Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA, WIDEO] Kolejna akcja wegan pod ubojnią. Towarzyszyli zwierzętom w ich ostatnich chwilach

Wydarzenia 04-08-2020 Autor: bnp Foto: Анна М. Персефонова
26
[ZDJĘCIA, WIDEO] Kolejna akcja wegan pod ubojnią. Towarzyszyli zwierzętom w ich ostatnich chwilach

Po raz kolejny pod ubojnią przy ul. Wschodniej zebrali się aktywiści prozwierzęcy z całej Polski. Ich celem było zwrócenie uwagi na problemy zwierząt hodowlanych oraz czuwanie przy świniach w ostatnich chwilach ich życia.

Weganie, w grupie ok. 25 osób, czuwali od godz. 11. do godz. 20. Była to ich kolejna akcja pod kutnowską ubojnią. Akcja ma pokojowy charakter.

Dziś, podobnie jak podczas poprzednich wizyt, aktywiści, za zgodą kierowców ciężarówek, podawali zwierzętom wodę. Zbierali również materiał fotograficzny i filmowy. Ich działania nie przeszkadzały w funkcjonowaniu ubojni.

 

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Dobrze ze są tacy ludzie którzy w śwince nie widzi obiadu a żywa istotę, nie jem miesa same rośliny i owoce, nasiona, mączne, ale mimo wieku już podeszłego nie chodzę do lekarza a w domu z tabletek to mam tylko witaminy, polecam zrezygnuj z miesa a wyzdrowiejesz

Ja. Nie. Mogę na. To. Spokojnie. Patrzeć. Tyle. Okruciienstwa

Gówniarzerni przewraca sie w głowach od dobrobytu.Nie doceniaja ile wysiłku włożyli rodzice,aby ich wykarmić.Tata z mamą godzinami stali w kolejkach,żeby takiemu kupić kawałek "bytomskiej" na kartki.Moja córka w wieku 16-19 lat też chciała była roślinożerna.Wina nauczycielek.Same mając 120+ w obwodzie,namawiały dorastające dziewczyny, do całkowitej rezygnacji z potraw mięsnych.Dzięki Bogu,córka już dawno zmądrzała i wie,że do prawidłowego rozwoju człowieka, potrzebne jest białko zwierzęce.

No widzisz a tobie tobie białko zwierzęce szkodzi...

Nie. Białko zwierzęce (ani żadne inne substancje odzwierzęce) nie są potrzebne do prawidłowego rozwoju człowieka. Jest to potwierdzone naukowo. Tak samo jak potwierdzone naukowo jest to ile chorób powoduje spożywanie produktów odzwierzęcych. Na 15 najczęstszych przyczyn śmierci w krajach rozwiniętych 14 spowodowanych jest przez to co spożywamy. A konkretnie przez spożycie produktów odzwierzęcych. W tym choroby serca i nowotwory. Po przejściu na dietę roślinną ok 8 z tych 14 chorób można zatrzymać a resztę cofnąć! Można cofnąć np miażdżycę jeśli nie doszło do zwapnienia naczyń krwionośnych. A jak to zrobić? Wprowadzić do diety jarmuż. 3-4 porcje dziennie. I tak już się leczy 'sercowców' - dietą a ni lekami. Dodam tylko, że jest praktycznie jedna przyczyna chorób serca (w powszechnym rozumieniu 'chorób serca' jako zawał/NZK) i jest to miażdżyca. I jest jedna przyczyna miażdżycy - tłuszcze odzwierzęce. Jeśli nie mamy miażdżycy to czynniki dodatkowe takie jak palenie, stres i brak snu nie wpływają aż tak bardzo na ryzyko zawału. Natomiast gdy mamy miażdżycę to te kolejne czynniki znacząco pogarszają sytuację. Więc to miażdżyca jest tu głównym problemem. Jest mnóstwo artykułów i poradników w internecie. Polecam przynajmniej ograniczyć mięso i spożywać więcej warzyw. Wyjdzie to na zdrowie. Ja np z dnia na dzień odstawiłem mięso i juz po 2 tygodniach wiedziałem, że nigdy mięsa już nie zjem. Czułem się o 10 lat młodszy i sprawniejszy. Miałem więcej energii i wigoru. Wyniki wydolnościowe i siłowe poprawiły się znacząco (trójbój i sporty wydolnościowe). Do tego łatwo mi kontrolować wagę i utrzymywać taką jaką chcę. Po ok 4 miesiącach odstawiłem resztę produktów odzwierzęcych i to była najlepsza decyzja żywieniowa jaką podjąłem. Kilka znajomych osób również spróbowało dirty roślinnej (lub znaczącego ograniczenia mięsa) i są w szoku jak bardzo poprawia to jakość życia. Polecam spróbować tylko trzeba się do tego przygotować i poczytać jak sobie ułożyć jadłospis. A jak nie to vegańskie knajpy - vegańskie fastfoody to dopiero coś! emoji

Do ,,kojot". Bzdury. W naturze tylko naturalne produkty odzwierzęce nie są szkodliwe dla człowieka i są najbardziej dostępne. A sama nauka nic nie udowodniła. Nie ma solidnych badań przeprowadzonych w tym temacie. Ja proponuję tobię założyć wegańskie gospodarstwo rolne. Zobaczymy jakie plony zbierzesz bez zabijania dzikich zwierząt i owadów oraz jak długo na swoich własnych roślinkach wytrzymasz.

Wszyscy którzy jedzą chleb,to umierają.Ci co jedzą trawę również.Po co odmawiać sobie tego co się lubi?

Raczej w ''przedostatnich chwilach'' , gdyby towarzyszyli świnkom w ''ostatnich'' to by się wykazali prawdziwym heroizmem ale ruch ten szybko by zakończył swój byt.

Jedno mnie ciekawi dzbany. Jeśli jesteś w szpitalu to jak Cię karmią? Pewnie marnie. Jak jesteś zdrów sam na siebie zarabiasz ale na ciągłe żarcie mięsa nie stać dzień w dzień chyba że rodzina pomoże. Więc pytanie jak będzie w przyszłości. Chodzi o zdrową żywność a nie o społeczno czność która walczy o idee. Mają rację pacany. Mało zarabiają w Animex i jeszcze nic nie mówią. Można kiełbaskę ale przynajmniej z połowy mięsa. I to by się odechciało s****ysynom otyłym co nie mogą dojeść. MM Mascyfofeses bogiem Waszym, i chcecie jeszcze KFC.

Przeczytałem 2 razy twój komentarz i wciąż nie wiem o ci ci chodzi. o_O

Po akcji do McDonalda na hamburgera lub hod doga i jeszcze jakiś kurczaczek na otarcie łez.

Weganie jedzą hamburgery, hot-dogi lub "kurczaczki"? Ciekawa teza.

nie mam jak szyneczka od świnki

tacy broniom świnki jestem ciekaw co do gara wkładają na obiad

Dzisiaj np. będzie zupa pomidorowa z makaronem i placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym. A na deser mus czekoladowy z jagodami. emoji Do żadnego z tych dań nie wykorzystam ani jednego produktu odzwierzęcego. W obecnych czasach wyeliminowanie produktów ze swojej diety powstających z ciał lub wydzielin zwierząt to naprawdę nic trudnego.

A na obiad kwaśnica na świńskim ryju i flaszeczka

Dlaczego kci blokuje możliwość komentowania niektórych artykułów?? Gdzie jest prawo do wolności słowa??

prosze jechac do niemiec badz holandii tam kilkakrotnie wieksze ubojnie sa.

W Niemczech i Holandii też są czuwania. Działa także "Meat the Victims".

Ile świń uratowanych , po tych czuwaniach ???? Zero !!!!!

To czuwania, według twojego małego rozumku, mają na celu ratowanie świń?

Kiedyś to świnka miała przej.... jak dostała 3 razy obuchem od siekiery w łeb i jeszcze po obroże latała

Schabowy na obiad był, pytanie to katolików ; jak mielibyscie utrzymywać kościół dając 300 złoty co tydzień wchodząc do kościoła ilu by Was było ????

"ić na gryla"

Ogromny szacunek dla tych co walczą o prawa zwierząt.Wszystkich bez wyjątku????????????

jestem ciekaw czy sam pospieszasz mięso baranie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także