Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Tłumy kutnian pomaszerowały do Betlejem. Orszak Trzech Króli w obiektywie

Wydarzenia 06-01-2019 Autor: ez.
38

Już po raz piąty przez Kutno przemaszerował Orszak Trzech Króli. Setki mieszkańców wzięły udział w marszu i zobaczyły nowe wcielenia biblijnych Trzech Króli podczas parady, w której Kacper, Melchior i Baltazar przybyli wraz z grupą aniołów i Świętą Rodziną z dalekich stron, aby ofiarować narodzonemu Dzieciątku dary.

Po mszy świętej o godz. 11.30 w kościele pw. św. Wawrzyńca, spod kościoła przy dźwiękach orkiestry dętej wyruszyli Trzej Królowie, którzy poprowadzili wiernych przez ulicę Królewską. Przy jednej z kamienic spotkali Heroda, który dowiedział się o narodzinach Jezusa. Przemawiał z balkonu swojej posiadłości - postanowił zgładzić nowo narodzonego króla. Polecił więc, by goście wrócili do niego, kiedy już dowiedzą się, gdzie dokładnie znajduje się dziecko.

A znajdowało się w Betlejem, którym dziś był pl. Piłsudskiego. To tam Melchior, Kacper i Baltazar obdarowali Jezusa: złoto dla króla, kadzidło dla Boga i mirrę dla człowieka. Następnie głos zabrali ks. dziekan Jerzy Swędrowski oraz prezydent Zbigniew Burzyński składając mieszkańcom i parafianom życzenia.

Ostatnim punktem było - już tradycyjnie - kolędowanie. Na scenie zaprezentowała się schola parafialna oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, którzy śpiewali wspólnie ze zgromadzonymi na placu mieszkańcami.

komentarze (38)
Dodaj komentarz

tyo vgdfpk c

bardzo ladnie

Orszak trzech ch.u.j.i i jednego czarnego katabasa .

Fajnie,kolorowo ,radośnie ,bez obrażania nikogo,gratuluję tolerancji ,dystansu, i, tradycji,nikomu nic się nie stało,takie uroczystości to dobra okazja do wspólonego świętowania. i to chodzi,brawo.

Są królowie św. rodzina kareta a gdzie jest Osiołek?

Kościuszkowcy na tych koniach także pasują do tego pochodu jak pięść do oka.!!

Kościuszkowscy to byli przyzwoici i odważni ludzie, którzy walczyli z Niemcami i ich wypędzali z Polski i większości byli katolikami (różnych zresztą obrządków).

rolson nie przyrównuj Kościuszkowców w walce z Niemcami do czasów z przed 2000-lat.

Ale to nie ja organizowałem tę dość operetkową imprezę.

No> Kareta dla Maryji i św Józefa z dzieciątkiem Jezusa to chyba niewypał!!! O tym powinien wiedzieć Dziekan. dla mnie jako katolika zachował się On w tym momencie jak Błazen z Cyrku idący w tym korowodzie!!

Pewnie, Maria i Józef z Nazaretu z małym Jezusem to chodzili na piechotę lub co najwyżej jeździli na osiołku (byli raczej niezamożni), a karety były później jak od IV w. kler skumał się z władzą, tyle że dla biskupów i prałatów.

Zobaczcie co zrobili biegacze Kutno Biega w Łodzi na Biegu 3 Króli... Jesteśmy coraz lepsi!!!

Oj, niewątpliwie, głównie w pajacowaniu...Ja tam wolę, skromnych strażaków, którzy też biegają ale wyłącznie dla własnej satysfakcji, no i oczywiście formy, która jest niezbędna, a wręcz konieczna w ich codziennej ciężkiej i bardzo niebezpiecznej pracy. Wysokie wyniki, które osiągają biegając bez parcia na szkło i lansu na portalach pozwalają im uczestniczyć w zawodach międzynarodowych skąd przywożą "złotka". Jak dalej będziecie tak dzielnie trenować to może kiedyś...też weźmiecie udział w zawodach rangi międzynarodowej, tylko w czym będziecie tam biegać? w stringach?

Zróbcie coś w końcu z przeglądaniem galerii. Taki prestiżowy portal a zdjęć obejrzeć normalnie nie można.

Brak mi słów, żeby komentować ludzką głupotę. Ona mnie poraża . Dlaczego Wam,, obrońcom demokracji" przeszkadza ten piękny sposób manifestowania wiary i naszych polskich tradycji? Czego się boicie, skoro nie wierzycie? Wyluzujcie i od razu zamówcie sobie świecki pogrzeb, bo jeszcze pochowa Was ksiądz i będzie obciach. Czyż nie?

To nie jest Polska tradycja tylko rzymskokatolicka. Słowiańskie Lechickie tradycje spłonęły na stosie kościoła rzymskiego.

"Orszak trzech króli" to taka... nowa tradycja.

Orion .Taka sama jak walentynki i Halloween.One są starosłowiańskie takie

Jesli nie bierzesz udziału w uroczystosciach kościelnych to twoja sprawa ale nie wycieraj jęzora o innych co idą w orszaku Trzech Króli. Nie wierzysz to twoja sprawa ale nie masz prawa obrażać naszej wiary i ludzi wierzących w narodziny Pana Jezusa .

A wy bandyci mieliście prawo palić na stosie i ścinać toporem innowierców i niewiernych!!!

Hello darkness, my old friend I've come to talk with you again Because a vision softly creeping Left its seeds while I was sleeping And the vision that was planted in my brain Still remains Within the sound of silence

Uważam, że alkohol jest nie dla mnie. Nie piję i pić nie chcę. Wypiłem raz - rzygałem. Rzygałem, bo mój organizm alkoholu nie przyjmuje.

Wlaśnie popieram gościa , ale cyrk

Ale cyrk ... .

Do Żychlina przyjechał cyrk, a że Żychlin jest bardzo mały i rzadko zdarzają się tam takie atrakcje, to publiczność dopisała. Były tradycyjne występy treserów dzikich zwierząt, popisy klaunów itp. itd. Pod koniec pokazów wychodzi na arenę konferansjer i zapowiada: - Szanowni Państwo! Pora na gwóźdź programu. Numer ten jest tylko w naszym cyrku! Jest to wyjątkowo trudna do wykonania sztuka, więc proszę o zachowanie absolutnej, ale to absolutnej ciszy. Jakikolwiek dźwięk grozi klapą. Zapraszam do oglądania! Światła zgasły, na widowni zapanowała cisza jak makiem zasiał. Centralnie na środek areny padł z reflektora pionowy słup światła, a po chwili w utworzony w ten sposób okrąg wszedł mężczyzna ubrany w długi płaszcz. Po chwili ostrożnie rozgląda się dookoła i lekko schylony zaczyna trzepać kapucyna. Trwa to dobrą chwilę, publiczność jest zszokowana, ale w pewnym momencie ktoś nieopatrznie chrząknął. Koleś na arenie momentalnie zastygł i nadal schylony z przyrodzeniem w ręku szepnął: - Jest tu ktoś?

Odczep się od Żychlina. Masz coś to dawaj. Nie kryj się za nickiem.

A to wasz mentor wiedział że było "sześciu"króli! Nie swietujesz,daj świętować innym! A tacy "teraz nowocześni,razem po prostu tolerancyjni

Nie mieszaj w to polityki. Otwórz Biblię i czytaj. Przekonasz się, że Rzymianie cię oszukują. A jeśli tego nie zrozumiesz to odpowiedź jest jedna. Nie jesteś Polakiem pradawnym Lechitą tylko katolickim Rzymianinem.

Wy durni katoliccy Rzymianie. Gdybyście czytali pismo święte a nie ślepo wierzyli swoim przewodnikom to wiedzielibyście, że to nie byli królowie tylko mędrcy być może astronomowie bo kierowali się gwiazdami. Po drugie nigdzie nie jest podana ich liczba. Mogło być ich dwóch lub dwustu. Ech tak to jest jak ślepy ślepego prowadzi.

Lech ,ale wiesz ilu złożyło swoje cenne dary?

Czy to jest ważne kto to był? Czy to ważne ilu ich było, jakie to ma znaczenie?. Nie nazywaj nikogo durnym, dyletancie.

A czy to ważne, że twój kapłan pobłogosławi cię w du.pę czy w mordę?

wal się pedale

Tłumy?? To chyba inaczej rozumie znaczenie tego słowa. Frekwencja najgorsza od lat. Cały pochód zajmował około 100 mb. Ile było w tym uczestników 300- 400? I nie więcej. Tak ludzie się garną do kk. Zresztą nazwa święta "trzech króli" sprowadza się dla kleru do trzech króli ale tych na banknotach.

Jest i Gutek emoji

Zabobony i szaleństwo, okaleczone społeczeństwo.

Oświećcie ciemnotę a znikną szamani.

Mądre słowa

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także