Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Rozważają rondo, teraz także remont drogi. Wojciech Ziółkowski pisze, urząd odpowiada

Wydarzenia 07-12-2018 Autor: toza
13

W listopadzie do magistratu wpłynęła petycja dotycząca stanu drogi na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Jej autorem jest Wojciech Ziółkowski.

W swoim piśmie poruszał kwestię drogi od skrzyżowania z ulicą Północą do granic miasta w stronę Gołębiewa Nowego.

To miejsce jest znane kutnowskim kierowcom. Droga jest nierówna, wąska i niestety nie brakuje w niej dziur. Sytuacje pogarsza także brak chodnika lub chociaż odpowiedniego pobocza.

Z tego powodu Wojciech Ziółkowski zwrócił się do miejskich władz z prośbą o rozważenie przebudowy tego odcinka ulicy Skłodowskiej. Na początku grudnia otrzymał odpowiedź, która może napawać optymizmem.

- Przedmiotowa ulica uwzględniona zostanie w budżecie Miasta Kutno na 2019 rok w ramach wieloletnich programów inwestycyjnych w zakresie budowy i modernizacji dróg z terminem realizacji w 2020 roku – odpowiada zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja.

Dodaje, że warunkiem realizacji inwestycji jest wykonanie kanalizacji sanitarnej i wodociągowej przez Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Warto dodać, że to nie jedyna rozważna inwestycja w tym miejscu. Możliwe, że na skrzyżowaniu Skłodowskiej, Maczka i Północnej powstanie rondo. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Informowano nas, że realizacja zadania będzie rozważana przy planowaniu wieloletnich zadań inwestycyjnych.

- Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej/ gen. S. Maczka/ Północna jest rozważana. Natomiast przed budową ronda  konieczna jest przebudowa sieci wodociągowej i budowa sieci kanalizacyjnej na odcinku ul. Skłodowskiej od skrzyżowania z ul. gen. S. Maczka i ul. Północną do granic miasta – informowało nas w październiku Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Obiecali rondo na skrzyżowaniu troczewskiego rychtelskiego.

a co z obiecanymi rondami z programu wyborczego obecnej władzy ronda przy sp6 i biedronka na Łąkoszynie ?

To Ci obiecała nowociasna.

oooo tutaj to jest chociaż asfalt a na Zimowej .... lepiej omijać ! Tam nawet asfaltu nie ma .

O chodniku i remoncie wrobelki cwierkaja od kilkunastu lat????

Wszystko na plac Wolności i pałac saski pójdzie, więc zapomnijcie...

Skłodowskiej, Maczka i Północnej - rondo?????? A po jaką cho------inkę???????????

Miasto powinno dogadać się z powiatem i w kierunku Raciborowa a nawet Głogowca powinna być zrobiona ścieżka rowerowa.Jest to kierunek czynnego wypoczynku wielu mieszkańców Kutna. Pieszy lub rowerzysta na tym odcinku po zmroku narażony jest na niebezpieczenstwo.

Kolejne rondo? Ludzie, opanujcie się. Wszędzie tylko stawiać ronda byście chcieli. Takie te ronda dobre że co 2-3 dzień na rondzie przy Szymanowskiego dochodzi do lekkich stłuczek które nie są zgłaszane i tak te szkła leżą na tym rondzie. Jak ktoś nie umie jeździć i posiłkuje się rondami to zalecam MZK.

Mistrz prostej ? Rondo dla ciebie to chyba zagadka jest????

Droga na Dybowie do torów to tez syf.

Z tego co pamietam to ten odcinek mial byc robiony w drugim etapie, az do Paoli w zeszlym roku...bylo dofinansowanie nawet bo tak pisalo na kci...ale pewno kase amba wciela ????

a nie trzeba bylo zglosic to przed wyborami to by obiecali a tak to schody

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także