Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Ruszyli w mroczną podróż. Interaktywna gra miejska wystartowała

Wydarzenia 19-05-2019 Autor: ez.
5

Interaktywna, nieliniowa przygoda w postapokaliptycznym Kutnie, w której udział bierze zarówno młodzież, dorośli jak i rodziny z dziećmi, wystartowała. O godz. 16 spod kutnowskiej Biblioteki uczestnicy wyprawy śladem trójki stalkerów ruszyli w mroczną podróż w głąb Zony.

Scenariusz gry, w której mierzą się kutnianie, oparty jest na powieści Jacka Klossa „Ziemia złych uroków". Tajemnicza Zona jest miejscem, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Choć od jej pojawienia się minęły już lata - do dziś nikt nie zna natury Anomalii. Rozłożyła się na setkach kilometrów kwadratowych równin na pograniczu Ukrainy i Białorusi… I tak już została. Roślinność zmieniła w małe, poskręcane karykatury życia. Zwierzęta - w szalone mutanty polujące na każdego człowieka.

To nie jest dobre miejsce. Któż wybrałby się tam dobrowolnie? Chociaż może się to wydawać dziwne - śmiałków nie brakuje. Naukowcy chcą Zonę zrozumieć. Wojskowi pragną nad nią zapanować, a jej tajemnice posiąść na własność.  

Są jeszcze stalkerzy, samotne wilki, twardzi ludzie o złamanych życiorysach. Podejmują się wyprawa wgłąb anomalii dla zysku. Ryzykują życie w poszukiwaniu rzadkich artefaktów niewiadomego pochodzenia, które drogo stoją na czarnym rynku.

Ostatnio trzech takich śmiałków dobrze znanych w półświatku zaginęło w tajemniczych okolicznościach. Plotka mówi, że wykonywali tajną misję dla wojska. Stalkerzy i wojsko? Nietypowa mieszanka… Wielu interesują losy tej wyprawy a kutnianie są tu nowi. Zaproponowano im sporo pieniędzy za odnalezienie zaginionych. Jak sobie poradzą z tym zadaniem? Łatwo nie będzie, bowiem każdy wybór niesie za sobą konsekwencje, których nie można cofnąć. Gra ma 8 rozwiązań, jednak 5 z nich to pewna śmierć. Kto okaże się najlepszy?

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody (hulajnoga elektryczna, smartwatche) i wspaniała zabawa. Grę miejską zorganizowano w ramach Kutnowskich Dni Fantastyki.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Byłam - polecam! emoji

"Interaktywna, nieliniowa przygoda w postapokaliptycznym Kutnie..... To nie jest dobre miejsce. Któż wybrałby się tam dobrowolnie?...." To chyba nie gra. To rzeczywistość ...

Kolejna głupota

Najlepiej jakby nic się nie działo...

Pozdrowienia dla malkontenta. Swoją drogą - współczuję nieudacznikom, dla których krytyka stanowi jedyną pewnie przyjemność w życiu...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także