą partią :-) a pieniążki będą. Akcyza i podatki już poszły w górę aby pieniążki były na bezrobotne pasożyty których jedynym wyczynem w życiu było spłodzić dzieci.

Róbta róbta te dzieciaczki, nie mogę się doczekać jak zniknie pińcet plus i nagle wszyscy ruszą do roboty za miskę ryżu dla bobasków

To co potrzeba to nie finansują, bo po co, najłatwiej rozdać to co innym sie zabierze, zamiast 500+ dać po 1500+ na nieroba, gospodarka sie rozpędzi, tylko pracować nikomu sie nie chce i nie opłaca.

Co Ty opowiadasz? Bezrobocie cały czas spada, a nie rośnie.

Spada ponieważ jest obecnie więcej ofert pracy niż zainteresowanych. Brak zainteresowania pracą jest spowodowany otrzymywaniem przez rodziny wielodzietne po 1500/2000 zł - po co iść do pracy skoro Państwo płaci pensje za brak pracy? Naprawdę aż tak głupią osobą jesteś że tego nie rozumiesz? Faktycznie, nie dziwie się że PiS wygrywa jak taka szara masa pełznie do urn. :-)

To w innych krajach tez sZara masa bo tam tez socjal od lat

A wiesz że w innych krajach aby otrzymać pieniądze na dziecko trzeba mieć dochód? Przykład Niemcy: samotny rodzic minimum 600 euro miesięcznie, oboje rodziców minimum 900 euro miesięcznie. I na dziecko MAKSYMALNIE przyznawane jest 140 euro gdzie PKB na osobę przekracza 40 tysięcy euro. W Polsce im mniej zarabiasz tym lepiej - jak okrągłe 0 tym lepiej. W Polsce PKB na osobę wynosi 14 tysięcy euro, na dziecko przyznawane jest 117 euro ( po obecnym przeliczeniu ). Wychodzi że Polska jest 3.5x bogatsza niż Niemcy mając o połowę mniej populacji. Niebywałe :-) Ten dobrobyt musi się u nas przelewać. Wręcz pieniędzy jest tak dużo że aż leżą na ulicy i nikomu nie opłaca się po nie schylać bo już tyle ma że kolejne mu zbędne... ach ta szara masa pisiorska :-) szykujcie się na podwyżki VATu na wszystkie produkty spożywcze + akcyzy ;-) pieniążki potrzebne od zaraz

ciemna masa tego nie zrozumie, za trudne dla nich!

Po pierwsze to proszę mnie nie obrażać gdy już brakuje ci rzeczowych argumentów. Jeśli ktoś ma 2 dzieci to i tak pracuje. 1000zł nie wystarczy na wychowanie 2 dzieci.

A to dzieci tworzysz po to aby Państwo dało Ci na wychowanie? To tak nie działa :-) nie stać Cię na dziecko = nie masz dziecka. Prosto i rzeczowo. A co do tego kto kogo obraża - przeczytaj swoje wypowiedzi poniżej. Nie będę jak ćwierćinteligent pokazywać palcem kto kogo nazwał pajacem. :-) ciemna pisiorska maso.

Ja pracuje i żona i pobieram 1000 zł na dzieci które inwestuje w dzieci jak juz

Dzieci płodzi się aby mieć kogo kochać i aby był ktoś kto ciebie bedzie kochał. Jeśli dzięki wsparciu państwa bedzie cie stac na troje dzieci zamiast tylko dwójkę to masz o połowę szczescia wiecej. Czy to jest złe?

Czy nie mając pieniędzy idziesz do salonu samochodowego kupić auto? Czy mając 10 zł w portfelu bierzesz w sklepie produkt za 15 zł? Kolejny bałwan który wyznaje zasadę - "Zrobię dziecko aby ktoś miał mi podał szklankę wody na łożu śmierci".

Dzieci chce to mam bo jest pojęcie jak rodzina a jak państwo wspiera dzieci to chętnie wezmę proste

Dzieci do towaru w sklepie porównujesz? Kim ty jesteś? A własciwie to czym?

"ja", wystarczy, że jesteście rodziną i na pełnym etacie pracuje mąż albo żona - wówczas, przy dwójce dzieci, druga osoba już pracować nie musi. Oczywiście jeśli rodzina chce żyć na odpowiednio wysokim poziomie, to praca obu rodziców jest koniecznością. Ale jeśli komuś wystarczy życie na niskim poziomie (a nierobom zwykle wystarcza), to jedna osoba pracuje, a druga może sobie bimbać. Takie są fakty.

To nie są fakty tylko manipulacja. Nieroby w naszym kraju to już bardzo wąski margines. Polacy pracują i to ciężko, czesto z nadgodzinami czy na 2 etaty. Nieładnie że piszesz o nich nieroby.

Manipulacja to jest stosowana przez PiS mówiąc że 40 miliardów jest z powstrzymania lewego VATu. No cóż, szkoda że nagle jak ruszyło 500+, ruszyły również w górę podatki i akcyzy. Jakoś nagle wszyscy zwolennicy PiSu nie potrafią wyjaśnić dlaczego ich guru obiecał zniesienie akcyzy na prąd a nagle wychodzi że akcyza wraca i to droższa :-) wychodzi jednak że pieniążki na 500+ będą z dodatkowych podwyżek vatowskich i akcyzowych. Kolejna ściema jaką stosuje PiS kupując ciemną masę pieniążkami na bobaski

Taka właśnie jest kolej rzeczy w państwach rozwiających się. Najpierw pokolenie czy 2 cięzko pracują aby dzwignąć gospodarkę na nogi a potem się podnosi standard życia szarego człowieka. Musi być stosowana polityka równowagi dlatego ze jak cały czas jest ciezko to ludzie uciekają do innych krajów. Podobnie było kiedyś w Irlandii.

A co z powrotem PKSów? Tak głośno PiS krzyczał że kilkanaście tysięcy autobusów pojawi się na terenie całego kraju. Że kilkanaście tysięcy miejsc pracy będzie dla kierowców ów autobusów. Co ze zwiększeniem stawek NFZ za wizytę pacjenta? Miało to odkorkować wizyty u lekarza o blisko 80% obecnego czasu oczekiwania. Pewnie to zrobicie, ale gdy podniesiecie znów stawki ubezpieczenia. Obecnie płacimy 450 zł miesięcznie za kolejki u lekarza i syf w szpitalach. Za 200/250 zł miesięcznie u prywatnych ubezpieczycieli mamy prywatne placówki w których pacjent jest traktowany jak Pan i Władca. Jeszcze chwilka i składka NFZ wyniesie 500/550 zł bo przecież potrzeba mocno zasilić budżet 500+. Co z tego że nie będzie gdzie się leczyć. Ważne aby naród mógł szczęśliwie wydawać pieniążki na konsumpcje. Na to aby "bombelki" mogły pojechać nad morze czy w góry - przecież to tak bardzo potrzebne jest w życiu każdego dziecka. No normalnie brak wizyty nad morzem w wakacje to gorsze niż zbrodnia i mord setek ludzi.

Targowica... Hahaha Hahaha... Odpowiednie miejsce. Urlopy wzięte, czy służbowo wiecowali? A szpital i oświata to temat poboczny. Liczy się pińcet plus w bonusie na pierwsze dziecko. Płatne oczywiście w październiku przed wyborami do Sejmu. Obrzydliwa kampania wyborcza się toczy, tylko lans lans lans...

To nie lans. To kupowanie głosów. Zagłosuj a dam Ci 500 zł :-) dobrze pamiętam że w Polsce jest zabronione oferowanie pieniążków w zamian za oddanie głosu???? :-)

PIS-owcy to złodzieje, okradają mnie codziennie, już na podstawowe artykuły i opłaty mi brakuje, a nierobom wiedzie sie coraz lepiej

Jak PO rzadziła to minimalna pensja była 1000zł, za PIS mamy ponad 2000zł. Jak wrócą stare rzady to będzie Cię stać na więcej?

Tyle że za te 1000zł.mogłeś więcej kupić niż teraz za te 2000, ledwo starcza na opłaty i podstawowe rzeczy, chyba widzisz jak ceny pędzą w górę i to z dnia na dzień

Zwiększenie pensji w kraju powoduje podniesienie cen wszystkiego. U nas nie działa zasada - damy Ci abyś miał więcej, lecz damy Ci abyś więcej wydał na droższe rzeczy. 10 lat temu idąc do sklepu kupowałeś kilogram chleba za 1.50 zł. I był to faktycznie kilogram prawdziwego i zdrowego chleba, mimo że pensja była 1300 zł. Dziś masz pensję nie 2000 a 1600 zł ( minimalna ) i za pół kilo prawdziwego chleba ( nie jakiegoś napuchniętego konserwantami bocheneczka z Biedry ) płacisz koło 3.50/4 zł. Wzrost cen jest 3x szybszy niż zarobki.

Zagadnienie o którym piszesz nazywa się inflacja. W tej chwili mamy ją na poziomie około 2% w ujęciu rocznym a nie 300%. Do szkoły kolego.

Ostatnimi dniami media pisTV głośno huczą o suszach. Susze w Polsce w okresie letnim panują od kilkunastu lat. Już za chwilę w celu ratowania przed suszą PiS podniesie cenę wody tak abyście odgórnie byli zmotywowani do oszczędzania. Dzięki Waszej oszczędności do budżetu wpłyną dodatkowe miliardy złotych. Przecież różnica na rachunku 5-6 zł za wodę miesięcznie to tak niewiele, prawda? Lecz jak zsumujemy przez cały kraj to w skali roku zrobią się ładne miliardy ;-) No ale to wszystko dla społeczeństwa. PiS zadba o to byście oszczędzali i wyskakiwali z pieniążków

KŁAMIESZ PAJACU.CENĘ WODY USTALAJĄ SAMORZĄDY.

Kłamiesz pajacu. PIS nie planuje podwyżek cen wody.

To się jeszcze okaże pisowski betonie.

A pamiętasz jak PiS obiecał całkowite zniesienie akcyzy za prąd tak aby cena nie poszła w górę? Obiecał, zniósł na kilka miesięcy tak aby wyborcy byli szczęśliwi a ostatnio oficjalnie padła informacja że akcyza wraca i zostanie zwiększona od 5 do 10% od obecnej. No ale co z tego. Ważne aby 500 złociszków wpływało na konto. ;-) ach szara masa ludu. Prostytutka miesięcznie zarabia kilkanaście tysięcy, Wy się sprzedajecie za 500 zł. Kto lepiej na tym wychodzi? Wyciągnijcie wnioski ;-)

Głosujemy za PIS bo lepiej rządzi po kazdym względem w porównaniu z PO. Nikt się nie sprzedaje. Naprawdę twierdzisz że patroci to prostytutki?

"ja", za rządów PiS określenie "patriota" uległo dewaluacji. Niestety.

PATRIOTA nie sprzeda się za 500 złoty PISIORZE!!!!!!!!!! Leć ganiaj swą latorośl, wychowuj i edukuj. Twórz podatnika który będzie musiał pracować aby oddać to co żeście brali

Patriota pozwala zaglądać w portfel Państwu? Czy Patriota głosuje na rząd który zabiera pieniądze gdzie się da? Czy Patriota głosuje za rozdawnictwem które ciągnie za sobą drożyznę? Takim pisowskim darmozjadom aż szkoda śliny aby napluć w twarz za ich głupotę.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Tam nie ma napisane że PiS oficjalnie podniesie ceny wody. Widzę kolejny wyborca PiSu który nie widzi magicznej gwiazdki tuż po 500+* :-) zrób sobie jeszcze z 2-3 "bombelki", bo co innego masz do roboty? Tylko zastanów się co zrobisz gdy zniknie 500+ :-) 2 czy 3 etaty będzie trzeba robić na dobę aby utrzymać swe cudowne słodziaste i kochane bombeleczki? :-)

Rozszerzony program 500+ ma zapewniony roczny budżet który pokrywa: utrzymanie służby zdrowia, straży pożarnej i policji przez okres 3 lat. Co z tego że PiS da Waszym "bombelkom" 500 zł skoro za kilka lat "bombelki" jak i Wy rodzice nie będziecie mieli gdzie uzyskać świadczeń medycznych. Nie będzie kto miał Wam pomóc gdy będzie mieszkanie się palić, nikt nie znajdzie złodzieja który ukradnie Wam autko. Rząd PiS olewa placówki publiczne na które muszę łożyć pieniądze. Za to naciska na urzędy które generują dochód Państwowy - Skarbów, ZUS. Podatki w górę, składki ubezpieczeniowe w górę. Wsparcie finansowe dla służb mundurowych w dół. Dziś się cieszycie z darmowych pieniążków. Jutro będziecie płakać że służba zdrowia jest tylko prywatna, przedszkola i szkoły prywatne. Do tego właśnie dąży PiS - prywatyzacja szpitali i placówek szkolnictwa. Po co mają płacić za to skoro Wam dają te pieniądze? Macie dodatkowe pieniążki, to będzie Was stać na prywatne leczenie i prywatne szkoły.

Bzdury kompletne. Co ma piernik do wiatraka? Budżet służb w/w wymienionych nie jest zależny od 500+

Przykład pokazuje jak łatwo można podnieść poziom życia obywatela który całe życie odprowadza podatki. Pracuje po to aby jego podatki później mogły być przeznaczane na bezpieczeństwo jak i możliwość leczenia się w godnych warunkach. Nie pracuje po to aby jakieś nieroby które masowo produkują dzieci mogły bimbać sobie na placu zabaw popijając Radlerka i smażąc na słoneczku otyłe ciało. Uważasz że 60 czy 80 miliardów rocznie lepiej przekazać na konsumpcjonizm nierobów niż na tak ważne instytucje jak szpitale, policja czy straż? Nie lepiej zwiększyć im budżet o tę kwotę? Naprawdę aż taka głupota wieje u Ciebie? Ja rozumiem że jest upał, że mózg mógł Ci się przemęczyć - ale myśl racjonalnie, nie chwilowo.

Człowieku co Ty gadasz? 80 miliardów idzie do społeczeństwa. Ile procent mamy nierobów w społeczeństwie? Ile znasz rodzin nierobów? Ja znam tylko 1 taką. Pozostali których znam nie są nierobami.

Po tej wypowiedzi poznałem kolejną taką rodzinę. Rozumiem że 80 miliardów które trafia do społeczeństwa jest przeznaczane na edukację i wychowanie? Czy na wakacje, konsumpcjonizm w zagranicznych dyskontach? Weź lepiej odłącz wtyczkę od internetu, weź bobaski na plac zabaw i tam spędzaj kolejne dni :-) ciesz się póki jeszcze możesz. Pięknie ostatnie wybory pokazały że mimo przekupienia milionów Polaków jednak są ludzie którzy mają dość tego. Teraz jeszcze bardziej PiS wkurza NORMALNĄ część społeczeństwa. Wszystko zostanie niebawem zweryfikowane :-) PiS bez władzy, ludzie bez 500+ i ubóstwo największe od kilkudziesięciu lat. Pieniądze poznikają, a ceny zawyżone zostaną. Brawo pisiory za minusowe IQ ;-)

Amerykański klimatolog Michael E.Mann punktuje A. Dudę i polityków PiS pokazując jak są niedouczeni.

A ja wam mówie posypią się mandaty ... takie z łapanki ,a nie z wykroczeń...Tą kaskę to wydębią od kierowców. Morawiecki przyznał że Polska 8 zadłużonym krajem na świecie ! Będą się musieli bardzo prosić żeby ktoś im znowu pożyczył,a jak już to pewnie na jakiś lichwiarskich warunkach

Nic wam nie pomoże emoji

Pisiory to największe gówno jaki mogło spotkać Polskę.

Baloniki- sraloniki a w szkołach średnich podwójny rocznik. Czy to prawda, że w Dąbrowszczaku jest tylko 15 miejsc w klasie matematyczno- fizycznej i 15 w matematyczno- geograficznej? Czyli dwa najpopularniejsze profile obcięte. Ale na targu pewnie nikt o to nie zapytał.

moja klasa stara ,to były wystepy

Złe masz wieści i nieaktualne hihi

No to zonk????

Wszystkim przeszkadza te 500 + ale jak mafie vatowskie działają i wyprowadziły 251 mld złotych to ok . Polska jest stawiany za wzór krajów które poradziły sobie z uszczelnieniem vatu. W krajach takich jak Niemcy, Francją i dalej oraz Rumunia, Słowacka Czechy czy Węgry na politykę prospołeczna ( na dziecko ) wypłaca się ekwiwalentny i żadna to nowość. Dziwne ze te państwa się jakoś nie zadłużają przecież tych pieniędzy się wywozi się w walizkach do innych krajów.

Dorotka usłyszała w tvpis "mafie vatowskie" i mimo ze pojęcia nie ma co to znaczy to powiela hasło, bo niby to taka mądra wyborczyni pisu. Parę poscikow dalej skrobcie coś o jakimś lgbt i lewakach, oczywiście pod innym nickiem i pójdzie spać, szczęśliwa z wykonania zadania. Ważne że pińcet będzie na koncie...

Aby dostać ekwiwalent w Państwach które podałaś Dorotko rodzice muszą pracować i odprowadzać podatki. Jedynie kiedy nie muszą pracować to ustawowe dni które mogą wykorzystać łącznie z wychowawczym. Minimalny próg dochodowy na samotnego rodzica aby otrzymać ów ekwiwalent wynosi 600 euro, w przypadku obojga rodziców jest to 900 euro. Gdy zostanie spełniony ten wymóg na dziecko MAKSYMALNIE można otrzymać 140 euro. Reasumując budżet w Niemczech wynosi 356 mld euro. PKB w Niemczech na jedną osobę wynosi 46.375 euro. Na jedno dziecko przeznaczane jest zaledwie 140 euro. W Polsce PKB na jedną osobę wynosi 14.200 euro, a na dziecko Państwo daje 117 euro. Idąc lekkim tokiem myślenia Niemcy by musieli na dziecko dawać minimum 410 euro względem kwot PKB. Polska to faktycznie bogaty kraj aby móc robić rozdawnictwo :-) liczby nie kłamią. Wszystko dostępne w sieci gdzie KAŻDY ma wgląd.

Pracuje i pobieram 500 i jest super hahahaja

W TVPiS mówili, że mafia vatowska wyłudziła 999 mld i że wcale na program 500 plus rząd nie zadłuża nas w niemieckich bankach ...aaa i mówili jeszcze, że rząd cieżko pracuje, zarabia pieniądze i rozdaje je ubogim. Mówili jesz cze,że w 72% wyborcy PiS legitymizują się wykształceniem wyższym.

Opłata za wywóz śmieci, tzw. podatek śmieciowy w 2019 roku da do budżetu 11 mld złotych. Zwiększenie o 3% akcyzy na wyroby alkoholowe głównie na piwo da w skali roku dodatkowe 7.5 mld złotych. Powrót akcyzy na prąd i zwiększenie jej o 5% daje kolejne 27 mld złotych. W planach są kolejne stawki VAT które zostaną zwiększone w skali 1-3% które mają dać przychód przekraczający 35 mld złotych. Ludzie jak głupi się cieszą z 500+. Z pieniędzy które najpierw każdemu muszą wyszarpać z gardła. Na 500+ zyska około 2 miliona osób. Aby im dać pieniądze trzeba zmotywować do podatków blisko 35 miliona obywateli. Jeszcze chwila i zobaczycie na butelkach wody banderole z akcyzą. Przez to że 1/15 społeczeństwa dostanie od Państwa pieniążki odbije się na ekonomii. Sklepy widząc podnoszący się dobrobyt będą zwiększać sukcesywnie ceny. Nie zauważacie już zmów sklepów? Porównajcie gazetki wszystkich sklepów - te same promocje, te same ceny. To smutne jak ludzie potrafią się sprzedać za 500 zł miesięcznie. To już kobieta w agencji towarzyskiej zarobi tyle w dzień. Wyciągnijcie wnioski, póki nie będzie załamania ekonomicznego co nam bardzo mocno grozi na przestrzeni 2-3 lat.

Opłata za wywóz śmieci jest regulowana przez miasto

Opłatę za wywóz śmieci i utylizację masz w opłatach spółdzielczych ( w przypadku bloków ), odnośnie domków się nie wypowiadam bo nie miałem styczności ze szczegółami ich umów. No ale chcąc czy nie chcąc największą ściemą są te opłaty które urząd pod przymusem rządu narzuca. No ale widzę że "kolega Edek" jedynie ustosunkował się do jednej kwestii która jest kroplą w rzece dodatkowych podatków jakie musimy płacić przez przekupstwo PiSu. No cóż, róbmy tak dalej. Pozwalajmy na to aby narodziny dziecka w rodzinie były głównie celem pozyskania środków od Państwa. Jest taka zasada - łatwo jest się przyzwyczaić do przypływu gotówki, lecz trudniej się odzwyczaić gdy nagle wszystko zniknie. Fajnie gdy co miesiąc na koncie jest o 500/1000/1500 zł więcej niż było przed tym programem. Lecz co zrobicie gdy nagle to zniknie i co miesiąc będziecie o te 500/1000 czy 1500 zł na minusie? Tak, na minusie ponieważ standard życia przez to się podnosi, a gdy ktoś ucina dopływ pieniążków to standard drastycznie spada. Dziś wszyscy się cieszą bo bezrobocie niskie i jest więcej ofert pracy niż samych zainteresowanych. Jak ma nie być inaczej skoro większość matek i ojców zrobiło sobie dochód z Państwa? Jak pęknie bańka finansowa na 500+ to bezrobocie podskoczy lekko do 40%. Możecie mnie minusować, nie zależy mi na tym. Prawda zawsze nie jest przyjmowana pozytywnie wśród społeczeństwa. Lecz chętnie powrócę do swej wypowiedzi jak zniknie 500+ i wszyscy co je pobierają zrobią "memicznego pikaczu" ;-)

Baloniki nie są ekologiczne - wymyślcie coś poważniejszego i bardziej pożytecznego, nie niszcząc środowiska

Zdjęcie nr 9. Do Kutna na targowisko przyjeżdza Elvis i Fryzjer gwiazdy świetnego programu na tvn. Elvis podklepuje bajere z ekspedjętką ----ogląda pani "Chłopaków do wzięcia?".W tym czasie prosze zobaczyć co robi Fryzjer.

O Boże i co w związku z tym???

I w związku z tym że baloniki perfekcyjnie maskują czynność Fryzjera można jedynie domniemywać co on robi.Niech każdy sobie sam dopowie.

Człowieku lecz się

witam, zabrać i wygonić do pracy. koniec z utrzymywaniem nygusów, dać najbardziej potrzebującym (selekcja) zdrowi do pracy !!!!

Panie że zdjęć jak widać się tam " cieszom" że dobrodzieja od 500 spotkalyemoji Po rączkach całowały? Żenada

POdefila by goniły z targu.

Czemu starosta bierze cię za politykę? k....a czy w tym kraju tak ma być?

A co łon umí? Knuć tylko więc do polityki musi, bo tak by tylko mógł lumpeks prowadzić i pieczątki stawiać...

Zabrać 500+ polskim rodzinom i oddać oszustom vatowskim.

Chcesz pisiorom jeszcze coś oddawać?

W PRL jedna rzecz była dobra. Biała lola na nierobów.

W PRL były też inne dobre rzeczy, np "bykowe" (podatek dla pederastów)

500+ krytykują LGBT+Qowce , bo dla nich dziecko w Polsce jest prawnie nieosiągalne.

faktograf, zapomniałeś dodać do swojej listy Kościół Katolicki, bo rozumiem, że - zgodnie z twoją logiką - księża również krytykują 500+ emoji

A...w TVPiS powiedzieli że najwięcej dzieci to ma prezes. Zaprzeczysz może?

Żal czytac tych Waszych komentarzy to poprostu z Waszej strony glupia zazdrosc!!

Żal to w prostym zdaniu wykazać się analfabetyzmem.

Głosowało na nich 72% osób z wykształceniem podstawowym. To jeszcze nic... Ostatnio gdy pytano ich skąd rząd bierze pieniądze na rozdawnictwo odpowiedzieli że zarabia więc ma....

Na twoich głosowało 100% skazanych .To też nic... Teściowe pasierbów Wielkiego Melioranta za waszych czasów za pensję pielęgniarską kupowały sobie statki rzeczne i apartamenty w Chorwacji,a "piniendzy nie było i miało nie być"

No widzisz nawet kryminalista ma więcej rozumu niż pisowiec.

A może pan Kowalik pochwali się jak razem z kutnowskim klubem Gazety Polskiej lobbował w imie sprawiedliwości społecznej odnośnie żydowskich roszczeń.

Ja również działam w Klubie. Nic takiego nie miało miejsca. Proszę ważyć słowa. Nikt nie jest anonimowy w internecie.

Lobbowanie na żecz żydowskich roszczeń miało miejsce w Kutnie droga pani.Kowalik ,Rzymkowska i Czechowski dobrze o tym wiedzą ,ponieważ brali świadomie w tym udział.nic ni nikt nie zrobi ponieważ są dowody i nikt nie będzie się ośmieszał z tej trójk,pewnie chcieliby o tym zapomnieć lub wymazać z pamięci.

O kurczę, nie wiedziałem, że w Kutnie mamy tak silną opcję żydowską..Pewnie potajemnie prezes do Kutna nocą jeździł i wspólne spiski były. Skandal

Ojoj chyba upały zaszkodziły he

Troche grillowania a potem petarda !!!!!!!!

Prosimy o dowód Łysiono boża emoji

Z tego co wiemy to raczej za II wojnę światowa to my mamy prawo rościć odszkodowania od Niemiec jako agresora

Powtórzę to jeszcze raz 500 zł na dziecko nie jest ani jałmużną ani daniną. To powinność państwa w systemie pro społecznym który istnieje już nie tylko od dawna we Francji czy niemczech ale nawet Rumunią, Czechy czy Węgry wspierają politykę rodzinna. Nic nowego

I tak powinno być Gabriello. Ale rzeczywistość jest taka, że jest to rzucona łapówka aby wygrać wybory. Zresztą bardzo słuszne posunięcie. Pis postąpił bardzo sprytnie i wykorzystał chciwość prostych, niewyksztalconych Polaków, w tą grupę społeczną celowal i udało im się to znakomicie. Nie ważne są konsekwencje, wszystko drożeje na maksa, ludzie się coraz bardziej nienawidzą... Ważne że głosy są. Głupi lud myśli że to dla nich to zagłosuje. Cel osiągnięty. A opozycja niestety może sobie teraz narzekać. Trzeba było robić tak jak pis. Napuszczac człowieka na człowieka, zastraszyć podległą policją i bojówkami faszystowskimi, którym w tym kraju teraz wszystko wolno. O ogłaszać to wszem i wobec. Tak działa i sączy swój jad DYDTATURA. Polacy, w większości niewyksztalceni, z małych miast i wsi dają się złapać na ten niby dobrobyt. Bo "dobry pan" daje pieniążki. I tak na marginesie, z ręką na sercu, szanowni wyborcy pisu. Nie liczcie sobie widząc Panią z np 3 dzieci "O 1500 idzie!"? Przeliczanie dzieci na 500 to już smutna norma w tym strasznym kraju. I jeszcze jedno. Gdzie poszli promować swoje 500. Na targ. Wielu wykształconych ludzi tam nie spotkają. Przypadek? Nie sądzę.

Uprzedzę ujadaczy. DYKTATURA. Błąd słownika się zdarzył.

Powrótrze to jeszcze raz ..to BOLSZEWIZM.

Bolszewizm to będzie jak LGBT+Q dostanie.

Skoro byłeś PZPRowcem i otrzymywałeś od nich takie tantiemy to wiesz.

Jeśli pomoze ci to spełnić się intelektualnie to byłem nawet w KGB.

Gabryjela, "Powinność państwa"? Raczysz żartować. Administrator państwa (ugrupowanie rządzące) ma dbać o to, aby państwo funkcjonowało jak należy, a nie rozdawać kasę obywatelom. Ma wspierać rozwój gospodarki, a w konsekwencji wzrost liczby dobrze płatnych miejsc pracy. Ma dawać ludziom wędkę, a nie rybę.

Prawiegłupi to zawsze wie najlepiej , co inni POwinni zrobić, żeby jemu było dobrze .

Dziwne ze w DE czy Uk socjal jest na dzieci jako kindergeld lub childbenefit to wtedy dobrze a jak polska to już złe i boli

Nie był kupczeniem głosami w tych krajach. W pisowskiej Polsce jest, co widzą też beneficjenci tego programu. Najlepiej broni się atakując, stąd ataki na przeciwników pis, nawet też żałosne jak to jakieś eldżebeteemoji To już lepiej profilami w kościele i ukrywajacymi ich biskupami polskimi się zajmijcie, jak wam tak ciągle seks w głowie...

Ciekawe, że innych wzorcow ze zgniłego Zachodu nie chcecie kopiować. Nie porownuj sytuacji ekonomicznej Niemiec czy Wlk Brytanii do Polski.

Do roboty dziadu a nie łapska wyciągać nie po swoje

Bardzo dobrze ze jest 500 zł na dziecko popieram bo 70 zł rodzinnego to byłby wstyd

Wstydem to jest żyć na zasiłkach a nie z uczciwej pracy.

Co mnie twoje dziecko obchodzi. Jak się na nie decydujesz to masz sama na nie pracować.

A co mnie obchodzi,że Cię mąż bęcnie . Przecież to wasze sprawy. Może tak lubisz?

Te łapki w górę to dostajesz od analfabetów takich jak ty. I weź sie lepiej za robienie bachorów bo tylko do tego sie nadajesz.

Komu balonik, komu? Pusty w środku, ale za to jaki duży.

a jak tam idą zmiany na Kościuszki ? 

Tu balonik, a reszta się nie liczy. Myślą, że ludzie tego nie widzą? Widzą!

Problem w tym, że niektórzy widzą tylko 500+.

Żałosne to jest. Jeszcze targ we wtorki jest mały. Pojdźcie w sobotę jak jest giełda i targ to bedzie dopiero akcja.

W sobotę to LGBT wpuść.

Akcja.....

Ciemniaki vel Ciemnota!

No bo nałkofce to oglądali sobie rewersy na sPOtkaniu z Pietroniem i Sekielskim.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także