Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Nauczyciele strajkują. Ilu i w których placówkach?

Wydarzenia 08-04-2019 Autor: ksz, toza Foto: własne, ZNP Kutno
431

Jak postanowiono wczoraj, rozpoczął się strajk nauczycieli. Według referendum strajkowego w poszczególnych szkołach, weźmie w nim udział olbrzymia większość pracowników oświaty. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych szkołach w Kutnie?

Nauczyciele przychodzą do szkół i przedszkoli na godziny swojej pracy i wtedy podejmują decyzję o strajku. Ci, którzy zdecydowali się nie brać udziału w akcji zajmują się dziećmi przyprowadzanymi przez rodziców (według deklaracji rodziców, może to być w mieście 260 przedszkolaków i 200 uczniów szkół podstawowych - pisaliśmy o tym TUTAJ). Na godzinę 9:00 do strajku przystąpiło 214 nauczycieli.

Dyrektorzy zapewniają, że dzieci które pojawiły się dziś w placówkach mają zagwarantowaną opiekę.

- W miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach do pracy przystąpiło 51 nauczycieli (29 - kadra kierownicza, 22 - inni nauczyciele). Pod ich opieką na świetlicach przebywa 128 dzieci - informuje Urząd Miasta. - Liczba ta nie jest ostateczna i będzie się prawdopodobnie zwiększała w ciągu dnia z uwagi na różne godziny rozpoczęcia zajęć przez nauczycieli.

Jak wygląda sytuacja w poszczególnych szkołach?

 • Szkoła Podstawowa nr 1, godzina 8:00 - strajkujących 29 nauczycieli, 4 wyraziło gotowość do pracy. Na świetlicy 7 dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 2, godzina 9:00 - strajkujących 22 nauczycieli, 4 pracuje, na świetlicy 11 dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 4, godzina 9:00 - strajkują wszyscy nauczyciele (14), w szkole nie pojawiły się dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 5, godzina 8:00 - na 16 nauczycieli wszyscy strajkują, zajęcia dla 2 dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 6, godzina 9:00 - na 20 nauczycieli 16 strajkuje, na świetlicy 2 dzieci. W punkcie przedszkolnym wszyscy nauczyciele strajkują (2), zajęcia dla 4 dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 7, godzina 9:00 - strajkujących 20 nauczycieli, 2 nie podjęło strajku, na świetlicy 2 dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 9, godzina 8:30 - strajkujących 24 nauczycieli, 9 pracuje, na świetlicy 11 dzieci.
 • Integracyjne Przedszkole nr 3 "Jarzębinka", godzina 10:30 - 17 nauczycieli nie pracuje, 2 nie podjęło strajku, zajęcia dla 14 dzieci.
 • Przedszkole Miejskie nr 5 "Stokrotka", godzina 10:00 - strajkujących 7 nauczycieli, 2 pracuje, zajęcia dla 15 dzieci.
 • Przedszkole Miejskie nr 8 "Promyczek", godzina 10:00 - strajkują wszyscy nauczyciele (8), opiekę nad 10 dzieci sprawuje wicedyrektor.
 • Przedszkole Miejskie nr 15 "Bajka", godzina 10:00 - strajkujących 15 nauczycieli, 2 pracuje, pod opieką 17 dzieci.
 • Przedszkole Miejskie nr 16 "Calineczka", godzina 10:00 - strajkujących 8 nauczycieli, 1 pracuje, zajęcia dla 10 dzieci.
 • Przedszkole Miejski nr 17 "Niezapominajka", godzina 11:00 - strajkujących 14 nauczycieli, 6 podjęło pracę, zajęcia dla 19 dzieci.

Jeśli chodzi o placówki podległe Starostwu Powiatowemu w Kutnie: w żadnej z nich nie odbyły się dziś zajęcia dydaktyczne. Uczniów pojawiło się niewielu – każdy ma zapewnioną opiekę. Bursa pracuje normalnie.

W związku ze strajkiem nauczycieli prezydent Zbigniew Burzyński wystosował list do mieszkańców, w którym podkreśla, że miasto nie ma podstaw do przeszkadzania w akcji.

komentarze (431)
Dodaj komentarz

Przedszkole Miejskie nr 16 "Calineczka", godzina 10:00 - strajkujących 8 nauczycieli, 1 pracuje, zajęcia dla 10 dzieci. Kto pracuje? Poproszę nazwisko. Należy się nagroda!

szacunek dla tej Osoby !

To jak rodzice, ile Wy płacicie za korki nauczycielom którzy dziś strajkują?

o wiele za mało ...

Za mało to rozliczacie się z Urzędem Skarbowym.

No wiesz. Chyba nie sugerujesz że ci szlachetni "nauczyciel" są oszustami, złodziejami i przestępcami podatkowymi ? Na pewno każdy daje paragon, ma zarejestrowaną działalność i płaci podatki za korki hehehe

Jest rozwiązanie zabrać wszystkim 500 + ,podnieść wiek emerytalny jak było do 67 lat , i dać 1000 zł nauczycielom Wtedy starczy kasy w budżecie Nauczyciele idą na emeryturę od 55 lat,Pracują 18 godz.tygodniowo,,po 5 latach urlop zdrowotny płatny ,2 miesiące wakacji,2 tyg . ferie .okres około świąteczny też wolne.Razem 3 miesiące wolnego .Egzaminy dodatkowo płatne.Popieram nauczycieli niech strajkują. My 40 lat temu pracowaliśmy za 30 dolarów na miesiąc.

40 lat temu ... 30 dolców .. to było coś ...

A już ci myślałem, że te PISOWSKIE CZOPKI - INTERNETOWE TROLE zaspali. Otóż nie - oni po prostu karnie CZEKALI NA sms-owe INSTRUKCJE (powszechnie wiadomo od kogo). Jak już ci się z tymi instrukcjami zapoznali - no to zaczęli na łby organizatorom nauczycielskich protestów wylewać - ZAWARTOŚĆ CUCHNĄCEGO SZAMBA SWOICH WŁASNYCH KOMPLEKSÓW. I to jeszcze wam dopowiem bo to ważne - tylko patrzeć jak przeczytamy o tym, że - NIM BÓG STWORZYŁ ŚWIAT - WPRZÓDY STWORZYŁ PiS.

Do papis, coś się tak uwziął na PiS. Za poprzednich rządów było Ci lepiej? Premier donaldinio twierdził że Polska to kraj brudny i biedny. Przez 8 lat nie poprawili życia grup zawodowych ot i są efekty. Teraz chociaż mamy prezydenta na poziomie który nie czyta z kartki jak przemawia i nie ma problemu z wirusem filipinskim... Jedyny rząd który walczy o Polaków. Od razu wszystkiego nie naprawią. Nauczycielom przecież zaproponowali podwyżki.. ale zbyt dużo jest targowiczan i niby Polaków...

Nazywam się Szydło ... Beata Szydło ... mamy dobry rząd , dobrego prezydenta ... a polkom i polakom żyje się lepiej ... he, he , he .... bez komentarza...

No nygusy rząd powinien zrobić z wami tak jak robił Tusk i POprzednicy . Zlikwidować kartę nauczyciela i praca i urlopy jak każdy pracujący dosyć nygustwa

Ty polonista pod płaszczem nauczyciela , Polkom i Polakiem piszemy z wielkiej litery , patolu i nieuku

otwieram lodówke a tam wyskakuje SŁAWOMIR BRONIARZ normalnie szoooook !!!!!!!!!!

jeszcze ten stary komunista się plącze a miało być koniec z komunistami to Bolek kłamca , zdrajca co on Polakom zgotował

Wysłuchałem dziś konferencji przew. Broniarza - wniosek jeden stary komunistyczny wycior do komina który myśli tylko o sklóczniu narodu. Jak za tamtych czasów.

Uczen , Twój komunistyczny wycior to Pisowski prezes , skłócił naród , do gaz.....

Prywatyzacja szkół wyeliminuje problem z jakoscia nauczania i wysokoscia pensji , jesli nauczyciel w prywatnej szkole bedzie dobrze uczyc bedzie mial kase , a cala reszta tych wlasnie pseudo nauczycieli bedzie musiala sie wziasc za prace albo ja zmienic jesli nie bedzie sie podobać i tyle

Panstwowe szkoly to taki sam relikt jak panstwowe zaklady pracy , wiekszosc upadla bo nie bylo prywatnej reki nad tym wszystkim i tyle

W mojej szkole nie strajkują. Nie dali się wciągnąć w te polityczne gierki za co należy im się szacun. Współczuję kolegom z innych szkół gdzie trwa wojna polsko-polska. A zachód zaciera ręce że władza nie może sobie poradzić z buntownikami którzy dali się zmanpulować i nie mają swojego zdania. Bywa nawet że strajkują ale w komisjach egz. będą zasiadać. Czy rozumiecie Państwo to "szanowne" grono pedagogiczne??

Łamistrajki ... i tyle ...

Cieszę się że za moich czasów nie odbiło moim nauczycielom. Dziś strajkujący pomylili się przy wyborze zawodu. Jedynie kasa liczy się. Niby inteligentni a tu proszę kogo tam nie ma...

zawód wybieraliśmy sami dawno temu ... a rząd wybraliśmy wszyscy ... taka sytuacja ...

Czemu się wszyscy czepiacie tych biednych nauczycieli? Idą święta zróbmy zbiórkę żywności taki hepening.

ja chce się tylko zapytać czy to prawda że słynny pan SŁAWOLMIR BRONIARZ po strajku ma zostać prezydentem na wyspach świętego tomasza i księżyca !!!!!!!!!!!

''pieniędzy nie ma i nie było'' to mówiłem ja jacek rostowski

Podwyżek nie będzie - powiedziała Kluzik-Rostkowska Minister Edukacji w rządzie Donalda.

Czy komunistyczny przywódca ZNP ma zamiar piastować swą funkcję do śmierci jak to czynią Przywódcy Korei Północnej, rodzina Kim Dzong Ila i Kim Dzong Una? 25 lat władzy i skłucania narodu chyba wystarczy!!!

Strajkujcie nauczyciele do oporu i tyle wakacji będą miały uczniowie!!!!

Mam pytanie do nauczycieli- czy w czasie strajku nauczyciele śpicie na styropianie jak to czynili STOCZNIOWCY w czasie strajku? bo to jest strajk bezterminowy.

tak ... śpimy na styropianie ... takim bardzo cienkim ... tak bezterminowo ...

Dać 2000 zł podwyżki tylko godzin pracy 168 więc połowa nauczycieli na bruk osoby które zostaną będą godnie zarabiać a państwo i tak zaoszczędzi bo to jest najciezej pracująca grupa ludzi potem jest gornicwo

Dać im 50 zł na godzinę i bez żadnych dodatków.

Czytanie ze zrozumieniem ... na godz. 8.30 ...

A TROLE piszą...

A jak inaczej nazwać można wlanie pracowników oświaty . Pewnie

Szkoła Podstawowa nr 9, godzina 8:30 - strajkujących 24 nauczycieli, 9 pracuje-to w tej szkole pracuje 33 nauczycieli?

To najśmieszniejszy strajk świata. Nauczyciele nie strajkują przez osiem godzin tylko przez tyle ile mają tego dnia w szkole - zazwyczaj 5-6. A pozostałe? Pewnie tak jak sprawdzają klasówki w domu i przygotowują się do lekcji strajkują też w domu. Tylko czy znaczki też przypinają sobie w domu? I jak ten domowy strajk szkolny wygląda? Siedzą w fotelach? Oglądają telewizję? Czytają gazety? Gotują obiad? I cały czas strajkują!

bo im sie nawet strajkowac nie chce,jak należy

Tak strajkuje elyta.

... trzeba się było uczyć ...

Nauczyciele przez strajk mają okazję w domach porobić porządki, bo przez kilka lat nie było strajku i w domach powstał wielki bałagan!!!

u nas juz dzisiaj nie strajkują emoji przeliczyli i wrócili do pracy emoji

A stóweczki będą znikać z dniem za dniem.

Nauczyciele daliście się podejść jak dzieci. I PiSowi i opozycji zależy na tym żeby WAS skłócić, żebyście się żarli ze sobą o parę złotych i to im sie udało.Zostaliście wydymani przez obydwie strony a nawet trzy strony z solidarnościa włącznie.Prawda jest taka, że macie prawo do lepszych zaróbków, jak i pozostałe grupy zawodowe ale w UE jesteśmy tylko półdarmowymi niewolnikami rozgrywanymi na wszystkie strony.Rada jedna;NIE GŁOSUJCIE WYBORACH NA ŻADNĄ Z PARTII bo nie warto!!!!!

Ciekawe jak długo wytrzymają strajk nauczyciele.Tacy biedni i jeszcze przez strajk bardziej zbiednieją

Jutro egzaminy!czy dobro dzieci będzie ważne czy ważniejsza będzie kasa?Jutro pracownicy oświaty pokażą swoją „mądrość”!

Babcia zawsze mi mówiła Słuchaj nauczyciela bez niego zginiesz

Takiego rozdawnictwa dawno nie było, dlatego popieram wszystkie grupy, które wyciągają ręce po pieniądze! Bierzta ludzie! hehehe Pis sam się wykończy eheheheh Pisior Pisiorowi pisu nie wypisi.... Masakra, jak łykacie, trza było się uczyc, to byście w bajki Kaczuszki nie wierzyli, a tak łyk łyk jak młode pelikany hehehe

Popieram protest nauczycieli

Ja też! jestem z wykształcenia pedagogiem ale nie pracuję w zawodzie, nie wyobrażam sobie takich bachorów od bezmózgich rodziców od 500+ plus wychowywać i czegokolwiek nauczyć za takie psie pieniądze, to toksyczne środowisko niepracujących mam a mądrzących się jakby były po profesurze...tragedia. Nasze społeczeństwo pikuje w dół z myśleniem... Dlatego zarabiam w inny sposób, niezależnie od tych gwiazdorów co mają po kilkoro dzieci, bo tylko to potrafią w życiu robić, a no i krytykowac innych z zazdrości, bo ktoś ma więcej...

Dziękować Bogu, że nie pracujesz w zawodzie.

kto jest za akcją ZRZUTA NA BRONIARZA ŁAPKA W GÓRE dajta im dajta im dajta mu dajta mu..........

Ogarnij się człowieku widać że nienawidzisz nauczycieli

Zrozumiałbym nauczycieli jakby nie dostawali podwyżek. Ale dostają w 2018 teraz w 2019 dwie podwyżki. Ale im mało i mało. Nie sa jedynymi na tym świecie .

Widzisz tylko jednego człowieka on też ma rodzinę którą musi wykarmić

Nauczyciele też dostają 500+, więc na pewno nie przymierają głodem. Mieszkam obok szkoły i widzę jakimi samochodami przyjeżdżają do pracy i jaka jest rewia mody jeśli chodzi o ubrania i fryzury nauczycielek. Rodzice i uczniowie ślepi nie są, nie da się w małym Kutnie ukryć kto gdzie mieszka i ile samochodów stoi pod domem.

Nauczyciele piszą ze osoby pobierające 500+ to nieroby.Sami odbierają tez.pytam czy tez są nierobami?

dajta im dajta im a broniarzowi dajta 10 tysiecy podwyzki przeciez to miły pan z wąsem dajta mu dajta mu ...............

Czołem!!! Towarzyszu Broniarz!

Przede wszystkim powinny wrócić dawne czasy tak dla nauczycieli jak i policjantów. Aktualne społeczeństwo 500 + nie ma obowiązków, tylko prawa. Linijka nauczyciela lub guma policjanta, by to pięknie leczyła.

Myślałem że ludzi tak myślących już nie ma Myliłem się

POPIERAM STRAJK do odwołania czyli do wakacji!!!!

Nauczyciele myślą ze są jedyni i to właśnie oni muszą dostać podwyżkę . Myślą ze to im się wszystko należy . Myślą ze są najbardziej wykształceni i najmądrzejszy . Innych poniżają w komentarzach . Nie wykształcenie świadczy o mądrości,szacunku, inteligencji. Jaki to przykład dajecie dzieciom i młodzieży swoją pazernością i poniżaniem innych ? Żaden . 

Mądre społeczeństwo dba o edukację I o swoich nauczycieli tam gdzie ich nie ma tam jest ciemnota zabobon i wiara w coś czego nie ma takich ludzi łatwo zmanipulować

Strajk polityczny= nauczanie ??? Z niczym się to nie wiąże.Najpierw coś dajemy od siebie potem wymagamy.

Ty Papis przestań nadawać bzdury!Wielki szacunek dla nauczycieli którzy pracują ,mają na względzie dobro naszych dzieci, nie są egoistami. To jest protest polityczny , Rząd daje 15%podwyżki, a strajk ma być bo tak chce ZNP! Za Po nie było pdwyzek a strajków nie było i jeszcze straszenie tych nauczycieli którzy zgłaszają się by pomóc przy egzaminach.To jakieś kuriozum! Przypominam , że w Niemczech Trybunał Konstytucyjny orzekł zakaz strajków dla nauczycieli, pracują dłużej i nie mają przywilejów typu karta Nauczyciela! !!

Strajkuje ponad 80% szkół... Kurvizja podała ciemnemu ludowi że to 48%...

Nie odpuszczać pisowskiej bolszewii!

Póknij się w czoło i kup se koło. To jest protest polityczni kosztem niewinnych uczniów, PiS zbiera to co PO zasiala czyli mrozenie pensji przez tyle lat ich kadencji, zero podwyżek . Nie da się naraz wszystkim takich kwot pieniędzy dać. Powinni dojść do porozumienia i zgodzić się na te 15% podwyżki, w kolejce czekają też inne grupy zawodowe zapomniane przez PO! !

Widać że dawno przestałeś myśleć myśli za ciebie TVP propaganda Pozdrawiam

A TVN taka niby obiektywna haha!Sprzyjająca PO , tam nic złego na nich nie powiedzą. CICHO sza,tylko cały dzień PiS ,PiS zły. Żenada

jestem stary ujem zawsze uczyli że nauczyciel zawód z powołani ależ nie zawód dla kasy

Wpisz prawidłowo po polsku trudno cię zrozumieć

Dlaczego nigdzie nie podają stawki godzinowej wynagrodzenia nauczycieli?Kto z nauczycieli pochwali się tym?

Wiedza warta jest każdej ceny bo brak wiedzy rodzi zabobony

Nauczyciele ukrywają swoje wynagrodzenia . Może by tak pokazali Ci co tak komentują tutaj . Wszyscy by zobaczyli jakie jest wynagrodzonko netto z dodatkami . Oj uchylają się od pokazania , teraz od pracy . 

Ludzie pamiętajcie że oni tylko nas chcą sklocic a sami za wysokie pensje poselskie siedzą i się śmieją .

BRAWO NAUCZYCIELE JESTEM Z WAMI powinniście dostawać godne pieniądze za waszą prace a rodzice którzy tak narzekają na nauczycieli niech się zatrudnią są wolne etaty A ZAPOMNIAŁEM JEST JEDEN WARUNEK TRZEBA MIEĆ STUDJA I MOCĄ PSYCHE

Wolnych etatów nie ma w szkołach. Nauczyciele dobrze pilnują swoich stołków. Bo kto z nich zamieniłby się na inna prace ? Pilnują pilnują

Kiepsko Ci szło w szkole

Nauczyciele którzy podjęli pracę to "CZOPKI" Pis-u.Jutro kurier dowiezie wam koszulki z napisem -ŁAMISTRAJKI !

Kucharka, wozna, sekretarka, sprzataczka, konserwator, pracownik gospodarczy, administracyjny...tez dostana podwyzki? Bo to sa ludzie ktorzy najmniej zarabiaja, a pracuja 40h/ tyg, czesto bez mozliwosci nadgodzin, zeby sobie dorobic do pensji

Trzeba było się uczyć

zęby cie swędzą?

Gdzie jest Wasz szacunek do ludzi? Każdy człowiek ma do tego prawo! W każdym zawodzie znajdą się osoby bardziej i mniej wydatne. Każdy człowiek ma godność. Jesteśmy ludźmi, możemy mieć inne poglądy, ale miejmy do siebie szacunek.

Hej tam trolle. Szczekać, ujadać, rzygać. Raz...dwa...trzy... Dać głos . No dalej, hau, hau, hau. Może na kundle też wam Jaro da!

Mam wrażenie że ci strajkujący nauczciele cierpią na rozdwojenie jaźni i ból d...y oto poziom elit nauczycieli brawo????

Szczyt wszystkiego...

A może bony kwotowe uczniowie by dostawali od Państwa i dawali je nauczycielom uczniowie którzy na yo zasługują ! Wtedy wzięli by się co pracy nauczyciele

Drodzy Nauczyciele! Zamiast za strajki sugeruję abyście wzięli się za jakość nauczania. Zdaje się, że nie jest z nią najlepiej. Rzadko które dziecko nie korzysta z dodatkowych korepetycji. Nauka materiału lekcyjnego scedowana jest wielokrotnie na pracę domowe. Wyniki matur w ciągu ostatniego dziesięciolecia lecą w dół. Nie wierzę, żeby przyczyną tego było Wasze niedofinansowanie. NAJPIERW JAKOŚĆ, PÓŹNIEJ PIENIĄDZE!

Niech żyje Broniarz!

Ty tylko nas poprowadź Tobie powierzam swą DOLE Ty tylko nas poprowadź Towarzyszu móóóój.

Gdzie jest Pani Minister Zalewska, przypomnę, że jest Minister Edukacji Narodowej i ten resort to jej praca, za to pobiera sowite wynagrodzenie...

Minister ministrem, ale podatki płacę ja. To ja jestem pracodawcą. Więc wszystkich strajkujących zwalniam z pracy.

A to pani Zalewska jest św. Mikołajem, że ma swoje pieniądze i da nauczycielom? Nie, pani Zalewska nie da wam ze swojej kasy tylko z pieniędzy każdego, kto płaci podatki. W firmach dostaje się podwyżkę, kiedy pracownik przysłuży się firmie. Za piękne słówka się nic nie dostaje. Za co wy chcecie podwyżkę, jak więcej czasu siedzicie w domu niż z uczniami w szkole?

No pięknych słówek też nie ma ze strony elity nauczycieli w tych komentarzach .

To przyjdź i pracuj w tym zawodzie. Wtedy pogadamy! Totalny pustostan.

Krowa dostanie kasę a nauczyciel nie?

Krowa to już jest inna kwestia, że rolnicy dostają do swoich prywatnych gospodarstw dotacje z unijnych pieniędzy. Dopłaty do paliwa, do traktora, 100 tysi dla młodego rolnika, odszkodowania suszowe. Nauczyciele w porównaniu z rolnikami to biedota. Tam to mają kasy. Żyć, nie umierać.

Poziom mniej niż zero

Mądra wypowiedz Pauli . Popieram

To pisałam ja Paula vs Stivia

Tak rozwija Ci się chyba jaźń ( dwujaźń raczej ) 

A resortem nauczycieli jest prowadzenie lekcji a mie strajk

Sprawdź czy słowo „resort” zostało przez Ciebie poprawnie użyte...

A Ty sprawdź krowę

A gdzie nauczyciele dziś prowadzący lekcje ?

Nie wiem czy wiesz ale nauczyciele strajkują i sa w szkole... Czy Pani Minister coś robi w temacie strajku czy też zajmuje się jakimiś ważniejszymi aspektami związanymi ze szkolnictwem?

I co tam robią ? Lulki palą ?

A w temacie strajku to mie Pani Minister kazała nauczycielom strajkować !!

Oczywiście, że Pani Minister nie kazała nauczycielom strajkować... pytanie tylko jakie skuteczne działania podjęła aby do strajku nie doszło...

A nie wiem czy wiesz ze nauczyciele dziś uchylili się od pracy !!!

Moe uchylili się strajkują zgodnie z prawem... są w szkole czyli ich miejscu pracy. Wiesz na czym polega strajk??

To sobie sprawdź Anno . jest to uchylanie się od pracy i nie wykonywanie swoich obowiązków w miejscu pracy. Dodam kosztem dzieci i młodzieży i ich rodziców . Polityczny strajk

Podejrzewam, że większość tych negatywnych komentarzy jest pisana przez osoby niewykształcone, żyjące z 500+, które są wpatrzone w swoje niewychowane dzieci.

Większość tych komentarzy jest pisana przez kilku trolli co się podpisują innymi nickami za każdym razem...

To teraz nauczyciele to trole haha

Ty chyba raz rozdwojenie masz raz rozwijanie hahaha

Wyobraź dobie ze wykształcone i mające dobrze wychowane dzieci !!

Nom; Dlaczego skoro Pani dostaje dodatkowe pieniądze od kraju to przeciwstawia się Pani walką o większe dochody dla innych?

Poziom waszej walki jest żenujący

Ktoś przeczytaj w wnikliwie nie dopisuj treści do wypowiedzi tzw dodatkowych pieniędzy od kraju zapytaj a później komentuj

W takim razie pytam: pobiera pani pieniądze z 500+?

Nie pobieram Ktoś . Pan/Pani

W takim razie dlaczego ma Pani żal do osoby, która napisała powyższy komentarz. Przecież autor wypowiedzi wyraźnie napisał, że chodzi mu o rodziców, którzy pobierają owe pieniążki.

Rzeczywiście bardzo mało zarabiają biorąc pod uwagę 20h pracy, 2 miesiące wolnego, roczny urlop płatny i darmowe wycieczki szkolne za pieniądze uczniów. A paniusie sobie chodzą wypindrowane, wymalowane i kawę piją. Uważają siebie za niewiadomo co. Po prostu wyżej srają, niż **** mają.

Troszeczkę szacunku

Na szacunek trzeba sobie zapracować. A pozostawianie dzieci bez opieki, robienie z dzieciaków zakładników w kwestii egzaminów oraz narażanie rodziców na straty finansowe przy jednoczesnej niskiej jakości edukacji szacunku nauczycielom nie przysparza.

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć ciężką pracą i poświęceniem. Nauczyciele mało pracują, słabo uczą. Biorąc udział w tym strajku to się zeszmacają. Jaki przykład dają swoim uczniom?

Jednak czegoś Cię nauczyli ci leniwi nauczyciele. Potrafisz pisać i w miarę poprawnie się wypowiadasz. Co prawda piszesz głupoty ale sama forma wypowiedzi jest w miarę poprawna.

Nauczyciel który słabo uczy to nie leń tylko „nienauczyciel”uf ma racje

uf; skąd możesz wiedzieć jak uczą nauczyciele. W dzisiejszych czasach to dzieciom się nic nie chce.

To trzeba pomyśleć o zmianie systemu edukacji. Masz jakąś propozycję? Zgłosiłaś ją gdzieś? Na podwyżki też trzeba zapracować.

Jakby im się nie chciało to by nie chodzili na dodatkowe korepetycje . A tym samym to dzieci i młodzież pozwalają Wam na dodatkowe zarobki

Zawsze mogą rodzice douczyć dzieci w domu, nie ma wtedy potrzeby wysyłać dzieci na korepetycje. Kurczaczek, ale najpierw rodzice by się musieli nauczyć, a tu widzę problem.

Skąd. Gimnazjalistko sprawdź sobie wynik z egzaminów maturalnych, gimnazjalnych na stronie komisji egzaminacyjnej. Na studiach wykładowcy muszą douczać studentów pierwszego roku, bo nie potrafią tego, co powinni umieć po zdaniu matury. Skąd wiesz, że dzieciom się nie chce? W szkole nie potrafią, a po korepetycjach potrafią rozwiązać zadania? To nauczycielom się nie chce nauczać. Byle do emerytury doczekać.

Uf. Żeby wiedzieć co się dzieje na studiach trzeba je najpierw skończyć. Mógłbyś trochę przybliżyć nam temat douczania studentów pierwszego roku? Jak to wygląda w praktyce? Zaliczyłem w życiu trochę wykładów I jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić tego douczania.

Kiedy studiowałeś OCH? Chyba w ubiegłym stuleciu.

Może Och chodził na wykłady kilkadziesiąt lat temu gdzie nauczyciele nauczali a nie przychodzili do miejsca pracy

A gdzie szacunek nauczycieli do dzieci młodzieży i ich rodziców ?????? Pytam gdzie ?????

Cop; kiedy nauczyciele nie mają szacunku do innych? Proszę podać sytuacje. Uczniowie potrafią wyzywać nauczycieli nie ukrywając się

Wtedy nie mają szacunku dla uczniów, kiedy nie potrafią nauczyć na lekcji, a świetnie tłumaczą na korepetycjach.

Okaż swój szacunek dla uczniów próbując objaśnić zagadnienie w 45 minut, przy założeniu, że: 1/3 uczniów nie rozumie "o czym do nich rozmawiasz", 1/3 pewnie słucha co do nich mówisz, a reszta chłonie wiedzę. Człowieku...o czym mowa. To od Twojego dziecka zależy, czy potrzebuje korepetycji czy nie. Czego nie rozumiesz? Więcej nauki mniej ściemniania. Proste?

Jeśli 2/3 klasy nie rozumie co mówi nauczyciel, to znaczy, że nauczyciel ten nie powinien być nauczycielem. To tak jakby 2/3 pacjentów jakiegoś lekarza umarło, bo nie rozpoznał u nich choroby. No tak, ale przecież to od tych 2/3 pacjentów zależy, czy wyzdrowieją, czy umrą.

A może poprostu 2/3 uczniów rozumie tylko posty z fb i minecraft... jakikolwiek przekaz ustny jest dla nich obcy, bo w domu rodzice z nimi nie rozmawiają...

Zwracam się do tych negatywnie nastawionych / wrogo/ do nauczycieli- pomyśl jeden z drugim- kto cię uczył i wyuczył , kto ci dał podstawy wychowania, przypomnij sobie wspólnie spędzony czas z wychowawcą na lekcjach, wycieczkach, dyskotekach i wiele innych imprezach i uroczystościach , mniemam , że nabierzesz troszeczkę refleksji- powodzenia w myśleniu

A co do strajku mają wspólnego wspomnienia ucznia o szkole?? Tu głównie chodzi o to, że popracują najmniej godzin od większości innych grup zawodowych, mają najwięcej wolnego. Dlaczego nie strajkowali za czasów PO? Dlaczego Trzaskowski kazał Broniarzowi odłożyć w czasie rozpoczęcie strajku? Bo PO gówno zrobiła dla narodu. Bo naród odsunął was od koryta i macie teraz ból tyłka. A jak PiS rozdaje ludziom 500plusy to i wy chcecie benefity zyskać.

Refleksja taka ze kiedyś to byli nauczyciele bardziej z powołania a teraz samoluby . Maja gdzies dobro dzieci i młodzieży

Wykonujesz swoją pracę z powołania czy dla dobrej płacy? Skoro to tak świetna fucha to dlaczego nie widać tabunów bijących się o posadę nauczuciela? Stosujemy selekcję negatywną, zostaną Ci bez wyjścią, a pomyślcie Ludzie jak wyglądałaby sytuacja przy selekcji pozytywnej? Dobra płaca-dobry nauczyciel. Czy to tak trudno zrozumieć?

Popieram wypowiedź. Zero szacunku ludzi, okropne nastawienie.

Mam od środy egzaminy gimnazjalne . Dziesiejszy dzień pokazał mnie i moim kolegom ze przez to ze od dziś strajkują nauczyciele odechciewa się nauki przy takim postępowaniu tych uczonych

Po twojej wypowiedzi można wywnioskować, że dużo do egzaminu gimnazjalnego się jak do tej pory nie uczyłeś. A jeśli zamierzasz, to życzę powodzenia dwa dni przed.

Wyobraź sobie „gimnazjalistko” ze do samych egzaminów przypomina sobie uczeń / uczennica materiał . Chyba zresztą przyszli nauczyciele tez jak maja egzaminy to do końca przed egzaminami się uczą . To chyba normalne . Wnioskować to możesz swoje wypowiedzi jak nie masz pojęcia „Gimnszjslistko ????”

Przez te dwa dni wydaje mi się, że ciężko jest powtórzyć cały materiał, a w twoim przypadku polskiego nie nadrobisz nawet w dodatkowy rok.

W „twoim” z małej litery a celująca gimnazjalistka z polskiego

Wyobraź sobie „Gimnazjalistko???”że mam ocenę bardzo dobrą z jez polskiego a Ty raczej nie skoro piszesz z błędami . To sobie nie wyobrażaj tylko pomyśl co piszesz.

Też nie piszesz tak wspaniale. Twoje wypowiedź powinna wyglądać tak: "Wyobraź sobie "Gimnazjalistko???", że mam ocenę bardzo dobrą z jęz. polskiego, a Ty raczej nie, skoro piszesz z błędami. To (lepsze "dlatego") sobie nie wyobrażaj, tylko pomyśl, co piszesz". P.S. Nie jestem nauczycielem.

Wszystkie moje wypowiedzi są przemyślane i nie mogę doszukać się w nich ani jednego błędu - w przeciwieństwie do Twoich. Nie wydaje mi się, żebyś miał ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Wnioskuje to chociażby po tym, że wypowiadasz się nie znając dokładnie całej sytuacji. Co do mojej oceny, mylisz się - mam celującą.

20 godzin tygodniowo się nie podoba? to do fabryki idźcie na 40 godzin i 26 dni urlopu a nie 2 miesiące wakacji i jeszcze mało z co do pensji to większość zarabia dużo

Idź na nauczyciela, co się będziesz w fabryce męczył...

Nie jesteśmy z Wami - nauczycielami !!!!

Nauczyciele to jedne wielkie ZERA

Do roboty nieroby strajku się zachciało do p.Tuska poplaczcie on wam podwyżki dawał dobre mi he he.

PO nie dawała podwyżek nikomu i było dobrze. Elyty się bawiły u Sowy za publiczne pieniądze, a zwykły obywatel ledwo wiązał koniec z końcem. Afera goniła aferę. Miliardy złotych wyprowadzone z budżetu państwa przez cwaniaczków. Wystarczy tylko się przyjrzeć aferze Amber Gold i ludziom powiązanym z nią.

A najlepsze jest to, że ciemnota i tak na nich drugi raz zagłosowała.

No właśnie, co z tym amber gold? Afera wyjaśniona czy mimo 4 lat rządów jeszcze sie nie udało?

Taki chaos przez te 8 lat zrobili, że teraz przynajmniej 16 potrzeba, aby to naprawić.

Ty tak serio?

Przecież na okrągło gadają o tym w TVPIS ., na pewno z tej najbardziej wiarygodnej telewizji w Polsce, masz te informacje.

Hipokryci pisze o faktach właśnie z tej wiarygodnej tv . Pamięć szwankuje u niepeło i nietvn

Na 498 tyś. nauczycieli ponad połowa zarabia duże pieniądze na korepetycjach nie płacąc podatku dochodowego, a o podwyżki walczą. Niech Rząd ściągnie podatki za Fuchy po godzinach bo to jest okradanie państwa przez nauczycieli!!!

Uważają sie za najmądrzejszych i najbardziej wykształconych a uszczuplają Skarb Państwa w postaci niepłacenia podatków od dochodu ! Popieram podatnik

I jeszcze im się nie podoba ze inni piszą świadomie o tym ze nie płacą podatków . A to już jest oszustwo

Większość negatywnych komentarzy o nauczycielach, pochodzi od wyznawców katopisu. Niektóre kłamliwe komentarze, ściągnięte są z TVpis. Niektórzy ludzie mają wyprane mózgi przez TVpis,- klapki na oczach i ślepa wiara. Kurski dostaje 1mld i 300 mln zł od naczelnika państwa naszych pieniędzy rocznie, na zachwalanie rządów katopisu.

Uwaga! Za taki hejt przeciwko Kościołowi i wierze biorą pieniądze.

To są fakty o nauczycielach !!!! A „elita” to właśnie niech wypierze sobie mózgi i niepeło i nietvn

A czy katechetki i katecheci w każdej szkole też strajkują? Jak toto wygląda?

Ja, moja rodzina i znajomi popieramy nauczycieli. Walczcie o swoje. PiS(d)owcom wydaje się, że mogą Was i w ogóle wszystkich Polaków, wodzić za nos, szastając jednocześnie pieniędzmi na lewo i prawo. Walczcie, bo macie rację.

W większości nauczycieli w szkolach widać że są to poskomunistyczni wyjadacze, których od koryta ich niczym nie odrąbie amłodzi z chęcią w szkołach by pracowali.

I pomyśleć ile osób przy okazji skorzystało. Niedouki co nienawidzą nauczycieli, sfrustrowani rodzice co sobie z dziećmi poradzić nie potrafia, zmęczeni życiem beneficjenci pincet plus. Od razu kompleksy wydają się być mniejsze, prawda? Tyle słów co w postach to od 4 klasy pewnie na raz nie napisali. Piszcie, piszcie. Od razu wasze smutne życie wyda się piękniejsze.

Piszcie......Piszcie.....Piszcie błagam jeszcze.......

Aleś sobie naplusował.

Bardziej popieram nauczycieli niż górników i wiele innych zawodów domagających się podwyżek. Znaczenie ma jednak manipulacja obietnicami i opinią publiczną przez PiS. Powinni nawet to przyznać popierający obecny rząd, że nauczyciele są rozgrywani, nie prowadzi się dobrego, może być ostry, dialogu. Takiej propagandy nie powstydziłby się pan Urban, tylko był przy tym w pewien sposób śmieszny, rząd to raczej tragedia.

Uczyciel- takiego ciemniaka nie widziałem który wypowiada się na temat Górników niemając żadnego pojęcia o pracy w kopalni.

No ja tez nie przeczytałam większych głupot co pisze uczyciel . Popieram emeryta m racje

Mogę zapytać, co ostatnio Pani czytała, posty się nie liczą, hahahah. To z kabaretu, tu wszystko trzeba tłumaczyć jak krowie 500 plus, do rogu. Żart, ironia

Mylnie mnie Pan ocenia, miałem w rodzinie trzech górników, do sprawdzenia i udowodnienia. Proszę tekże dokładnie przeczytać wpis, ze zrozumieniem. Popieram górników, tylko mniej niż nauczycieli, od i cała sprawa, nie można z mojego wpisu nic innego wywnioskować. Pan sobie coś dopowiedział i nie zrozumiał, szczególnie nie podoba mi się palenie opon w środku dużego miasta, co nie znaczy, że postulaty są niesłuszne. Poniał.

Uczyciel -Ty miałeś trzech górników w rodzinie, którzy chyba pracowali w Koninie przy obsłudze taśmociągu, a nie 1000-m pod ziemią.

3 górników piszesz. To tak jak premier Morawiecki co wszystko widział, wszystko przeżył i ze wszystkimi rozmawiał. Kolejny polaczek co zna się na wszystkim tylko swojego życia naprawić nie umie.

emeryt, w takim razie ty nie wypowiadaj się na temat nauczycieli.

Dzięki, też trafna uwaga. Wytłumaczyłem Panu Emerytowi jak należy rozumieć mój wpis, co miałem na myśli, może gdyby miał lepszych nauczycieli, ehehh.

"Jesteśmy z wami - nauczycielami"

Dobrze , że piszesz to w cudzysłowiu. Zrozumiałem. Ha. ha...

Nie jesteśmy w Wami - nauczycielami !!!

ilu nauczycieli bierze 500 + plus oblicz sobie baranie ile mają wolnego nauczyciele i ile mają wolnego kolejarze

Ćwoku do pizdu tam ci pomogą

Za taką chamską odzywkę aż tyle łapek w górę? To zapewne nauczyciele, którzy mają wychowywać uczniów. Ręce i nogi się uginają!

Dawniej nauczyciel dla ucznia był autorytetem a dziś jest NIKIM (zerem)

A w telewizji TV PIS pieprzą bzdury, że do strajku przystąpiło 48,7 procent szkół w całej Polsce.

Mało coś was strajkuje. Widocznie są jeszcze nauczyciele z prawdziwego zdarzenia. Wynagrodzić ich za fachowe podejście. A pozostałym strajkującym pojechać po pensji i premii przez najbliższy czas !

Bardzo mało, w Kutnie przecież żadna szkoła nie przystąpiła do strajku... No chyba, że się mylę to przepraszam...

Oszuści cały czas kłamią , bo im tak wygodnie , oszuści PI S........ wirtualne pensje i cała reszta

A Ty skąd wiesz ile . To średnia z całego kraju !

Nauczyciele nie odpuszczajcie! Strajkujcie do skutku i nie pozwólcie się zastraszyć.

No i na co im przyjdzie strajkować ?? Nie dostaną tyle podwyżek ile chcą i tyle . Wynagrodzenia za dni strajku też . I na tym się skończy

W taki właśnie sposób spada prestiż zawodu Nauczyciela.

Tak. W przeciwieństwie do twojej, obatelu godności kupionej za miskę ryżu i swinia+

Który nauczyciel uczy to uczy a niektórzy to siedzą i marudzą jak maja zle w życiu przeczytać podręcznik można w domu a niektórzy każą czytać na lekcji i to jest cała ich lekcja i za co nauczyciel chce podwyżki za to ze robi sprawdziany i siedzi z nimi „do nocy” niektórzy nie wywiązują się z obowiązków i po miesiacu oddają „bo miałam wyjazd rodzinny”, „bo zasnęłam” a uczniowie musza siedzieć w szkole w domu się uczyć na kolejny dzień bo zapyta, bo kartkówka, sprawdzian i czasu dla siebie brak ale to nauczyciel ma zle bo sprawdzian musi sprawdzić gdzie ma klucz odpowiedzi..

Szukamy pracy w Biedronkach, Lidlu itp. , Zgodnie z radami internautów, jak widać egz się bez nas odbędą, to i promocje maturzystów tez - rząd nocką coś wymyśli . 

To szukajcie . Ciekawe jak długo popracują jak przyzwyczajeni pracować 3-4 godz dziennie . Powodzenia Tyle tylko czy te markety Bedą chciały zatrudnić elity rozczeniowe

niech pracownicy marketów uczą twoje dzieci, najlepszego!

zatrudni kasjera z Biedronki

Dac tyle podwyzki ile chca! Ale wakacje, swieta, bez pensji. Dlaczego macie dostawac kase za nic nie robienie? W dup ach sie poprzewracalo nauczycielom

Tylko że na budowie trzeba się narobić potu wylać żeby zarobić i nie ma czasu kawy się napić to jest dopiero praca i też trzeba się naglowkowac

trzeba było zostac nauczycielem !!!!!!!

Kkkk, to napisz do posła Jarosława, żeby ustawowo wprowadził dla wszystkich Polaków nakaz pracy na budowach. Mniej więcej do tego zmierza twój wywód.

odłóż zatem cegły na bok i zostań nauczycielem...

Kkkk jest zadowolony z pracy jakby nie był to by zmienił ! Tyle w temacie . A jak „elicie” nie odpowiada to niech zmienia prace!

Nauczycielem to terroryści wzięli dzieci jako żywe tarcze .

a kto woli sponsorować świnie i krowy niż edukację...

Większość obywateli sponsoruje właśnie elity za 28 godz pracy . Żeby jeszcze było za co

idź popracować w szkole i też stań się elitą. Czemu jednak nie???

A niektórych za 18 godz pracy . 

no i po co ten strajk? Ludzie zarabiają na budowie za 1,633zl zapierdalając 12H i jakoś nie narzekają, a nauczyciel zarabia 1,800-2,500zl pracuje w dzień 7-8H pon-pt i jeszcze mało!!! Ich wytłumaczenie (nauczycieli) są takie: "Ja nie po to się uczyłem, by mieć wyższe wykształcenie i zarabiać grosze" Co do tępienia uczniów wobec nauczycieli i nakłanianie do bycia nauczycielem POWIEM JASNO... Nie każdy ma głowę do nauki i woli pracować papierkowo!!! Zrozumcie to! Inni mają słabą głowę do nauki lub są mało pojętni!!! Nie podobają wam się zarobki, nikt was nie trzyma, przekwalifikujcie się i koniec.

Duży procent nauczycieli zarabia w granicach 3-4 tys zł

Dddd ha ha ha

O czym ty człowieku gadasz na jakiej budowie się za 1633 zł pracuje, nie masz pojęcia o czym mówisz. Na budowie "podaj pozamiataj" zarabia 2500 zł a ten co ma trochę pojęcia od 3500 w górę, oczywiście że nie pracują po 8 godz

No mój budowlaniec za miesiąc pracy 7 tys zawolal , fajnie nie . Za wykonanie remontu dwóch pomieszczeń , ściany i podłoga , oczywiscie w bloku

Z własnego doswiadczenia: Pracowałem na budowie 10 godzin za 8zł jako pomocnik dekarza, mniej wiecej zarabiajac 1,360 zł bez tego zawodu oraz doswiadczenia. Kazdy pracownik miał 2 przerwy po 10 min. Ale to byly dawne czasy, teraz pracuje gdzie indziej. Srednie zarobki na budowie sięgaja od 1,690-2700zł na ręke zalezy tez od dziedziny. Nauczyciele domagaja wiecej hajsu, gdzie pracuja 8 godz. + nadgodziny i maja przerwy od zakonczenia lekcji 5 do 15 min, a tym bardziej o luzie na lekcji, gdzie nauczyciel ma wy**** i kaze uczniom siegac po komórki . Nie wspomnie juz od tzw. Karcie Nauczyciela i darmowych obiadkach sponsorowanych przez dyrektorków(o ile sie godzą)

rozumiem, że teraz jesteś nauczycielem skoro aż taka fajna to praca

ja pracuje 8 godz dziennie za 1800zł,prace zabieram do domu jeśli sie nie wyrobie,nikt mi za to nie płaci ani mi nie współczuje,użeram sie całe dnie z ludźmi, z papierami i z tysiacem innych spraw...nie narzekam,nie jestem jak oni magistrem ale skończyłam 2 kierunki studium,więc nie jestem tez ciemnotą. Nie mam tyle wolnego co nauczyciele i nie sądzę abym miała spokojniejszą prace niż oni. Więc ludzie,nie przesadzajmy!!!! Ile oni chcą w końcu zarabiac???? 2,5 tys to maksymalna stawka jaka im sie należy,ja z tylu byłabym juz bardzo zadowolona. Albo niech maja te 3 tyś na ręke ale nich pracują jak kazdy 40 godz. W d....ch sie poprzewracało!!!! I ich jedynie głupie wytłumaczenie-kazdy moze byc nauczycielem skoro uwazamy,ze tak mają super, no wiec oni tez mogą pracowac na budowie i zarabiac więcej-droga wolna!!!!!

źle w zyciu wybrałas

to dlaczego nie uczysz w szkole?

No uczciwy pracownik jest uczciwy a nie jak rozczeniowe elity !!!!!!!

uczciwy pracownik, w tego wynika, że swoje 1800 zł uważasz za spełnienie swoich potrzeb i marzeń. Spoko, ale inni mają nieco większe potrzeby i oczekiwania.

dobrze powiedziane,potrzeby i oczekiwania macie ogromne,szkoda że chęci do pracy marne.....magistrami jestescie ale zdrowego rozsądku nikt Was nie nauczył

Drodzy rodzice,tylko nie zapomnijcie na koniec roku, kupić sowitych prezentó szlachetnym nauczycielom,a może nawet i na koniec strajku,naprawdę zasługują na to.

Jxb, to rodzice ubzdurali sobie w głowie prezenty, nie nauczyciele.

Znam takich,którzy mówią co ma być,konkretnie i na temat.

nikt tych prezentów nie oczekuje

"Nauczyciele, nie liczcie na podwyżki - Jeśli Związek Nauczycielstwa Polskiego chce podwyżek dla nauczycieli, to oczekuję, że pokaże mechanizm, który to umożliwi, ale w ramach obecnego budżetu" - mówiła parę lat temu Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa MEN. Dlaczego wtedy zabrakło "odważnych" nauczycieli ze swoim guru Broniarzem na czele? Wtedy trzeba było zastrajkować ! 

co to za argument "wtedy trzeba było strajkować "?Strajkują teraz

A moje dziecko siedzi w domu i myśli jak to będzie na maturze i nie ma z nią żadnej rozmowy

Bez przesady, do 12 kwietnia są wystawiane oceny dla maturzystów a 26 kwietnia jest zakończenie, więc i tak młodzież nie chodzi do szkoły tylko mają czas na powtórzenie materiału, a może dziecko zakochane a tu trzeba się rozstać ze szkołą ???

To niech ten czas wolny wykorzysta na powtórkę materiału! Bez paniki, nagle okazuje się w szkołach same ambitne orły w ławkach siedzą !

Tyle ile trzeba ...

A ile godzin dziennie będą strajkowac?4ry

Mogli strajkować za czasów Po a nie teraz jak PiS sądzi za Po nic by nie dostali cwani są

wszyscy słyszymy od 4 lat, jak to w naszym kraju jest dobrze, ile to pieniędzy jest w budżecie... Co chwila znajdują się pieniądze na to, na tamto... zatem nauczyciele chcieli też skorzystać z tego niekończącego się pasma sukcesów naszego rządu...

No właśnie skorzystać a nie za zasłużoną pracę . Podwyżki pracownik dostaje za zasłużona pracę a nie ze chce skorzystać

500+ krowoświnia+ jest za ciężką pracę czy oddaniem głosu przy urnie mam właściwą partię?

Tylko korzystać!!!! Jaka praca taka płaca. Ile godzin przepracujesz tyle dostaniesz wynagrodzenia

Brawo osoby udające nauczycieli. Ukazaliście swoje oblicze. Za nic macie dzieci. Plunęliście w twarz nauczycielom którzy was uczyli. A my wstydzimy się za was. Tyle wam czasu poświęcaliśmy. Trudu za niskie wynagrodzenia. Ale dla nas dobro ucznia to był najwyższy cel. Były trudne czasy ale mieliśmy godność, honor i poczucie patriotyzmu. A wy sprzedajecie się za przysłowiowe srebrniki. Przez 8 lat poprzedniego rządu było wam dobrze. Podkuliliście ogony głowę w piasek i cichutko, bo strach was obleciał. A teraz jak wiecie, że nic wam nie grozi to trzeba posłuchać waszego guru z PO. Tak bardzo tęsknicie za tamtymi czasami. Zniszczyliście zawód nauczyciela, zasługujecie na to żeby wam uczniowie pluli w twarz i zakładali kubły na głowy. Nie szanujecie dzieci. Nie jesteście godni być ich wychowawcami. Jakby kiedyś byli tacy nauczyciele jak wy, to Polska nigdy nie odzyskałoby niepodległości. Szkoła wymaga głębokiej reformy, ale z wami tego nie można zrobić, bo wy jedyną wizję jaką macie to kasa i 18 godzin pensum, Przecież macie jeszcze około 75 dni wolnych. W których zawodach jest tak dobrze. Uważam, że nauczyciel powinien godnie zarabiać . Ale powinien szanować swój zawód i dzieci z którymi pracuje, a wy zostaliście zakładnikami PO w walce z PIS- em. Dostaliście już jedną podwyżkę. Obiecaną mieliście następną. Jakoś nie jest głośno o innych postulatach. A nauczyciel powinien nieć 35 dni urlopu. Pozostałe dni powinien przeznaczyć na zapewnienie opieki dzieciom w dni wolne od nauki i na doszkalanie. W postulatach powinno być możliwość doszkalania i wiele innych rzeczy, a tego brak. Jak nadrobicie powstałe zaległości, czy was to nie interesuje. Chylę czoła przed tymi nauczycielami, którzy odważyli się przeciwstawić się strajkowi. Gardzę tymi którzy przystąpili do strajku. Choć wiem, że oni sobie z tego nic nie zrobią. Bo trzeba być człowiekiem i mieć honor żeby to zrozumieć. Cieszę się, że jestem już na emeryturze i nie muszę z tymi ludźmi pracować.

Wielki szacunek dla emerytowanego nauczyciela wiekszość z was może tylko pomażyć o klasie jaką reprezentuje ,bo prawdziwych nauczycieli już nie ma

Jak taki analfabeta jak ty mógł być nauczycielem. Teraz pewnie jesteś Napoleonem?

strajkuję i mam honor

Nie masz honoru ani godności i nie zasługujesz na miano pedagoga. jesteś tylko wyrobnikiem na posadzie nauczyciela

PO nie rozpieszczało nauczycieli i ogólnie budżetówki ale jednocześnie PO nie rozdawało pieniędzy nierobom tylko za to, że zmachali dzieciaka. PO nie obiecywało stówy za tucznika i pięciu stów za krowę. To jest ta różnica. PiS sam sobie strzelił w kolano głosząc, że jest świetnie i że na wszystko starczy bo wystarczy nie kraść. Jeżeli mówi sie, że nie ma kasy na podwyżki dla nauczycieli a za chwilę ogłasza sie tzw piątkę Kaczyńskiego to nie powinno Cię dziwić, że sie nauczyciele zagotowali. Też jestem na emeryturze i oburza mnie, że kosztem wielu wyrzeczeń wykształciłam i wychowałam troje dzieci a teraz widzę jak podchmielona mamunia sączy piwko na osiedlu bo dostała 1500 zł za trójkę dzieci. Bo co - bo je urodziła? Zasługa wielka? A te dzieci rosną i w wielu przypadkach nie widzą żeby ich rodzice wstawali rano do pracy. Sądzisz, że one pójdą do pracy? Nie pójdą do MOPS-u a w wieku 18 lat zaczną sie szybko rozmnażać żeby mieć kasę na zycie. Kasę, którą wypracowują MOJE dzieci.

Święte słowa, ale widać po reakcjach, że nie spodobał się ów komentarz tym podchmielonym mamusiom, które dają "piękny" przykład swoim Brajankom

To kup hektary , załóż gospodarstwo i pracuj jak wół ale nie zazdrościsz

Dziękuję za ten komentarz, podpisuję się pod nim obiema rekami.

MEN powinno zwolnić uczniów z egzaminów , matur itp. potraktować jako zaliczone . Ciekawe co Broniarz wtedy by powiedział?

Nic by nie powiedział. Egzaminy to nie pomysł nauczycieli czy uczniów a jedynie pomysł urzędników MEN. Egzaminy czy sposoby rekrutacji do szkół wszelkiego typu to decyzje administracyjne a nie edukacyjne. Nauczycie dobrze wie ile umie jego poszczególny uczeń i jemu egzamin do niczego nie jest potrzebny. Podstawówka obowiązkowa a do liceum i na studia konkurs świadectw i po kłopocie.

Szanowni komentujący, teraz jest dobry moment, by przyjść do szkoły swojego dziecka i powiedzieć im prosto w twarz, że są nierobami i nieudacznikami. Pozdrawiam.

Tylko że taki nauczyciel będzie się mścił. A zapewne każdy wie jakie o nim mają zdanie. Więc po co ta szopka. Do roboty i uczyć młodzież... możliwe że obecni wasi uczniowie będą uczyć wasze dzieci. Ale wy tylko o swoje walczycie. Dziś strajku i nic ... czas się obudzić że nic nie więcej raczej wam nie zaproponują. I tam to sporo jak za taką funkcję

Zgadza się tak rodzice powinni zrobić,ale potem ci szlachetni nauczyciele mscili by się na uczniach.

A kto każe iść do szkoły swojego dziecka?? Można iść do innej szkoły w której strajkują i wyrazić swoje uczucia. Ciekawe czy rodzice zostawili dzieci same w domu, wynajęli opiekunkę, czy wypisali urlop. i nie żartuję, bo często rodzice mają wszystko tak dopięte na styk(praca, szkoła dziecka), że zamknięta szkoła jest nie lada problemem.

Ty świński ryju dobrze wiesz że nikt tak nie zrobi bo jego dziecko w tej szkole by miało przes....e. A o to już by się postarały takie mściwe szuje jak ty. Pewnie twoja nędzna dusza tylko czeka na taką okazję.

W świetle dopłat do trzody chlewnej potraktuję to jako komplement. Miłego dnia życzę.

Brawo , brawo , ktoś się postawił tym PI ....... , dobrze , jesteśmy z Wami

Czas na zmiany nauczycieli co nie chca pracowac za takie pieniadze 18 godz. niech ida do innej pracy chetni napewno sie znajda bo wiekszosc w szkole ma prace po znajomosci a do przekazania dziecio swoich madrosci to im duzo brakuje a jesli chodzi o prace w super marketach to prosze przyjac do wiadomosci ze wiekszosci ma mgr a srednie to prawie wszyscy i prosze nauczycieli aby im nie wytykali wyksztalcenia

DD na pewno piszemy rozłącznie , jak można popełnić taki błąd , he he

Wystarczy, ze cialo pedagogicznie pisze bezblednie ????????

Ciekawe, czy w ramach protestu szanowni nauczyciele poodwoływali również korepetycje... ogólnie WSTYD i ŻENADA, aby domagać się kasy kosztem dzieci... dajecie jasny przekaz, że wszystko można i nic nie trzeba... nie wspomnę już o tym, że dobrego nauczyciela, to ze świecą szukać...

Nie mogę zrozumieć tego co się dzieje. Jeśli jest tak źle nauczyciela to dlaczego nie ma wakatow w żadnej szkole? Nie ma gdyż warunki pracy i płacy są na tyle atrakcyjne że nie warto zmienić branży. Były protesty służby zdrowia Policji etc. ale czy w czasie ich funkcjonariusze odmawiał przyjęcia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa? Nie! Czy nie wyjechało np do takiego nauczyciela pogotowie? Nie!!! A oni szatazuja dzieci ze nie przeprowadza egzaminów. Wstyd. Faktycznie maja rację Ci że uczą ale nie nauczaja gdyż 90% uczniów przed maturą i innymi egzaminami korzysta z korepetycji za które nikt nie odprowadza podatku. Na korkach ten sam nauczyciel umie nauczyć ale w czasie zajęć już nie ciekawe dlaczego? Twierdzą że lepiej jest w sklepie na kasie. Ok są przyjęcia, zwolnić się że szkolnictwa i proszę się tam zatrudnić, żaden nauczyciel tego nie zrobi więc po co te wasze porównania. Jesteście smieszni!!!

ZNP chce takich podwyżek dla nauczycieli,których ogólna kwota roczna jest wyższa od całego rocznego programu 500+. ...Żarty sobie robią? ....Dlaczego przez cały okres rządów PO i PSL czyli 8 lat nie dostali grosza podwyżki a teraz żądają takich sum. ...Jest wiele symptomów,które wskazują,że ten Strajk jest z dużym podtekstem politycznym tak jak i sama postać pana Broniarza. ....Ten Strajk nauczycielski kiedy będą odrabiać uczniowie,ponieważ program musi być zrealizowany?Zabiorą uczynią wolne soboty czy przedłużą okres nauki?

Prezes ZNP bawi się w polityka a nauczyciele są zmanipulowani . Jeżeli chce się podwyżek to trzeba nauczyć a nie uczyć !!!!!!!!!

uczyć ma nauczyciel, nauczyć się - uczeń, kiedy w końcu to zrozumiecie

Nauczyciele robią czerwone łapki w dół bo nie nauczają tylko uczą !! Pokazali swoją mądrość i intelencje ! Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd

Moralność nauczycieli została całkowicie skompromitowana !!!

A gdzie są młodzi nauczyciela? Bo na tych zdjęciach to same buzie komunisty Broniarza! A dlaczego rodzice nie bronią swoich dzieci!

A czy komuniści to czasem nie Ci, którzy rozdają wszystkim na prawo i lewo, nawet krowom i świniom? Czy się stoi czy się leży + się należy... Zobacz co oznacza komunizm i przyłóż do zachowań i działań partii politycznych na przestrzeni ostatnich 20 lat... Może się okazać, że prawica, to wcale nie prawica, tylko narodowy socjalizm...

I kolejna grupa zawodowa strajkuje. Jednym dają drugim dają to każdy chce. Za poprzednich rządów nikt nic nie dostawał (prócz pielęgniarek) to wszyscy cicho siedzieli.

Zmienic system nauczania Zostawic tylko 10 h religii i nie bedzie strajków

pieniadze z ministerstwa edukaci zamiast dla nauczycieli płyna do torunia czy to nie jest paranoia dla rydzyka sa a dla nauczycieli nie ma

Oj ...Ciebie chyba uczyli tacy sami kompetentni nauczyciele jak dzisiejsi strajkujący,Twoja pisownia o tym świadczy ......

Uczniowie nie powinni być zakladnikami central związkowych! !!Rząd dał wam powyższki15% , która grupa zawodowa ostatnio tyle dostała?Nawet policja tyle nie dostała a wy idziecie w zaparte, nie bądźcie egoistami, gdzie dobro dzieci?To jest protest polityczny inni by też chcieli takie podwyzki.

O ile się nie mylę, to policjanci, którym moim zdaniem też się należało, dostali ok. 1000 zł. Więcej niż żądali. Nauczyciele w tym roku dostali ok. 100 zł., we wrześniu obiecuje im się nawet nie dwa razy tyle. Łatwo manipulować liczbami z kosmosu. Matematyka nie kłamie!

Liczydło weź kalkulator bo policja latami miała zamrożone pensje, a dostali na początku roku po strajku 500zl!i tak mają mniejszerokie pensje od was a więcej godzin pracy. A Rząd podpisał dla was teraz 15% podwyżki

Nie wiem jak inni, ale ja nie dostałem 15 % podwyżki. Słuchajcie dalej tego co Wam mówią w TVP...jeszcze ktoś wierzy władzy???

nauczyciel 1. «osoba trudniąca się uczeniem kogoś» 2. «czynnik kształtujący czyjąś świadomość, regulujący czyjeś postępowanie» No to jezeli my tak bedziemy uczyc nasza mlodzież i w ten sposob ksztaltowac ich swiadomosc i postepowanie to klekajcie narody. Przyszlosc nasza i naszego biednego narodu w czarnych barwach widze. Pozostanie nam tylko kwestia glebii tej czerni.

Wiem ze swojego podwórka o czterech co najmniej nauczycielach, którzy udzielają korepetycji, dziś tak mnie wkurzyli, że chyba poproszę skarbówkę o sprawdzenie czy rozliczają się z tej kasy, czy biorą lewą do kieszeni!

Felek konfident , he he , zapraszamy

A kim są nauczyciele którzy nie płaca podatków od korepetycji ???? Jak można ich nazwać ?? To chyba a kodeks karno skarbowy .... .....

Byłeś za komuny kapustą i pozostałes do dziś.

wiecie ze za zadow pis długosc zycia w polsce spadła o miesiac pierwszy raz od 15 lat zyiemy krocei to mowi samo za siebie

w telewizi publicznei czyli pisowskiei znow jest sukces tam sukces goni sukces a kłamstwa sa normalkom

Ale Ciebie chyba okłamali Ci ,,szlachetni mądrzy nauczyciele,"bo nie potrafisz poprawnie napisać .....,,NORMALKOM"!!!!!!!

A w TVN nie powiedzieli o dziwo , że w Niemczech jest zakaz strajku nauczycieli , tak orzekl ich Trybunał nie mają Karty Nauczyciela i pracują dłużej w szkole . Mają wyższe pensje ale tam ogólnie jest bogatszy kraj więc o czym mowa!!!!

Nie bredź bzdur!!!!!!!!Mamy znajomych w Niemczech! NIE PRACUJĄ dłużej, a w szkole mają możliwość przygotowania się do lekcji, papier, drukarki...Na poziomie szkoły średniej TYGODNIOWY czas pracy to 27 godz. i ani minuty dłużej!

Za to kurvizja wczoraj ciemniakom podała że nauczyciele zarabiają po 6 tys

Bo taka jest prawda,wiem coś o tym.

Ty jasny inaczej a Kluzik w 2015 mówiła ze zarabiają 5tys!

No wyobraź sobie ze i tyle co niektórzy zarabiają

Znalezione na ściąga .pl Stanisława Bozowska jest bohaterką książki Stefana Żeromskiego pt. „Siłaczka”. W książce nie możemy znaleźć wielu informacji, co do wyglądu Stasi, ale w niektórych fragmentach zauważa się niektóre z cech jej urody. Miała jasnopopielate włosy, koliste rzęsy i mądre oraz kryniczne oczy. Studiowała, żeby zostać nauczycielką, a później chciała wyjechać do Paryża, aby tam uczyć się medycyny. Jej marzenie się jednak nie spełniło, ponieważ nie było ją stać na taką podróż. Zaraz po studiach objęła pracę nauczycielki w wiejskiej szkole. Swój czas i zdrowie poświęcała dzieciom, aby wyzbyć się u nich analfabetyzmu. Bohaterka „Siłaczki” była pierwszą prawdziwą miłością doktora Pawła Obareckiego. Oświadczył się jej, a ona powiedziała „nie”, gdyż wolała odrzucić szczęście osobiste, żeby skupić się na realizacji wyższych celów. Do końca życia była biedna i samotna. W wieku około dwudziestu paru lat, po napisaniu „Fizyki dla ludu” zmarła na tyfus. Gdyby ludzie ze wsi dwa tygodnie wcześniej wezwali doktora lub, gdyby ona przestrzegała zasad higieny to może wtedy by żyła. Uważam, że postać Stasi Bozowskiej nie jest zbyt wesoła. Woli pomagać innym, niż być szczęśliwą. Ta cecha bardzo u niej mi się podoba, ale chociaż trochę powinna ona pomyśleć o sobie, bo każdy człowiek ma prawo do zaznania miłości i przyjaźni, a ona te uczucia odrzuciła.

Co wy mieliście za czasów PO? Śmieszni jesteście, a większość pozytywnych komentarzy to komentarze nauczycieli XD

pis to jest partiom kabaretowom podpisali porozumienie z solidarnoscia czyli sami ze saba bo solidarnosc to przybudowka pis i udaia ze jest sukces to jest taki sukces jak 27 do 1 z pisu to cała polska sie smieie

Nauczyciela wynagrodzenie netto wynosi ok 60-80 zł na godzinę ( faktycznie przepracowane godziny ) . Za korepetycje pobierają od 50 zł za godzinę ( gdzie tez musza się przygotować ) . To nie rozumiem o co chodzi z tymi podwyżkami ??? I jeszcze nie płacą podatku od dochodu z korepetycji ??

No i za te nieprzepracowane tez maja płacone ! Święta ferie wakacje i inne wolne dni

Skąd Ty masz te kwoty????

ROZGONIĆ ROZWIĄZAĆ CAŁE TO TOWARZYSTWO ZACZĄĆ EDUKACJĘ DOMOWA I NIECH SZUKAJĄ PRACY.

I co??!! Ty ich zaczniesz uczyć ????. Gratulacje????

Postuluję żeby rodzice, płacący za korepetycje brali faktury od nauczycieli. Powinni chyba odprowadzać podatki do skarbówki i zarejestrować kasy fiskalne - może panie Broniarz nad tym tematem pan popracuje.

Prawda, powinni wystawiać faktury, a rodzice powinni płacić im cenę brutto z podatkiem za te korepetycje.

Skarbówko no jeżeli nauczyciel korepetytor będzie płatnikiem podatku VAT . Podatek od dochodu to inny podatek

zacznij sam uczyć dziecko a nie na korepetycje posyłasz... mądrala się znalazł...

Rodzic wysyła ma korepetycje no nauczyciel na korepetycjach potrafi nauczyć a w szkole nie potrafi i tyle w temacie

Skoro rodzic jełop i nie potrafi dziecku pomóc to płaci za korepetycje i tyle.

No skoro nauczyciel w szkole jest „jełop”jak pisze Bodo to dzieci chodzą na korepetycje bo wtedy elita przeobraża się w „niełopy” !!!

No tak podwyżki chcą a uszczuplać Skarb Państwa za niepłacenie podatku od korepetycji !!!

Dobrze niech jeszcze inni dołączą , dosyć tych rządów PI... , dość !!!!!!!! Strajkujcie jak najdłużej

Tak, bo ten strajk jest przeciw WŁADZY wybranej w wyborach, podpalić POLSKĘ bo PO chce do Belwederu. !!!!!!! Nauczyciel teraz jest dobrym wykonawcą!!!!!!

Nauczyciele trzymajcie się, jestem z Wami!

A czego mają się trzymać jak oś dziś nic nie robią ???

W d.... się przewraca ciekawe co mają powiedzieć inni pracujący np. w sklepach sprzedawcy, którzy codziennie musza znosić fochy i fanaberie klientów nie mówiąc o nie stosownym zachowaniu większości kupujących. Oni nie strajkują, a pracują za marne grosze. Ciekawe czy taka jedna czy druga wielka Pani nauczycielka chociażby godzinę wytrzymała. Weście się ogarnijcie NAUCZYCIELE mało wam ciągle, wolne weekendy, święta, wakacje,ferie i jeszcze źle !!!! A wasz szacunek do dzieci pozostawia wiele do życzenia.Jak sie nie podoba prac nauczyciela to zmienić i już!!!!

Ale mądra rada. Jaka jeszcze masz radę wuju ??

Nauczyciel może iść na kasę ale kasjerka na nauczyciela??!! No nie za bardzo.... Pracowałam jeszcze na studiach i rok po ich zakończeniu jako kasjerka w hipermarkecie, na stanowisku "nabiał", w dziale inwentaryzacyjnym oraz w dziale kontroli jakości. Myślałam, że wygrałam los na loterii jak dostałam pracę w szkole. Tak myślałam 14 lat temu. W zeszłym roku powiedziałam dość. Zmieniałam pracę i zapytacie czy nie żałuję. A żałuję, oczywiście, ale że tak późno na to się zdecydowałam. Pozdrawiam serdecznie wszystkich nauczycieli. Trzymajcie się i nie ustępujcie nawet o krok. Nikt nie ma pojęcia ile trzeba wysiłku włożyć pracując w szkole. Nie wypisujcie głupot jeśli nie macie pojęcia o pracy w szkole.

Nauczyciele, weźcie przykład z Pani Oli i zmieńcie pracę! PRzyjdą inny nowi nie martwcie się o to. My rodzice damy radę! Odejdzciejak wam tak źle! Idzcie do pracy w sektorze prywatnym tylko szybciutko !!

Przyjdą nowi - w cuda wierzysz.... " nowi, młodzi, piękni wykształceni", chętni pracować za pół darmo...

Popieram niech zmienia pracę a ich miejsce niech zajmie taka ciemnota jak ty.

Jakiś Ty mądry rodzicu. A szacunek ucznia do nauczyciela? Może jeszcze nauczyciele mają prosic dzieci żeby się uczyli? Najlepiej dac telefon, konsole, komputer i wiele innych rzeczy, przecież to jest Twoje dziecko niech się nie uczy a potem bedzie gadac pierdoły jak i rodzice! Gratuluję takiego rozumowania! Wolne weekendy, święta, wakacje, ferie ciekawe gdzie! Myslisz że kiedy sprawdzają wypociny dziecka Twojego czy mojego? W szkole? Kiedy przygotowują się do lekcji? kiedy się dokształcają? Nikt o tym nie pisze i niegdzie nie jest to zapisane. Większość nauczycieli chciałby pracować 8 godzin dziennie w budynku szkoły, zero zabierania klasówek do domu, zero zebrań o godzinie 16 czy 17 bo rodzice pracują i nie mogą przyjść na zebranie wczesniej. 90% z nich by tego chciała. Ale najlepiej pisać o czym o czy nie ma się pojęcia. Też mogę powiedzieć, że idziesz do pracy odwalisz 8 godzin nic nie robiąc i idziesz do domu ale nie pisze bo nie wiem gdzie pracujesz i co robisz wiec przestańcie pieprzyć głopoty bo to jest niesprawiedliwe

Było się uczyć ????

He,he... od dawna wiadomo, że nie trzeba być alfą i omegą żeby być nauczycielem, a już tym bardziej w niektórych kutnowskich szkołach.

Brawo Nauczyciele , strajkujcie , dają na krowy i świnie , a Wam nie , zbierają poparcie , precz z Nimi i Prezesem , dosyć rozdawania naszych pieniędzy , dosyć ich rządów , kłamcy i prowokatorzy , dość , jak daję na nierobów to dobrze , a nauczycielom nie , niech strajkują , zaraz wyjdą inni

Dzięki krowom i świniom masz co żreć. Rolnictwo to podstawa gospodarki krajowej, utrzymuje przy życiu cały naród. A nauczyciel co, da ci jeść? Wykarmi cię? I nie pitol, że wiedza, to podstawa, bo to wszyscy wiedzą. I owszem, każdy z pracujacych powinien zarabiać godnie, ale z takich praw i przywilejów jakie mają nauczyciele, niewiele grup zawodowych może korzystac. Przy przepracowanych poniżej 20 godzin tygodniowo. Rachunek jest prosty, wystarczy pomnożyć najniższą pensję nauczyciela stażysty razy 2 i co nam wyjdzie? Ok. 3500 tys. A nauczyciele, którzy zarabiają więcej? Razy dwa...

Pracuje w firmie przeprowadzającej szkolenia i tez muszę się przygotować kilka godz przed każda godz i firma mi nie płaci za przygotowanie tylko za godziny moich faktycznie przeprowadzonych godzin szkolenia ! Wiele jest zawodów gdzie pracownik musi się przygotować do pracy !!!

przez całe 8 godzin prowadzisz szkolenia, dzień w dzień?

Jak Prezes tak chce pomoc swoim członkom to niech sprzeda majątek ZNP( wartość minimum 12 miliardów ).

Strona rządowa przedstawiła swoje propozycje a Prezes ZNP wszystko odrzucił ! Wniosek nie chodziło mu o porozumienie tylko o wprowadzenie chaosu i skłócenie społeczeństwa . I tylko szkodzić dzieciom i młodzieży i ich rodzicom !!!

Oczywiście, że chodzi tylko o awanture. Nierób Wincenty broniarz obiecał Schetynie, że strajk będzie nawet jesli rzad zgodzi sie na jego warunki. jest to kolejny powód aby awanturować sie p-ko obecnemu rzadowi. A władze kutna oczywiscie, ze nie będą przeszkadzac w strajku, ponieważ jest to ta sama opcja polityczna co "opozycja totalna". Chwycą się każdego powodu, nawet najmniej racjonalnego, by sprowokować awanturę.

Debbie jeb....j się w łeb !!!

Ciekawe kiedy nauczyciele zamierzają odrobić zaległości z dziećmi?? Podwyżki owszem , ale takie same jak reszta budżetówki dostaje po ok. 5 % . Niestety ale nauczycieli z powołania brak, a tak żle to chyba nie jest , bo nie znam biednego nauczyciela.Zacznijcie liczyć wszystkie swoje dodatki przy 18 godzinach pracy tygodniowo.

Nauczyciele nie potrafią policzyć dodatków bo tyle ich jest !

To słuchaj informacji w telewizji , że nauczyciele strajkują i są świadomi , że im z pensji zabiorą i to nie mało , widzisz nie zależy im na tym , walczą mimo wszystko , , a ty zajmij się pracą a nie w godzinach siedzisz na internecie emoji

Właśnie mówili że niektore samorządy będą im płacić ale za za co pytam się? Za brak egzaminow prowadzenia lekcji ?kuriozum

a nauczyciele na lekcji piszą sms-y i dobrze

I robią zakupy przez internet dzieci to widzą

Będzie w najbliższej przyszłości reforma oświaty i szkolnictwa . Po pierwsze najważniejsza sprawa to zlikwidować trzeba Kartę Nauczyciela ! I wprowadzić normalne umowy o pracę dla nauczycieli i wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy i przepracowanych godzin !!!

Racja. Teraz to tylko rozpoznanie sił ,,przez walkę,,. Wojna będzie niedługo.

Wielki szacunek dla tych Nauczycieli, którzy nie strajkują ,bo mają na uwadze dobro uczniów. Przecież Rząd proponował podwyżki płac. Ale tutaj polityka rządzi.

Kluzik-Rostkowska jeszcze nie tak dawno się mądrzyła, że PO nie ma pieniędzy na podwyżki, dlaczego wtedy nikt nie strajkował?! A prezydent, który powiedział to, co powiedział ewidentnie daje zieloną kartę strajkującym! Poparcia mojej rodziny w wyborach już na pewno mieć nie będzie.

Szkoda, że tak duża część nauczycieli zamiast posłuchać się głosu rozsądku dała się wciągnąć w politykę. Do dzisiaj mieli moje poparcie.

Pier.... PIS

Raczej nie PiS tylko nauczyciele, dlaczego nie strajkowali jak PO wyraźnie mówiło, że nie da im pieniędzy???!!!

PO nie dawało nikomu.A tu rozdawnictwo na prawo i lewo to czemu nie korzystać jak nawet krowy się załapały ....

Z tego co czytałam to na te krowy pieniążki ma dać unia a nie my podatnicy, więc nie widzę związku. Jasne, że Pis rozdaje wszystkim ale nauczyciele tez cos dostali więc niech nikt nie mówi, że wszyscy dostają o oni nie.

Związek ZNP TO są łami strajki i podburzacze i oszuści . Skłócili nauczycieli i rodziców. Oszukali nauczycieli żeby oni strajkowali a sami w swojej szkole nie ma strajku bo nie będzie zysku .W państwowa niech strajkuje ale związkowa szkoła nie . 

Strajk obejmuje pracę w szkole ... Trzeba było się uczyć ... Każdy nauczyciel może pracować na tzw. STREFIE ... ale nikt z tej STREFY nie może pracować jako nauczyciel ...

A pewnie nieraz lepiej by nauczył. Przykładem może być nauczanie indywidualne w domach.

ciekawe ilu nauczycieli czeka na wolny etat w ,,STREFIEemoji

Polowa ludzi co tu pisze to ma emerytury i jeszcze dorabia sobie a wypisuja bzduru ze szok

Prawda szkołę prowadzona przez związek nie strajkuje . To jest oszustwo nauczwycieli i rodziców. Rzetelny związek. Redakcjo z kontaktujcie się z Panek z zarządu powiatowego i niech się wypowie na ten temat ciekaw jestem co powie.

Brawo tak trzymać Pedagodzy!!!!!

popieram strajk !!!!!!pis ma na wszystko a nauczycieli ma gdzieś.....

Ile dostaliście podwyżki w czasie ośmioletnich rządów PO ? Nie narzekaj na PiS bo ci chcieli wam dać nie małe podwyżki, tylko wasz szef wolał bawić się w polityka.

Lepiej dać na krówki i świnki, które się w błocie tarzają i śmierdzą własnymi odchodami, niż na wykształconych ludzi, którzy męczą się z waszymi niewychowanymi większości bachorami.

Ale ignorant to napisał!może jeszcze nauczyciel?myśli że mleko to z kartonu z hipermarketów! Najpierw niech nauczyciele zaczną od siebie! Co oferują uczniom? Niech pokażą pity! A jakie zarobki mają radni nauczyciele? Na stronie urzędu miasta i gminy są!

Nie, otóż pisze uczeń/uczennica emoji Nauczyciele uczą, a to czy dziecko ma chęć, żeby wiedzę przyswoić wiedzę to już inna sprawa. Ta praca jest czasochłonna i niełatwa. Wiem, bo jeszcze mam z tym wszystkim styczność. A pensja... szkoda gadać

Wykształceni ludzie to mie tylko nauczyciele ! Jakby mieli szacunek tyle w głowie co piszą o sobie to by nie strajkowali !

Nie marudź analfabeto.

Rds Trywialna jest to Twoja wiedza i nikczemny jest powód jej przywoływania, ale jak atakują analfabeci – trudno – trzeba się bronić abecadłem.

Chory kraj; zanim coś napiszesz, to się dowiedz, na krowy i świnie dopłata jest z Unii!

Strajkują, ale korepetycji nie odwołali!

A lekarze jak dostali podwyżkę to zrezygnowali z prywatnych przyjęć ??

Bo oczekują pieniędzy od rządu, a nie od rodziców.

To co niby jak dostaną podwyżkę to zrezygnują z korepetycji ????? Śmieszne

Teraz podwoją korepetycje by dzieci i młodzież nie mieli zaległości !!!

,,Kochani ' nauczyciele zostaliście przez pana Broniarza nabici w butelkę, poniewarz związek ZNP prowadzi w Łódźi prywatną szkołę w której niema strajku , wiecie dlaczego żeby mieć zyski Tak wypowiadał się przedstawicielka szkoły . Jutro nauczyciele co powiecie rodzicom jedn a wielka kicha z tym strajkiem niech pan z pawiatowego związku sprawdzi i powie prawdę jak kłamią tak gdzie biznez mamy to szkola nie strajkuje a nauczycieli oszukali zeby robili szum brawo

Słownik się przyda

Jak im tak źle, to niech przyjdą na strefę pracować po 12h, albo niech znajdą inna pracę związaną z tym co nauczają. Nauczyciele powinni dobrze zarabiać, ale tylko dobrzy nauczyciele. Reszta wypad.

Rozgonić to dziadostwo. Jak im mało to niech idą do ''strefy''. Tak chociaż na miesiąc. Dostaną w p.....ę a gdy wrócą to będą szanować i pracę i kasę.

nie po to studiowali by pracować w strefie pajacu

W strefie tez pracują wykształceni po studiach !

A po co studiowali ???? By nauczać dzieci i młodzież !!!!!a z tum nauczaniem to kiepsko !!! A co dziś pokazali ????

mmm; żadna praca nie hańbi, a nauczycielom z tego co słyszymy chodzi o pieniądze!

oczywiście - i dali by rade tylko nie o to chodzi

To o co właściwie chodzi?

Np W Anglii, Walii i Irlandii Północnej kryterium określającym tygodniowy czas pracy nauczycieli jest wymiar godzin obowiąz- kowej obecności nauczyciela na terenie szkoły. Wynosi on: na poziomie ISCED 1 – 32,4 godz., na poziomie ISCED 2 – 32,4 godz., na poziomie ISCED 3 – 32,4 godz.

A u nas tzw 18 godz pensum mają i jakie roszczenia ???

Nauczyciele jestem z wami!!! Wiem ze wyleja na was wiadro pomyj ale warto mieć chonor!!!

Honor słownik ortograficzny by się przydał, widać że Ci nauczyciele za którymi tak jesteś nic Cię nie nauczyli

No właśnie OKO miał/a takich nauczycieli którzy nie nauczyli a chcą podwyżek !!

Gro nauczycieli właśnie tak uczy, najsłabsi z klasy idą na studia pedagogiczne, to żadna nowość. Tylko nieliczni są kompetentni i dobrze uczą. Wszyscy to wiedzą, tak było i jest, więc niech mi tu nikt nie pisze o wyjątkowości tego zawodu. Z etyką i morale jak widać też nie wiele ma wspólnego!

Pomyje to wylali od dziś strajkujący na dzieci i młodzież !

Przeproś się lepiej ze słownikiem.

Brawo dla nauczycieli którzy nie ugięli się presji i politycznej nagonce ze strony komunistycznego znp i pracują zgodnie z warunkami na jakie się zgodzili. Jak widać części nie udało się zmanipulować i wykonują swoje obowiązki. Szacunek dla Państwa !

Trzeba było się uczyć ...

Popieram strajk, ale bez przesady WSP to nie studia. Nauczyciel matematyki to nie matematyk.

Żeby się uczyć to nauczyciel musi umieć nauczyć ! A z tym kiepsko ! 

Ciężko jest raczej, żeby dzisiejszej młodzieży cokolwiek wbić do głowy...

Ciężko to jest nauczycielom przychodzić do pracy na średnio 3-4 godz dziennie . A dzieci i młodzież zawsze chciały i chcą się uczyć ( a wyjątki zawsze były i są w nikłych procentach). A co nauczyciele robią z tym by zachęcić ich do nauki ??? A nic !!! A teraz pokazali dziś na co ich stać !! Na nie prowadzeniu zajęć lekcyjnych ! ( poza wyjątkami) . 

Do twojego zakutego łba na pewno mało się udało wbić.

Prawda jest taka, że znikoma część nauczycieli to nauczyciele z pasją, powołaniem. Na dzień dzisiejszy uczy się dzieci na bardzo niskim poziomie. W części jest to napędzane prywatnymi korepetycjami niestety gdzie rodzice muszą płacić za 1 godzinę 50 zł. Po co więc uczyć dobrze? Wtedy nikt na korki nie przyjdzie. Praktycznie system oceny pracy nauczyciela to pic na wodę fotomontaż. W zasadzie słaby nauczyciel i leniwy, który trkcie roku szkolengo potrafi sobie iść na 2 miesiące chorobowego nie podlega ocenie dyrekcji i nic z tym fantem nie można zrobić. Czy to jest uczciwe, że taki ktoś dostaje takie same pieniądze jak nauczyciel z pasją, który poza przeprowadzaniem lekcji wykonuje również inne obowiązki w szkole? Czy ktokolwiek w prywatnej firmie gdyby słabo pracowął spotkałby się z nagrodą swojego szefa w postaci np. 13 pensji, o której większość z nas może pomarzyć?

Za ten strajk nie dawać im podwyżek !

Twoja wypowiedź nie ma najmniejszego sensu

Są nauczyciele którzy zasługują na podwyżkę ale większość klepie ta sama wiedzę przez całe życie zero samorealizacji. Patrzcie na zawodówke na Azorach. Tam żeby zdać wystarczy przyjść na zajęcia- porażka tam nie powinno być podwyżek

Czy nadal Dyrektorka bierze sobie najwięcej zastępstw, na które nie przychodzi?

W NIEMCZECH TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY WYDAŁ ORZECZENIE, ŻE NAUCZYCIELE NIE MAJĄ W ICH KRAJU PRAWA DO STRAJKU.Nie mają przywilejów takich jak Karta Nauczyciela. A u nas w Polsce pokrzywdzeni są teraz najbardziej uczniowie, czy ktoś o ich przyszłości myśli? Przecieżnauczyciele dostaliscie teraz od Rządu podwyżki, czemu przez tyle lat za rządzenia PO nie mieliście podwyżek i nie strajkowaliscie?!

Zapomniałeś (aś) napisać o licznych przywilejach niemieckich nauczycieli i licznych obowiazkach uczniów i RODZICÓW. Poza tym za określenie nauczyciela mianem dziadostwa, jak na tym forum autor miałby poważne kłopoty...

Nauczyciel to urzędnik państwowy , dostający wynagrodzenie od Państwa i nie powinien strajkować ! Od tego jest Powołany Rząd kiedy i jakim grupom „budżetowym” podwyższać wynagrodzenia ! 

KT to może jeszcze napisz ile w Niemczech nauczyciele zarabiają. Oni zwyczajnie nie muszą strajkować...

Koleś nie podszywaj się pode mnie

Tylko że w Niemczech są OGÓLNIE wyższe zarobki niż w Polsce.. Kraj jest o wiele bardziej bogatszy niż nasz... Więc o czym mowa...

A może Mk napisze ile nauczyciele w Niemczech pracują ! Nauczyciele tam pracują prawie dwa razy więcej godzin niż nauczyciele w Polsce !

- Okazuje się, że polscy nauczyciele spędzają w szkole rocznie 486 godzin - to średnia wyliczona z prezentowanych przez OECD danych dla poszczególnych etapów nauczania (489 godzin w szkołach podstawowych, 483 w gimnazjach i 486 w szkołach średnich). Czyli jaki wynik wychodzi 489 godzin podzielić na 12 miesięcy to MIESIĘCZNIE nauczyciel pracuje 41 godzin ! A takie mają roszczenia ! Owszem w innych krajach zarabiają więcej ale pracują dwa razy więcej pracują ! 

Czytałem te dane i owszem 41 godzin ale tygodniowo a nie miesięcznie. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

To przeczytaj dobrze i nie pisz głupot i weź kalkulator i policz sobie ! Tak nauczyciele pracują w Polsce 489 godzin rocznie !!! Łatwo policzyć i podzielić przez 12 miesięcy ile wynosi średnia miesięczna

Mcv czytelnik ma rację. Nauczyciel w szkole ma średnio 18-20 godzin dydaktycznych przy tablicy. To daje min 72 godziny miesięcznie. Nauczyciel w przedszkolu ma 25 dydaktycznych czyli w miesiącu minimum 100. Nie licząc godzin, w trakcie których pracują w domu. Proszę dokładnie doczytać. I przestać wprowadzać ludzi w błąd.

Hahaha! Pracują w domu!? Tak samo jak w przedszkolu - ciągle puszczają bajki z płyt. Aż ich palce bolą od wciskania "play"

To mamo przeczytaj dokładnie wypowiedz Ppppp tak pracują 489 godz rodzine podzielić to przez 12 miesięcy to wynosi to średnio 41 godz miesięcznie . Jeżeli nie pracują w wakacje święta ferie i inne wolne dni . Te 489 godz faktycznie pracują a podzielić sobie możesz mamo przez miesiące i dni faktycznie przepracowane !!!! Zapomniałaś napisać ze za wolne dni tez nauczyciele maja płacone wynagrodzenie !!! To Ty dobie doczytaj dobrze i ze zrozumieniem

miej troche wiedzy na temat pracy nauczyciela i potem pisz. nie chwal sie swoja gupota i niewiedza. tak Ci radze.

A przedszkola??

Szkoda,że nie ma już nauczycieli z zamiłowania, lecz zdesperowani ludzie, którzy domagają się podwyżek za nic nie robienie i przekładanie nauki na rodziców!

A skąd ty możesz wiedzieć czy są jeszcze tacy nauczyciele, czy też nie? Oczywiście rozumiem, że sprawdziles każdego nauczyciela we wszystkich szkołach, że wydajesz taki osąd?

rodzice!!! prosimy o posyłanie dzieci do szkoły, nie popierajcie belfrów którym się popierniczyło we łbach i chcą kasy za nicnierobienie!

O widzę, że pani/pan definitywnie zna całkowitą pracę nauczyciela i bezpodatawnie nazywa ją „nicnierobieniem”? Coś mi się nie wydaje...

Jak można się przepracować 18 godzin w tygodniu, proszę zmienić pracę. Skoro kasjerce w biedronce się to proponuje jak nie chce pracować w niedzielę to czemu nie nauczycielom.

Kutnowscy _nauczyciele xD

Haha jaki ty ...G...

Dzieci i młodzież strajkuje ! Nie chcą widzieć strajkujących nauczycieli i tyle

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także