Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] To oni czynią Kutno lepszym! Wolontariusze świętowali swój dzień

Wydarzenia 05-12-2019 Autor: bnp
61

Pomagają potrzebującym, organizują akcje charytatywne i inicjatywy społeczne, są zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje wsparcia - dziś swój wielki dzień obchodzili kutnowscy wolontariusze. 

Impreza odbyła się w Kutnowskim Domu Kultury, pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna. Poprowadzili ją Agnieszka Lewandowska i Paweł Szczepanik z Urzędu Miasta.

Na scenie pojawili się członkowie wszystkich lokalnych organizacji i stowarzyszeń zaangażowanych w działania dobroczynne. Wśród nich znaleźli się: Wolontariusze Hospicjum Kutnowskiego, Wolontariusze Szlachetnej Paczki, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Kutnowscy Motocykliści oraz Wolontariusze Parkrun Kutno. 

Podziękowania wolontariuszom wręczył wiceprezydent Jacek Boczkaja. Wydarzenie zwieńczył koncert w wykonaniu kutnowskich dzieci i młodzieży, m.in podopiecznymi Miejskiego Domu Kultury. 

komentarze (61)
Dodaj komentarz

Wygląda na to, że lwią część komentarzy na temat p. Tobolczyka wypisuje on sam z pomocą najbliższych. Obawiam sie, że skutek jest odwrotny od zamierzonego. Nie da sie porównać pracy wolontariuszy np. Hospicjum z działaniami faceta, który tak naprawdę pcha sie do polityki. A już robienie z gościa najwiekszą postać Kutna jest po prostu śmieszne i niepoważne. Jak mówi przysłowie : konie kują a żaba nogi podstawia emoji Patrząc na te zachwyty nalezy rozwazyć postawienie Przemkowi pomnika emoji Żenada.

Dokładnie... Treść komentarzy jest tak podobna, że widać, że piszą je góra dwie osoby emoji Cóż widać, że Pan Tobolczyk MUSI zaistnieć bo inaczej będzie płacz i lament. Ale po człowieku tak niskiego poziomu nie ma się co spodziewać klasy emoji Czekamy tylko aż wystartuje i pokaże Wam prawdziwe oblicze "społecznika" emoji

Prosty temat. Biorąc pod uwagę obecną władzę oraz prezydenta którego nie ma. TOBOLCZYK robi przewagę totalną. Sacun przemo idziesz po swoje.

Brak pytań, Przemek idziemy po swoje

Obecność pana Tobolczyka wydawało się że formalność. Wielka szkoda, wielki człowiek w małym mieście. Słabość obecnej władzy. Przemku życzę Ci samych sukcesów sięgaj ponad gwizdy

Przemek na Prezydenta!

Najlepiej Prezydenta Całego Świata emoji Chciałbym go posłuchać w debacie! Czytając jego wypowiedzi to będzie czyste złoto, bo inteligencją nie grzeszy...

Kaczor Donald na Prezydenta i Myszka Miki na przewodniczącą Rady Miasta!!!

K....wa bardzo słabo człowiek który działa społecznie i chociażby wspierając naszych lokalnych sportowców, bardzo słabo U.M

Ja najbardziej podziwiam wolontariuszy Hospicjum. Nie dlatego, że inni nie zasługują na szacunek ale praca przy umierającym jest szalenie trudna. Przeżyłam to z moją mamą i gdyby nie Hospicjum to chyba nie dałabym rady. A oni niektórzy są tam wiele lat. Wielki szacunek.

Święte słowa! Praca tych osób jest bezcenna!

Przemku. Pomyślności życzymy powodzenia w działaniach NIEZABUDKA

Ja rozumiem, że tylko niektóre organizacje zostały zaproszone (dlaczego akutat te? czyżby zależało to od bliskości względem UM?), ale Przemysław Tobolczyk powinien zostać zaproszony jako gość hononorowy, ponieważ to człowiek, który w 2019 zorganizował i przeprowadził najwięcej akcji charytatywnych na terenie Kutna i powiatu Kutnowskiego. To największy społecznik i zasługiwał na szczególne wyróżnienie, a został całkowicie pominięty.

w takim razie prosze o wypisanie kilku działań podjętych przez Pana Tobolczyka, tylko nie mecze charytatywne razy 5, może jakaś różnorodność. I jak wolontariat i działanie społeczne to robi się to bezinteresownie to tak na marginesie

Dziwnie to wszystko . Pan Premek powinien byc meritum tego wydarzenia społecznego. Co zrobić układ to układ

Zenada jak powiedział Ryszard. Przemek powinien takie wydarzenie otwierać.

Oj bardzo słabo czlowiek roku 2019-bez żadnych zbędnych spekulacji

Przemysław Tobolczyk jest największym człowiekiem, jaki aktualnie żyje w Kutnie. Szkoda, że jest tak niedoceniany. To człowiek orkiestra. Sam zorganizował remont domu zniszczonego w pożarze rodziny spod Kutna- bez żadnego sztabu. To człowiek, który dobrowolnie i chętnie działa we wszystkich działaniach charytatywnych, nei tylko tych które sam organizuje. To człowiek, który jeszcze nikomu nie odmówił pomocy chociaż sam nie ma czasu na nic.

W sumie racja, większość to powielanie akcji ogólnopolskich a tutaj własny twór natury i wyobraźni. Troszkę taki wszczął w kolano z strony organizacyji

A przy akcjach ogólnopolskich to jakoś mniej pracy? Zapraszamy do sztabu wośp, coś się dla pana lub pani znajdzie do roboty!

Wiesz dlaczego został pominięty bo mówi prawdę, nie boi się uderzyć urzędników jeżeli jest taka potrzeba i przedewszystkim jest potentatem na stołek chociażby ......... nieszczęście ma inny punkt widzenia. Zły krok w stronę porozumienia maisto małe a układów nie brakuje. Lepszej mieć Tobolczyka za przyjaciela niż za wroga.

Jestem wprost z szokowany tym, że Ci "pomagający" się tak bardzo dopominają o laury i wyróżnienia dla siebie . Mam wrażenie a nawet pewność już w tej chwili, że Ci Państwo nie robią tego dla innych tylko dla pochwał i publiki . Nie na tym polega bezinteresowna pomoc i wolontariat . 

No a taki Robert Stępniewski też bardzo dużo robi dobrego

Czyli co ? Własny lans. Śmieszne to wszystko. Jeszcze trochę to w samozachwyt popadną ci radni.

Przecież nie będą promować potencjalnej konkurencji hajaha

Spektrum zagadnień odnośnie Pana P.Tobl. jest szerokie, oczywiście nie można powiedzieć że brakuje mu umiejętności organizacyjnych oraz bardo dobrej logistyki trzeba to przyznać. Nie potrebny byl epizod polityczny ale coś za coś, swiat jest dobry a zarazem okrutny. Również dobre jest to że ma swoje zdanie i swój temperament. Szacunek dla wszystkich którzy pomagają innym.

Nawet przystojni ci nasi motocykliści

Przemku. To co tutaj wypisujesz jest niesmaczne. Już po komentarzu pod postem KCI na FB można wywnioskować że sam piszesz tutaj te komentarze. To że mówisz jedno, robisz drugie ok, ale ubliżanie komukolwiek "bo mnie nie zaprosili" jest doprawdy niskie i świadczy tylko o tym, ze ci którzy uważają cię za polityka mają rację. Robisz wszystko dla rozgłosu, a to wydarzenie ma na celu uhonorować tych, którzy codzienną ciężka pracą robią coś tylko dla innych, z dobroci serca. Nie pasowałbyś tam, zatem słusznie że Cię tam zabrakło. A to co próbujesz tutaj rozpętać tylko to potwierdza.

W końcu ktoś to powiedział. Racja.

Karolina U. ;*

Rozumiem każdy wolontariusz ma swój cel dzialania i każdy jest potrzebny i zgadzam się z wpisami poniżej a nawet przegladam zdecia na Fb i nie widać Przemka Tobolczyka. No słabo z strony organizatorów tej gali bo warto przypomnieć że gdy Przemysław stawiał pierwsze kroki w działaniach społecznych to większość z powyższych dobrych serc nie miała swojego miejsca. Ostatni rok kapitalny w wykonaniu działań akcji charytatywnej "ŁĄCZY NAS JEDEN CEL" Przemek jak to Przemek dużo dystansu tylko on tez ma sowich działaczy. Post grzecznościowy.

"Łączy nas jeden cel" A cel ten to dopchać się do miejskiego korytka.

To wyróżnienia dla tych którzy działają z potrzeby i dobroci serca, a nie pchają się w politykę i to jeszcze w tak chamski sposób...

Nie ma porównania jednak z orkiestrą czy hospicjum. Poza tym na takich imprezach nie powinno się dawać wyróżnień politykom.

Więcej tego typu wydarzeń, wspaniałe dzieciaki i miłe spotkanie.

Mnie tym razem nie podobało się. Słaby, niedopracowany występ, wykonawcy nie wiedzieli kiedy mają wchodzić, mylili się. Rok temu było dużo lepiej.

Też mam takie spostrzeżenie. Słaby występ tym razem.

Dzieciaki były NIE SA MO WI TE! Gratuluję tacie wyżej i reszcie rodziców!

A kto to ten Przemysław to ten pan co mówił na filmiku że polityka go nie interesuje, a za chwilę wystartował na posła do Sejmu?

Tak to ten. Widać że nawet sam kręci gówno burze w komentarzach. Aby tylko było o nim głośno. ŻE NA DA :/

Przecież to nie UM zapraszał ludzi z organizacji tylko te stowarzyszenia same z siebie.

Dzień Wolontariusza jest każdego roku.

Przemysław Tobolczyk ma odwagę, żeby mówić o błędach popełnianych przez prezydenta, wiceprezydentów i urzędników z UM. Dlatego jest prześladowany, pogardzany i niezapraszany na takie wydarzenia. Na szczęście to człowiek twardy, który nie załamie się z tego powodu, tylko dalej będzie robił swoje.

Ja sobie nie przypominam o mówieniu o błędach urzędników.

Wiadomo dla czego nie zaproszony bo ich stołki nie są już stabilne.

Skąd wiesz?

No zgadza się brakuje jeszcze Bardo i chyba najbardziej zaangażowanej osoby, wiadomo z jakich powodów. Panie Przemek konsekwentnie i do przodu.

Przygotowanie wigilijnych potraw będzie o 7 proc. droższe niż przed rokiem. To największy wzrost cen od 12 lat – i to jest wg PiS - POLSKA WERSJA PAŃSTWA DOBROBYTU ?

UM odwalił wielkie świństwo, nie zapraszając Przemysława Tobolczyka - najbardziej zaangażowanego kutnowskiego wolontariusza, który nie tylko prowadzi stowarzyszenie "Łączy nas jeden cel", ale też angażuje się w wiele akcji innych stowarzyszeń i fundacji. Kierowanie się takimi osobistymi animozjami przez osoby z UM to rzecz niska.

To stowarzyszenie to jest zarejestrowane od kiedy? Od miesiąca? Dwóch tygodni? Jak to porównać z Hospicjum?

Zdaje się że Pan Przemysław nie działa w żadnej z 4 zaproszonych fundacji więc nie rozumiem oburzenie. Ale osoba pisząca zapewne "uważnie " słuchała i wie że zostało podziękowanie wszystkim wolontariuszom. A wszystkich nie da się zaprosić. Proszę się nie martwić za rok kolejne kilka innych organizacji/ fundacji zostanie zaproszone.

Wielokrotnie działał w WOŚP, współorganizując wydarzenia w ramach finałów. Pomagał też przy Szlachetnej Paczce i współpracował z Kutnowskimi Motocyklistami w ich zbiórkach. Wielokrotnie również współorganizował zbiórki na rzecz hospicjum. W zasadzie z większością zaproszonych dzisiaj organizacji miał coś wspólnego.

Co do wośp, to 250 osób z Kutna jest co roku wolontariuszem, Pan Tobolczyk w tym wymiarze nie robi niczego niezwykłego emoji, a i w sztabie go nie ma, ciekawe czemu?

Może i był Darczyńca w Szlachetnej Paczce ale na pewno nie był w niej Wolontariuszem i w niczym nie pomagał. Być darczyńca a Wolontariuszem to dwie inne sprawy.

Pan Przemysław nigdy nie współpracował przy organizacji wydarzeń z Kutnowskim iMotocyklistami. Jest to grupa zamknięta wyłącznie dla motocyklistów. Pozdrawiam.

Sorry, pomyliłem się. Nie chodziło o motycyklistów tylko o tych drugich.

A kim są ci drudzy?

Piękny występ wolontariuszy i Natalki S

Wspaniały występ, najpiękniej prezentowała się Natalia Sobczyk

A kim jest ta Natalia S

bardzo miła uroczystość,,,koncert bardzo fajny

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także