Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Rozpoczynamy świętowanie. Wojsko opanowało centrum Kutna

Wydarzenia 11-11-2017 Autor: toza
13

Dziś święto, które w kalendarzu każdego Polaka powinno być czymś więcej niż tylko kolejnym dniem wolnym od pracy. 99 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tego powodu w całej Polsce odbywają się huczne uroczystości. Nie inaczej jest w Kutnie.

Od południa na pl. Piłsudskiego możemy oglądać sprzęt wojskowy. Czołgi, transportery opancerzone, wojskowe samochody, myśliwiec czy karabiny cieszą się sporym zainteresowaniem kutnian. Jak nietrudno się domyślić, militaria największą frajdę sprawiają najmłodszym spośród mieszkańców naszego miasta.

Główny punkt kutnowskich obchodów to oficjalne uroczystości na pl. Piłsudskiego. Rozpoczną się o 17,15. Przewidziano m.in. przemówienia, apel pamięci, złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego czy defiladę pododdziałów.

Komentarze
komentarze (13)
Dodaj komentarz

Amz nie było,szkoda.

Chciałbym podziękować Organizatorom za trud i pracę włożoną w dzisiejsze wydarzenie. Dziękuję za Stuart'a i pozostałych Rekonstruktorów. Za miłą atmosferę. Pozdrawiam

Żyjemy w wolnym kraju. Jak komuś się tu nie podoba to zawsze może jechać do Włoch do Rimini i pochodzić sobie wieczorem po plaży.

i nie widziałeś pięknego kraju chyba z Kutno dla ciebie to kraj z tego wychodzi

Patriota może powiesz z jesteś wolnym człowiekiem jeszcze a polska samodzielnym państwem która sama decyduje o sobie jeśli tak myślisz to śpisz radził bym się obudzić człowieku o niku Patriota

Widać, że nie jesteś polskim patriotą, ponieważ nie potrafisz pisać po polsku.

Tak, tak powiem. Jeśli komuś nie pasuje to niech jedzie do Anieli M. Po co ma się męczyć w Polsce.

Anonimowa. m ( @ )po- cień AMZ To jest coś innego

Radość dla dzieci i fajnie.

co to za sprzęt stare graty pomalowane nadaje się na złom nawet szkoda ciąć palnikiem dostali trochę demobilu od amerykanów niemców bo im nawet nie chcę się tego utylizować badziewia propagandowe święto niepodległości tylko czyjej

Pytasz czyjej niepodległości?, naszej, mojej, Polski. Jeśli Tobie rikitiki czy jakoś tam nie podoba się to, to wypad z naszego pięknego kraju..

Rok w rok jedno i to samo!

Jak chcesz mieć inaczej to zjedz ogóra kiszonego i popij mlekiem.

dodaj komentarz
Czytaj także