Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Podsumowujemy WOŚP! Oto, co działo się przez weekend w Kutnie!

Wydarzenia 13-01-2020 Autor: ksz Foto: bnp, ksz
32

Weekend finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Z obiektywem śledziliśmy każdy krok sztabu i wolontariuszy. Upewnij się, że nic Ci nie umknęło, bo działo się, oj działo...

Granie dla WOŚP rozpoczęło się już w sobotę. Wtedy to, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, szesnaście drużyn stanęło do rywalizacji w turnieju w piłkę nożną. Ostatecznie wygrał team Łączy nas jeden cel, jednak najważniejsza była zbiórka na rzecz Orkiestry.

A ta na dobre rozpoczęła się dzień później. Byliśmy w niedzielę w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie już od godziny 7:00 rozpoczęło się wydawanie zestawów wolontariuszy. A składały się na nie serduszka, szal, woda, chipsy oraz podręczny informator z numerami alarmowymi i miejscami, gdzie wolontariusze mogą się posilić. Wszystko to zapakowane w szykowny czerwony worek.

Gdy wolontariusze ruszyli na ulice, KDK stał się centrum WOŚP-owych atrakcji. Zarówno hol, jak i sala widowiskowa KDK tętniły życiem. Na przybyłych czekały wystawy, turnieje, konkursy, Strefa Malucha, stacja krwiodawstwa i badań. Nie zabrakło także występów artystycznych dla dużych i małych.

Za to na placu Piłsudskiego kutnianom pozowały klasyki motoryzacji. Syrenka, Maluch, Warlburg, Warszawa, Fiat 125p - niegdyś brylowały na polskich szosach, obecnie stanowią łakome kąski dla koneserów czterech kółek. W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdy mógł zajrzeć, a nawet rozsiąść się w fotelu swojego ulubionego klasyka.

Nie mogło zabraknąć także plenerowych koncertów! Na scenie pod ratuszem zaprezentowali się Xedom, Reggaeside, raper Jeden, Mr. Tea oraz gwiazda wieczoru - Myslovitz, którego występ przerwało tradycyjne światełko do nieba.

Oprócz śpiewu pod ratuszem pojawił się taniec. I to nie byle jaki! Dla kutnian wystąpili artyści Teatru Żywiołów Versus. Nie zabrakło ziania ogniem, tańca z pochodniami, czy iskrzących rac.

W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy po raz drugi włączyli się także biegacze. Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w wieczornych zawodach. Latarka czołówka na głowę i ruszyli w około czteroipółkilometrową trasę wiodącą przez Aleje ZHP.

Dzięki temu wszystkiemu udało się zebrać rekordową kwotę! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej Kutno pozyskało ponad 126 tys. złotych! A to nie koniec, gdyż do ogólnego wyniku zbiórki zostaną doliczone jeszcze wpłaty z innych źródeł, m.in. licytacji internetowych, które wciąż trwają i możesz wziąć w nich udział!

Nie zapominajmy, że to wszystko nie udało by się, gdyby nie organizatorzy - Hufiec ZHP Kutno wraz z szefową sztabu Izabellą Filipowicz-Stępniak. Dziękujemy Wam i gratulujemy!!!

komentarze (32)
Dodaj komentarz

Gdzie można zapoznać się z listą sponsorów imprez towarzyszących kweście pieniężnej? Przecież taki sponsoring to prestiż i powód do dumy.Nie powinno się tego utajniac

Na fb strona WOŚP sztab kutno

Owsiak musi się rozliczyć z każdej złotówki, a pseudo fundacja zwana CARITAS złodzieja rydzyka o dziwo NIE MUSI, do cholery dlaczego-proszę o info.

Acha, i rozlicza się?

Czy ktoś zwrócił uwagę, że w TV rządowej zwanej dla nie poznaki publiczną czyli wszystkich polaków, nie ma ani słowa o WOŚP. Sądzę- że jakby był to finał CARITASU, fundacji****a rydzyka, to by trąbili przez całe dnie i noce.

Oczywiście.że były informacje, musiałeś przeoczyć, zresztą dziwię się, bo bez sensu jest uszczęśliwianie kogoś na siłę, jeśli sobie tego nie życzy.

Właśnie. Dlaczego nie nagłaśniają wyzyskiwania dzieci przez mememeMelona?

Ile miasto dołożyło z naszych podatków do interesu Owsiaka ?

Zyga - miasto zadecydowanie za mało dołożyło do Orkiestry Owsiaka. Konsekwencją tego będzie brak pieniędzy na zakup urządzenia medycznego ratującego życie twojego dziecka - być może w nieodległym czasie, czego oczywiście ci nie życzę. Ale jakby co - to być może poradzi coś caritas albo i twoje modły.

żyjesz przyjacielu w wirtualnej rzeczywistości, dlatego nie wiesz, że sprzęt kupowany przez WOŚP to zaledwie procent tego co kupuje państwo czyli my. Wyłącz tefaueny bo do końca zgłupiejesz. Owsiak i jego rodzina zarabia miliony na tym przekręcić także żaden samorząd nie powinien dorzucać kasy do kieszeni cwaniak.

Ot i odezwał się plenipotent caritasu i krzyżowca z torunia. gadasz gościu jak zaprogramowana , przez kalifa kaczyńskiego , watykańska pacynka - a poza tym schowaj zwisające z ciebie sznurki - nawet marionetka na wystawie musi trzymać fason.

bełkot nic więcej nie potrafisz, prymitywie

Dokładnie, ważne żeby głośno krzyczeć, wtedy ludzie pomyślą, że to prawda. Dobro i prawda lubi ciszę.

Nie jedz trawy, będziesz miał zdrowe POtomstwo," bo kodziarze są niczym" Pij mleko będziesz wielki. "schowaj babci dowód"

Cytując najwspanialszego polskiego prezydenta wszechczasów - zimnego Lecha: "Spie.przaj dziadu"

Jak się dziad przyczepil, to dobrze zrobił.

Pytać pisowski pajacu możesz wiedzieć już nie musisz.

Peowski błaznie, nic nie rozumiesz.

Gdyby nie Orkiestra Owsiak i nasza ofiarność, to rządowa służba zdrowia dawno by już zdechła. Pisowscy imamy uznają, że ich strategicznym priorytetem jest nie dbałość o zdrowie i życie Polaków a dbałość fortunę „toruńskiego rydzyka”. JAK SIĘ WYDAJE ZA DUŻO TO MA SIĘ INFLACJĘ. W oczach chudnie sztandarowy program PiS 500+. Realna wartość jednego świadczenia „500 plus” wynosi aktualnie około 460 zł? Nie dziwota więc, że w spożywczaku ceny mamy jak u jubilera.

rok 2012, sprzęt kupiony przez WOŚP 60 milionów, NFZ 30 miliardów złotych o czym ty piszesz nieuku ?

To tak jakbyś pożyczył kasownik dla MZK i twierdził,że dzięki Tobie działa w Kutnie komunikacja miejska.

Ty możesz kupować cegiełki od Palikota, albo dawać Jąjąkale albo Pietroniowi. Na głupotę nie ma lekarstwa.

Fakt, nie ma dla ciebie lekarstwa.

A gdzie obrońcy psów i innych zwierzaków co protestowali przed Sylwestrem ? Taki hałas, jazgot i huk jaki zorganizowali z wośp już dawno nie było !!! POBITO NOWY REKORD GŁUPOTY.

Byłem i widziałem - nie gadaj głupot "hau"o tym hałasie. Przede wszystkim nie było petard a te dziesięć kolorowych pióropuszy na niebie nie zrobiło większego wrażenia - nawet na wróblach.

Buduje się nienawiść na dobroczynności, dajcie sobie spokój i jedni i drudzy, kto będzie chciał to pomoże kto nie to nie, na tym polega wolność.

Pytanie, kto ją buduje?

Chwała wolontariuszom WOŚP i społeczeństwu, które doceniło ich wysiłki. Kindybał w styję zaś prymitywnym nienawistnikom pisiorskim.

Sam rozsiewasz nienawiść.

BRAWO Kutnowiacy........!!!!!

Brawo! Kolejny rekord!

Nie wiadomo jaka jest prawda.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także