Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Od WOŚP dla Kutna. Czym tym razem nas obdarowali?

Wydarzenia 11-02-2019 Autor: toza
19

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wspiera kutnowski szpital. Tym razem trafiły do nas leżanki i rozkładane fotele, które zostały oddane do dyspozycji rodziców dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym.

W sumie do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego trafiło 10 leżanek i 10 rozkładanych foteli. Pierwsza dostawa tego sprzętu dotarła na oddział pediatryczny pod koniec ubiegłego roku, druga – niewiele ponad tydzień temu.

Ten sprzęt został zakupiony w ramach akcji „Leczyć z Miłością”. Jej zamysłem jest rozwiązanie problemów związanych z brakiem miejsc dla rodziców dzieci leczonych na oddziałach pediatrycznych. Dzięki WOŚP spanie na krześle czy podłodze odejdzie w zapomnienie, a rodzice będą mogli odpocząć w wygodzie i komforcie. Wszystko oczywiście bezpłatnie.

- Wiadomo, że każdy z nas chce być przy swoim dziecku w trakcie pobytu w szpitalu. Sama jeszcze z tych leżanek nie korzystałam, ale uważam, że to bardzo fajna sprawa i duże ułatwienie dla rodziców – komentuje dla nas jedna z mam.

Akcja "Leczyć z miłością" powstała jako odpowiedź na problem związany z brakiem miejsc dla rodziców towarzyszących dzieciom w polskich szpitalach. By rozwiązać ten problem, fundacja WOŚP postanowiła zakupić do szpitali leżanki oraz rozkładane fotele, by rodzice dzieci nie musieli spędzać nocy na krzesłach lub podłodze.

Leżanki i fotele są finansowane ze środków zebranych w trakcie 25. finału WOŚP. Do szpitali w całej Polsce trafiło dotąd 1834 leżanek i rozkładanych foteli. Do końca marca ta liczba wzrośnie do 4874.

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Śmieszy mnie że przy niektóry artykułach KCI Kutno blokują możliwość komentowania . Macie jakieś obawy że ludzie napiszą kilka zdań prawy . 

To lepiej bylo zbierać na szpital w kutnie. Za te pieniądze zenada

Lipna lipa

Te fotele są dla matek to sprawa oczywista i jasna jak słońce dość spania na podłogach

Trafiłam z synkiem na oddział 27.11 fotele już były ???? pielęgniarki pokazały jak rozkładać, żadnej opłaty nie dokonywalam

Na początku roku byliśmy z dzieckiem w szpitalu i korzystaliśmy z fotela, żadnych kosztów za to nie ponosilismy.

Żeby chociaż można było z nich korzystać. I za darmo, tak.jak założenie jest. A nie znowu będą stały w piwnicy..

a pisiorom znow mordy wykrzywia z zazdrosci oni by woleli zeby dla ojca z torunia zbierac bo przeciesz ma jeszcze zamało

Nie mieszaj polityki z akcją charytatywną.. Dajesz na orkiestrę z powodów politycznych ? Chwała Ci za to emoji

Co użebrali to...owsika

W 2017r WOŚP zebrała w Kutnie ok. 55tys .20 leżanek-foteli to ok 25tys! Ale dobre i to!

po pierwsze - do nas poszło 25tys ale nie wiadomo ile poszło do innych szpitali w polsce. Może tam były jeszcze wieksze potrzeby? Po drugie - ile kutnowski szpital otrzymał z wpłat na caritas? Po trzecie, co miesiąc wpłaca się około 180zł na NFZ, i ciągle brakuje na wszystko kasy. Pytanie - gdzie podziewają się te pieniądze? Skoro marna złotówka wrzucona raz do roku do puszki WOŚP daje wymierny efekt, to dawane co roku od każdego pracującego polaka 2160zł powinno spowodowac, że w szpitalach będą złote posadzki i klamki. A sprzęt powinien być lepszy niż w NASA.. tylko że ta kasa jest przejadana przez urzędników z NFZ, a do szpitali trafiają grosze. Morał ? Kasa na WOŚP jest mniejsza, ale i lepiej wydawana i mniej roztrwaniana, skoro pomaga.

Jak napisano w artykule zakup leżanek sfinansowany z 25 finału. I oczywiście to nie jest jedyny sprzęt!

A kase za spanie będą pobierać

Może jak tam będzie to zgłosić to do WOŚP-u.

Dobre pytanie ???

Pani doktor z pediatrii nie będzie mogła się wyzywać na rodzicach żeby sppali na taborecie

Brawo WOŚP! Pielęgniarki w dyżurce wreszcie będą miały na czym spać.

Być może tam tak ale w Kutnie tak nie jest. Wszystkie fotele są do dyspozycji rodziców.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także