Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Straż pożarna na zalewie! Co się dzieje?

Wydarzenia 23-07-2019 Autor: toza
6

Wozy, kilkunastu strażaków i łódź pływająca po zalewie. Taki widok rzucał się dziś rano w oczy tym, którzy znaleźli się przy ul. Narutowicza. Do naszej redakcji zgłosiło się kilku mieszkańców z pytaniem, czy wydarzyło się tam coś poważnego.

Strażacy na zalewie nie prowadzą żadnych działań. Prowadzone są ćwiczenia polegające na rozkładaniu specjalnych płaszczowych zapór przeciwolejowych, które stosowane są w przypadku zlokalizowania na akwenie wodnym plamy oleju lub w razie różnych wycieków np. paliwa z łodzi.

- W ramach doskonalenia zawodowego raz do roku rozkładamy je na wodzie, aby w razie zagrożenia wiedzieć jak je obsługiwać, jak zachowują się na wodzie itd. - mówi st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP Kutno.

Strażacy w trakcie ćwiczeń symulują wyciek na wodzie np. używając do tego trocin, które następnie za pomocą płaszcza są ściągane.

Mała ciekawostka – W ubiegłym roku w ramach ćwiczeń Balex Delta 2018 symulowano wyciek ropy do Morza Bałtyckiego. Wówczas Szwedzi wysypali do Bałtyku... 40 tys. litrów popcornu. Służby musiały wydobyć go w mniej niż 36 godzin. Użyto popcornu, ponieważ jest przyjazny dla środowiska, unosi się na wodzie i stanowi pokarm dla ryb w przypadku, gdy nie uda się go całkowicie wyłowić.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

KPINA Jesteś mega beznadziejny. Strażak ma odpowiedzialną pracę nie tylko za ludzi których ratuje jak i za swoje życie. Obyś nigdy nie potrzebował pomocy od tego typu nieroba !!!

Strażak to większy nie rób niż policjant i nauczyciel razem wzięci

Kpina to ty jesteś. Ciekawe co byś pisał jak by ci się chata spaliła, albo byś siedział w zakleszczonym aucie po wypadku. Jesteś zarąbistym idiotą!!! Strażacy _ najlepiej jak Wy jesteście na bazie, wtedy są bezpieczni wszyscy

Nawet cateringową obstawę mają ????????????

Byłbym szczęśliwy gdyby strażacy tylko trenowali a nie pracowali na mojej posesji

Pokażcie dzień z życia strażaka,odwiedźcie naszą jednostke,do tego jakieś super zdjęcia

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także