Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Starosta przekazał sprzęt strażakom. ''Cieszymy się, że możemy pomóc''

Wydarzenia 15-09-2020 Autor: toza
1

Dziś w ręce kutnowskich strażaków trafił nowy sprzęt sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. W jego skład wchodzą elementy uzupełniające do toru przeszkód Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, węże tłoczne, pompa zanurzeniowa, jak również przełączniki bezpieczeństwa. Wartość tej inwestycji to ponad 21 tysięcy złotych.

Jak mówił zastępca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kutnie, kpt. Mariusz Dudkowski, ten sprzęt pozytywnie wpłynie na młodzież pod kątem wiedzy pożarniczej i na bezpieczeństwo w powiecie kutnowskim.

Starosta Kutnowski mówił, że Zarząd Powiatu zdecydował na ten zakup z uwagi na zapotrzebowanie zgłoszone przez KP PSP Kutno.

- Jako Powiat Kutnowski bardzo cieszymy się, że możemy pomóc. Liczymy na to, że w przyszłości zawsze będziemy mogli wyciągnąć pomocną dłoń do strażaków - mówił Daniel Kowalik.

Zastępca komendanta KP PSP Kutno, bryg. Marcin Adamiak, dziękując za przekazany sprzęt podkreślał, że coroczne wsparcie trafiające do jednostki przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

- Bez tego sprzętu ciężko byłoby pomagać w trakcie nawałnic nawiedzających nasz powiat. Mamy tutaj elektryczną pompę zanurzeniową, która jest bardzo przydatna w piwnicach, mieszkaniach, czyli w takich miejscach, w których nie możemy użyć sprzętu spalinowego. Jest bardzo wydajna, dodatkowo nie trzeba jej transportować ciężkim samochodem gaśniczym, możemy używać lżejszego pojazdu operacyjnego. Chciałem przy okazji podziękować za sprzęt, który Starostwo przekazuje nam od lat – wyliczał bryg. Marcin Adamiak.

Dodawał, że chodzi o fantomy, dzięki którym można ćwiczyć udzielania pomocy osobom rannym, węzę, czy agregaty.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Kowalik Ty PiSowski szmaciarzu wypierdalaj sługo pokracznego karakana , kupili cie bo masz długi i siejesz zament jak Kaczor z nowogrodzkiej pisssdo !!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także