Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Nietypowe utrudnienia na drodze. Z przyczepy wysypało się zboże

Wydarzenia 08-02-2019 Autor: ksz Foto: ez, toza
23

Trwa nietypowa interwencja straży pożarnej na drodze ze Strzelec do Łaniąt. Za przejazdem kolejowym z ciągnika wysypało się zboże. Ruch jest utrudniony.

Na miejscu działają dwa zastępy straży pożarnej, które zadysponowane zostały w celu usunięcia przeszkody. Ruch jest utrudniony, kieruje nim policja.

Po blisko godzinnych działaniach zastęp straży pożarnej z Kutna i OSP Łanięta wróciły do bazy.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Znawcy i specjaliści od przyczep się znaleźli.

Współczuję temu rolnikowi, to jego zarobek. Teraz nie dość, że zboże na drodze i nic za nie nie dostanie to jeszcze przyczepa na złom i musi inwestować w kolejną. Szkoda mi go :-(

Wygląda ze to stara przyczepa Autosana,fabrycznie była z jednym rzędem burt,prawdopodobnie te górne to niefabryczna dokładka a jeśli była załadowana do pełna to znaczy że znacznie przeładowana?

To jest 8-tonowa HL-ka, wschodnio niemiecka produkcja. Chyba jednak kierowca z Ciebie nie taki stary...

To nie jest przyczepa HL tylko Autosan D50 ładowność 6 ton. Fabrycznie miała tylko jedną burtę o wysokości 50cm i objętość 5m3. Przy tej wysokości burt ma objętość 10m3. Zakładając że 1 m3 pszenicy waży 0,78tony na przyczepie było 7,8 tony zboża. Czyli była przeładowana.

Załóż okulary, popatrz na przedni wózek, D50 to sztywna - ta jest wywrotka, charakterystyczna "gięta" rama nad obrotnicą, D50 miała tylko zwężaną...

W google wpisz sobie Autosan D50 wywrotka emoji

Sory,są starsi..Ale wysokie burty to orginał czy dokładka?,gdyż za czasów NRD takie wysokie przyczepy nie jeżdziły.

W oryginale burty i dokładki były niższe. Tutaj mamy 2x50, w oryginale było być może 2x40 (tego nie jestem pewien). Zbożem przy burtach 2x50 niewiele się taką przyczepę przeładuje. Tutaj zawinił zły stan techniczny obrotnicy - była po prostu zużyta...

W miejscu gdzie się to stało była szklanka na drodze . W takich warunkach przyczepa przy próbie hamowania potrafi się złamać .

To nie jest wina rolnika, tylko FATALNEJ drogi! Nieremontowanej, pełno dziur w nawierzchni.

Przy produkcji przyczepy liczy sie koszty,przy zakupie cene ,a odnosnie miejscowego ,,kowala" to zapewne jego wyrób by sie nie rozleciał. to jest przyczepa nowa i ,,DOBREJ FIRMY".,ładna,ale CIENKA chcoć może była przeładowana?..Szkoda rolnika. Najwazniejsze że tylko tyle sie stało,mogło być dużo gorzej.

Ta przyczepa nowa to była trzydzieści lat temu...

Coś jak twoje auto.

dokładnie

Gdzie tam kiepski stan dopiero co przegląd przeszła

szkoda rolnika

miejscowy kowal robił.

..za to leśne zwierzaki będą mialy co jeść..

W jakiej to miejscowości ?????????

Nie zciągnika się wysypało tylko z przyczepy

Przyczepa musiała być w bardzo kiepskim stanie skoro się rozleciała.

Moje auto było w bardzo dobrym stanie i też się rozleciało. Na drzewie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także