Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Rozbierają Rynek Zduński. Wjechał ciężki sprzęt

Wydarzenia 17-05-2019 Autor: ksz
18

Prace remontowe na placu Wolności trwają już w najlepsze, natomiast na Rynku Zduńskim dopiero się rozpoczynają. Obecnie trwa rozbieranie skwerku.

W ramach planowanych prac na Rynku Zduńskim wykonana zostanie nowa nawierzchnia z płyt kamiennych wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, oświetlenie) oraz fontanny.

Realizowana koncepcja rewitalizacji powstała jeszcze w 2012 roku. Projekt wyłoniony został w konkursie, który wygrał warszawski architekt Robert Charkiewicz.

Zagospodarowaniem Placu Wolności i Rynku Zduńskiego w ramach projektu „Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna" zajmuje się firma UNIBEP S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim. Koszt: 31 888 000 zł brutto. Z kolei nadzór inwestorski pełni konsorcjum firm: MBI z Włocławka (lider) i Kabis z Częstochowy za 184 500 zł brutto.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Chcesz prawdziwych zmian na lepsze? W nadchodzących wyborach głosuj na KONFEDERACJE!!!

o ile przebudowa placu wolności jest ok, to te betonowe płyty na Rynku Zduńskim przerażają. Teraz była to ostoja zieleni, trawniczki. Nawet jak żule si© tam wylegiwały to było jakoś sielsko, a z betonową patelnią wygląda to kiepsko. :/ aż się boję..

Brzydko bez zieleni.Było to jedno z nielicznych chlodnych miejsc.Będzie gor co i brzydko.

Aby schronić się przed słońcem, włóż betonek na głowę, panie projektancie. Szkoda tego miejsca. A jak był to niebezpieczny zaułek, to wystarczył patrol policji a nie spych i koparka.

"Kutno miasto betonu" i taka jest prawda o tym brzydkim mieście. Urzędasy robią co chcą, bez uwzględniania potrzeb mieszkańców w temacie drzew.

lumpi skwerek

Dobrze że wywalili te wstrętne kule z żółtymi kloszami hehe, na jednym zdjęciu widać nawet że wypadł z jednej statecznik emoji

Bardzo dobrze też nie lubię tych opraw OCP zwanych kule

Ehhh, czyj to był pomysł i kto się na to zgodził ? Przykro na to patrzeć :-(

za mało zieleni

Kutnioki przecież na drzewach będą pracowały ptaszki.

Koszmar, może nasi wnukowie otrzeźwieją i przywrócą zieleń w tym mieście...

Projekt estetyczny, ale serio, nie może tam być więcej zieleni i ławeczek? Już jedną betonową pustynię mamy...

Tam na lawkach obejszczancy spia ogolnie menelskie mjejsce . Jak idę to przyspieszam z buta

Dawać lamusy - komentować jak to się źle dzieje , że powstaje betonowa pustynia.

No właśnie tego zakątka nie powinni betonować!!! I nie ujadaj macko bo to tacy jak ty szczekają najwięcej i robią gównoburzę. Jak Ci jest źle w życiu to wierz mi, takimi postami Ci się nie polepszy.

i znowu sam beton.

Nie bendzie Sławomira na królewskiej przez te remonty po co komu remąt ogółem he

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także