Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Przewoził pół tony nielegalnego towaru! "Policjanci wyczuli silny zapach..."

Wydarzenia 21-05-2019 Autor: toza
7

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie powiatu pabianickiego zatrzymali busa, którym przewożono blisko 500 kg tytoniu. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 227 tysięcy złotych. Wpadł mieszkaniec Kutna.

16 maja 2019 roku w godzinach wieczornych policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi  prowadzili działania dotyczące terenu powiatu bełchatowskiego i pabianickiego.

- Ustalenia wskazywały na to, że przewożona będzie spora ilość kontrabandy tytoniowej. Do kontroli zatrzymano busa kierowanego przez 37-letniego mieszkańca Kutna. Już po otwarciu kabiny kierowcy wyczuwalna była silna woń tytoniu. W części bagażowej policjanci zabezpieczyli 33 worki z suszem. Kierujący nie miał żadnych dokumentów przewozowych - relacjonuje mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 54 KKS mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu wysoka kara grzywny .Kodeks przewiduje również za to przestępstwo karę pozbawienia wolności.

- Łącznie do depozytu trafiło blisko 500 kg nielegalnego tytoniu. Oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku wpływy do Skarbu Państwa  uszczuplono o 227 tysięcy złotych - kończy J. Kącka.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Pół tony zatrzymali a 20 pojechało dalej.

Ale ludzie jednego stać na papierosy drugiego nie. Jeden zarabia dużo drugi mniej. Jeżeli Panu przeszkadza tytoń z Podrzcznej nich sobie Pan kupi 100g z sklepu napewno lepszej jakości. A jeżeli jest Pan wykształcenia wyższego to proszę po prostu rzucić palenie - przecież jest Pan wykształony i wie że szkodzi. Palenie tytoniu i picie alkoholu jest domeną ludzi niższego statusu społecznego. I maja oni prawo palić dużo i tanio. Skoro państwo zabiera z tego 3/4 z ich kieszeni.

A na podrzecznej jak sprzedają w sklepie już któryś rok tytonie co nie mają akcyzy to jest dobrze ? Jak to możliwe że w każdym sklepie np 100 gram kosztuje 45 zł A w sklepie na podrzecznej 40 zł pół kilo skarbówka i policja śpi ?

Zamknij du pę konfituro

Eleonora i Polka-rozumiem,że macie wykształcenie gimnazjalne.Pewnie nauczyciele za mało zarabiali.

Za robote się wziąść a nie. BARDZO DOBRZE. czas jeszcze na kuteńko.

Tak jest,czas z tym, skończyć,nareszcie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także