Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] W końcu! Żychlin ma rondo z prawdziwego zdarzenia

Wydarzenia 11-06-2018 Autor: toza
30

Już jest! Długo wyczekiwana inwestycja w Żychlinie pod koniec maja została zakończona. To znaczy, że tamtejsze rondo zyskało zupełnie nowe oblicze.

W ramach inwestycji m.in wykonane zostały wyspy dzielące i wyspa środkowa oraz nakładka z betonu asfaltowego. Zabetonowano także studnię retencyjną. Inwestycja pochłonęła nieco ponad 260 tys. zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ELVIS” Robert Kaczmarek z Żychlina.

-Obecne rozwiązanie ruchu w centrum w postaci malowanego pola ruchu okrężnego, dla wielu kierowców stanowiło problem oraz pogarszało bezpieczeństwo. Wiele razy obserwowano zbyt dynamiczne przejazdy środkiem ronda oraz tzw. „drifty”, które niszczyły oznaczenia. Ponadto, co jest bardzo ważne dla rozwiązania kwestii bezpieczeństwa, należy skrócić przejście dla pieszych, wprowadzając dodatkowe wysepki. Zmiana wymusi zmniejszenie prędkości przez kierujących i bardziej rygorystyczne zastosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa dla pieszych – informowały w kwietniu władze Gminy Żychlin.

Jak Wam się podoba rondo w Żychlinie w nowym wydaniu?

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Zychlin stan umysłu xd

...proponuję nazwać rondem Grzegorza !!

To rondo to jest tam potrzebne jak świni siodło emoji

Kto z Kutna chętny na drift spota?

Jak sprzedasz swojego Golfa, którego kupiłeś za 500 zł i będziesz miał coś naprawdę porządnego to się zgłoś. Na razie gołodupcu możesz robić ,,drift-y" rowerem xD

ogólnie nie lubię krytykować ale to rondo jest beznadziejne, jeżdżę tam prawie codziennie....... jest nadal niewygodne do jeżdżenia...... jak się coś robi to nich to się robi pożądnie

jakie beznadzieje sam jestes beznadziejny

Podszywanie się pod kogoś jest karalne i podlega pod stosowne paragrafy kodeksu karnego !

Cokolwiek jest zrobione nierobom nic się nie podoba,najlepiej jest skrytykować i zniszczyć to co jest zrobione . Moim zdaniem rondo jest OK.

Tak jest nic sie nie podoba,w tylkach sie wszystkim przewraca ,zrobic cos-zle,nie zrobic tez zle,o co wam chodzi ludzie.Musicie zaglosowac na platforme ,to wogole caly Zychlin zlikwiduja,im tez jest nic nie potrzebne.

Zabetonowano haha chyba w nocy taczkami wozili bo betoniarki to tam nawet 1 nie bylo zlodzieje a po tym garbiku na srodku tez mozna drifty robic zadna przeszkoda pomylence tego burmistrza to bym na srodku tego klepowiska postawil dla ozdoby

Beznadzieja konkretna byl park wystarczylo alejki porobic to nie klepowisko z kostki ze zjeb.... non stop fontanna teraz rondo z kostki zreszta kolorystycznie tez projektant dopasowal to rondo kostka po stronie fontanny żolta a reszte dorobili z bialej z gory mega widok jak przyszyty kut... nastepne klepowisko jeszcze asfalt niech zdejma i kostka wyloza napychanie pieniedzy prywaciarzom i tyle beznadzieja

260tys zł, za te pare kostek? Gdzie zalali studnie skoro przejeżdżam tamtędy codziennie a ani razu nie widziałem tam betoniarki... ładnie do podziału pieniążków poszło emoji

No to się po robiło emoji Jak teraz w czwartek na targ przyjedzie taki Janusz z Głuchowa to skąd on niby będzie wiedział w którą stronę na rondzie się jeździ ???

Za pyta Marioli prawie de bilki i się do wie. Bo Mariola jest ze Żychlina i po rondzie je ździć umie.

Wizualnie wygląda lepiej niż czerwona kropa na środku drogi. Nie wiadomo co to było. Niby duża biedronka a bez kropek ????

Jak by pomalowac na czerwono to niczym sie nie rozni haha

Kolego w dzisiejszych czasach na czerwono ??? Bądź poprawny politycznie ! brakuje mi tak pomnika najlepszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego , ewentualnie Popiersia Jana Pawła 2 lub chociaż krzyża takiego najmniej z 15 metrów Wysokości :-)

Ludzie wy naprawde chyba ronda nie widzieliscie z prawdziwego zdarzenia ulozyli troche kamienia i zachwyt brawo dla wladz z urzedu niech rządzą tak dalej parodia hehehe. Jedna klita i jedna firma od wszystkiego reka reke myje.

Elvis wiecznie żywy.

Rondo kosztowało 260000 zł. a na 1250 m. drogi gminnej z infrastrukturą miasto przeznaczyło 300000zł. Tak wynika z opisu przetargu który odbył się 7. 06. Gratuluję odpowiedniej wyceny.

Brawo wreszcie miasto sie rozwija

rozwija się miasto bo rondo z kostki zrobili ? jak trzeba mieć nasrane w głowie, aby tak komentować ! To miasto jest bez ŻADNYCH perspektyw, młodzi stąd spiepszają aż się kurzy. Nowe sklepy powstają, lumpeksy i inne badziewia tylko na okres wymagany dla celu otrzymania dotacji a po tym okresie zaraz naklejka - lokal do wynajęcia. Ceny w sklepach z kosmosu i często towar no name i badziewny. Żaden zakład nie powstał, żaden budynek z mieszkaniami socjalnymi nie został wybudowany i tak długo można wymieniać.

No to wez sie miki do roboty.eee

wyspa cruzoe

Teraz to trzeba jechać do Żychlina i podziwiać to rondo. Kto w Żychlinie nie był i ronda nie zobaczył ten życia nie zna.

Powinny jakies kwiaty posadzić to by lepszego uroku dodało

Przedtem była czerwona plama na rondzie a teraz jest biała kosta żadnych kwiatów

Po pierwsze 'drifty' nadal da się robić ????

Potwierdzam ! emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także