Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Seniorzy pełni werwy. UTW inauguruje rok akademicki

Wydarzenia 10-10-2017 Autor: toza
6

Już po raz jedenasty słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku inaugurują nowy rok akademicki. W sali Kutnowskiego Domu Kultury zgromadzili się nie tylko seniorzy, ale także osoby im bliskie, z władzami miejskimi i powiatowymi na czele.

W trakcie przemówień podkreślano, jak dużą rolę do spełnienia ma Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego działalność zna i szanuje każdy mieszkaniec naszego miasta.

- Od trzech lat nie ma nas mniej niż 350, 360 osób. Czyli już po 10 latach mamy mniej więcej informację o tym, ile jest chętnych. Jedni z różnych względów odchodzą, inni przychodzą, najważniejsze jest to, że tak duża grupa ludzi chce być razem, chce się cieszyć, chce być wśród przyjaciół (..). Ostatnio zakończyły się kutnowskie dni seniora. Było wesoło, było miło. Po 10 latach zakończyliśmy naszą działalność, ja to określam, mało twórczą, ale śmiem twierdzić, że w Państwa przypadku to bardzo twórcza działalność. Wyjechaliśmy na wycieczkę, która była prezentem od władz Kutna. Skończyliśmy obchody dni seniora, więc najwyższy czas, żeby troszeczkę się pouczyć – mówiła Maria Wierzbicka, przewodnicząca Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku

Na scenę wyszli także wiceprezydenci, Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja, oraz starosta kutnowski, Krzysztof Debich, których słuchacze SUTW z dumą nazywają swoimi przyjaciółmi.

- Państwo w ubiegłym roku obchodzili jubileusz 10-lecia istnienia, a w tym roku, zapewne wszyscy studenci się świetnie orientują, jest 45 rocznica powstania Uniwersytetów Trzeciego Wieku. To właśnie w 1972 roku, na uniwersytecie w Tuluzie, po raz pierwszy zainaugurowano UTW. Z tym, że Państwo nie jesteście według modelu francuskiego, reprezentujecie miks francusko-brytyjski, a więc model kutnowski. Bardzo się cieszymy. Jeżeli chodzi o udział osób starszych o udział w naszym społeczeństwie to generalnie jest na poziomie kilkunastu procent. My w Kutnie jesteśmy bardziej do przodu. A Państwo jesteście tymi, którzy są najbardziej aktywni w tej grupie – mówił wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Dodał także, że władze pamiętają o kutnowskich seniorach, których w naszym mieście jest 22 proc. Dowodem jest chociażby budowa Centrum Seniora. Ma ono wystartować w przyszłym roku.

Potem głos zabrał Krzysztof Debich, który na ręce pani Wierzbickiej złożył okazały bukiet kwiatów, a słuchaczom zyczył owocnego roku akademickiego.

- Jak co roku, życzę Państwu jak najlepszych doznań w nowym roku akademickim, wszystkiego najlepszego, i dużo, jak to mówią młodzi, dużo funu w tym co robicie – życzył słuchaczom K. Debich.

Po części oficjalnej, przemówieniach i życzeniach, przyszedł czas na część dydaktyczną. Wykład pt. „Blaski i cienie późnej dorosłośc” dla słuchaczy UTW wygłosiła dr. Anna Gutowska z zakładu andragogiki i gerontologi społecznej.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

WUML reanimacja?

Całe życie wieczorowe szkoły i poźniej UTW

integracja TAK - ale za własne pieniążki !!!!

Pewnie będzie gdzieś startować i już d... kręci. Zbliża się czas wyborów.

Za robotę się wźiąść pani dyrektor ,a nie wysiadywać na imprezkach i pokazywać się

może za naukę się wziąć, zamiast wźiąść

dodaj komentarz
Czytaj także