Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Posadzili dąb na 100-lecie Niepodległej

Wydarzenia 09-11-2018 Autor: agKCI
16

Długowieczny dąb szypułkowy symbolizujący potęgę i moc został dziś wkopany w Parku Traugutta z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W tej symbolicznej chwili udział wzięli trzej prezydenci - Zbigniew Burzyński, Zbigniew WdowiakJacek Boczkaja, kierownik Biura Zieleni Miejskiej Jarosław Makowski, a także dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie Anna Wiśniewska wraz z uczniami klas VI.

- Spotkaliśmy się tu by uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sposoby są różne - można wywieszać flagi, śpiewać, wystawiać spektakle, a my jako Biuro Zieleni Miejskiej postanowiliśmy posadzić taki pamiątkowy dąb niepodległości - mówił kierownik Jarosław Makowski. 

- Cieszymy się ze to właśnie szkoła marszałka Józefa Piłsudskiego asystuje podczas dzisiejszego wydarzenia, bo to jeszcze jeden element, który warto zapamiętać na przyszłość - dodał Zbigniew Wdowiak. 

Z kolei prezydent Burzyński zaprosił wszystkich na jutrzejsze i niedzielne wydarzenia związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście - szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Na koniec wszyscy zgromadzeni złapali za łopaty i symbolicznie dorzucili swoją część ziemi pod dębem niepodległości.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

KLASA 3 GIMNAZJUM A NIE 6 

ten lysy nygus nawet lopaty nie potrafi trzymac

Czy dąb Zbigniew będzie trwalszy niż dąb Krzysztof sprzed starostwa?

nie z Kutna nie z Kutna

Drogi redaktorze. Nie jest to klasa szósta a trzecia gimnazjum. Ostatni rocznik gimnazjalny. Myslę,że różnica jest i to spora. Mój wychowawca zawsze mawiał : " Zanim napiszesz, dowiedz się co masz pisać " - światła rada, jak widać. Pozdrawiam całą III c

Będą podlewać? Długo klaskali?

Będą go codziennie podlewać własnym moczem menele kutnowscy.

Zamontują zraszacz póki zdolny naród z Kutna go nie zajuma. Klaskali 3 godziny i 16 minut.

super. Najważniejsze, że była tam młodzież a nie tzw. wielce zasłużeni.

Kutno jest brudne, brzydkie i beznadziejne, a wy nadal 56% głosów wybraliscie zasiedzialego prezydenta i jego klikę. Wieksza czesc centrum to przegnita i zdewastowana ruina - tylko kilka ulic zacheca do spacerow, reszte trawi kryzys i bieda. Powszechne dziadostwo i prowizorka. Blisko centrum niedawno byly nawet miejsca gdzie ludzie hodowali po roznych szopach... kury. Drazni mnie tez pijanstwo, specyficzna mentalnosc oraz "ciezkie" slownictwo i cwaniactwo powiazane z chamstwem. Pamietam moje pierwsze kontakty z Kutnem na poczatku lat 90-tych jeszcze jako dziecko - bylem przerazony. Dopiero po kilku latach sie przyzwyczailem - poczatkowo nienawidzilem Kutna i bylem wsciekly, ze moj ojciec zostal oddelegowany do pracy w tym miescie. Nie potrafilem zaakceptowac zawistnych spojrzen, obserwowania i wiazanek slow zaczynajacych sie na "k" wypowiadanych glosno nawet przez kobiety w miejscach publicznych. Na szczescie od razu po liceum wyprowadzilem sie z tego beznadziejnego miejsca.

Burzyński to jeden z najlepszych prezydentów Kutna i według mnie nigdy lepszego nie było, który tyle zrobił. Może lepsza była by Rzymkowska, która kompletnie nie zna się na polityce i nawet nie wie jakie są problemy w Kutnie czy może seksista, erotoman i zboczeniec Pawlak ?

Czytając ten stek negatywnych opinii na temat Kutna zastanawiam się czy w innym miejscu na ziemi jest ci lepiej czy też tak beznadziejnie, bo moim zdaniem chyba masz problem. Jeżeli tak nienawidzisz Kutna to po co odwiedzasz to miasto i strony internetowe___ Ciekawe po co co ten stres_ syndrom sztokholmski.

Kutno jest jak każde inne miasto. Ma swoje dobre i złe strony.

Każde drzewo posadzone w Kutnie cieszy. Proszę dbać o cudowne drzewo, żeby finał nie był taki ja na ul. Kościuszki przed Starostwem. Był dąb i nie ma dębu.

Czy dąb bedzie nosił dumną nazwę „dąb Prezes Jarosław”?

Puknij sie w glowke.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także