Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok!

Wydarzenia 12-06-2018 Autor: agKCI
2

11. rok akademicki kutnowskich studentów trzeciego wieku oficjalnie się zakończył. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa Kutnowskiego Domu Kultury była dziś tego świadkiem. Były podziękowania i podsumowania, ale były też salwy śmiechu i oklasków, a studenci po raz kolejny udowodnili, że wiek to tylko liczba.

Uroczystość otworzyła przewodnicząca stowarzyszenia - Maria Wierzbicka, która opowiedziała o działalności SUTW w ostatnim roku, przypomniała o jego członkach, a także podziękowała wszystkim za zaangażowanie i poświęcanie swojego wolnego czasu na pomoc i organizowanie, a także uczestniczenie w akcjach stowarzyszenia.

Nie można było zapomnieć o sekcji teatralnej stowarzyszenia, która od niedawna nosi nazwę "Czemu nie?". Jej członkowie zostali dziś obdarowani obrazami wykonanymi wełną, które wyszły wprost spod rąk członków stowarzyszenia. Było to podziękowanie za 'sukcesik' na szczeblu wojewódzkim, który odniosła grupa. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia grupa "Czemu nie?" zajęła I miejsce w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w Łódzkim Domu Kultury za „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”, a także „Wyróżnienie za stworzenie wspaniale funkcjonującego organizmu scenicznego”.

Głos zabrał również prezydent Zbigniew Burzyński, który pogratulował całemu stowarzyszeniu zapału i sił do aktywności.

- Wasze dokonania są naprawdę imponujące. Cieszymy się, że tak to wspaniale funkcjonuje. Staramy się pomagać z całego serca i będziemy pomagać w dalszym ciągu. Dlatego też już niebawem funkcjonowanie rozpocznie Centrum Seniora. Dziękuję Państwu za aktywność i za to, że chcecie tutaj być. Życzę odpoczynku, ładnej pogody i do zobaczenia na jesieni - mówił ze sceny prezydent. 

Gratulacje dla wszystkich członków stowarzyszenia złożyła również przedstawicielka Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę, którą zapewniła sekcja kabaretowa SUTW. Przygotowała ona spektakl pt. "W Ciachocinku". Był to praktyczny przewodnik dla tych, którzy wybierają się do sanatorium, lub też dla tych, którzy w takowym przybytku nigdy nie byli, a chcieliby dowiedzieć się jak wygląda sanatoryjna rzeczywistość. Pełne humoru, nierzadko czarnego, historyjki "z życia wzięte" rozbawiły publiczność do łez, na co potwierdzeniem były również gromkie brawa na zakończenie występu. Aktorzy po raz kolejny pochwalili się swoim niewątpliwym talentem, poczuciem humoru i ogromnymi pokładami pozytywnej energii, której z pewnością im nie brakuje.  

Kabaret nosi przewrotną nazwę "Może się uda". No i należy nieskromnie przyznać - udało się!

Wszystkiego dobrego, studenci! 

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Dziękujemy!!!

Władek , ale schudłeś.

dodaj komentarz
Czytaj także