Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA, WIDEO] Kwestują po raz siedemnasty. Chcą ratować perłę kutnowskiej nekropolii

Wydarzenia 01-11-2019 Autor: bnp
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (23)
Dodaj komentarz

Brawo dla harcerzy i zwykłych mieszkańców, którzy brali udział w tej zbiórce!! Szkoda że o nich w tym artykule "dziennikarstwo" zapomniało.

chociaż jedno zdjęcie z harcerzami by się tutaj przydało, bo oni to robili bezinteresowanie, nie dla PR-u

Wszyscy robią zrzutkę, bo pomnik jest zabytkowy, potem odbywa się renowacja, która sporo kosztuje, a następnie ktoś tuż przed pomnikiem wystawia grobowiec, który dokładnie zakrywa odnowiony pomnik. Widziałam przynajmniej w dwóch miejscach taką sytuację. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić? Jeśli jest rodzina to powinna być zobowiązana do partycypowania w kosztach renowacji zabytku, a jeżeli jej nie stać to nie powinna zasłaniać odnowionego pomnika. Prawo jakiś to reguluje?

więcej lansu niż pożytku

Wszystko pięknie: ratowanie pomników, zbiórka pieniędzy itd. A w alejkach ludzie robią sobie ścieżki z kostki, które wystają nad powierzchnię gruntu i niejeden się potyka o te wystające elementy.

Czy ktoś wie- że pieczę nad cmentarzami sprawuje Kościół katolicki i to on bierze za wszystkie usługi pieniądze związane z pochówkiem, utrzymaniem cmentarza itd. Wystarczyło by, by kościół przeznaczył pieniądze zebrane za tzw wypominki , które zbiera od ludzi na cmentarzu we Wszystkich świętych.

Mam wrażenie, że niektóre media tak się zafiksowały na tym, by władza, żadną władza, nie miała wątpliwości, że są jej wierne, iż nawet nie pomyślały, że obok nazwisk w różnych akcjach biorą udział cisi bohaterowie. Dla mnie takimi bohaterami są harcerze i ich opiekunowie- w mundurach, uśmiechnięci, bezinteresowni. Harcerze, jesteście wspaniali!

Nie dziel Polaków w dniu takiego święta. Co ma władza do tego? Dziękujemy wszystkim którzy powięcili Swój czas na zbieranie pieniążków. Ty zamiast marnować czas na dzielenie Polaków po przez Swoje wpisy też mógłbyś postać na cmentarzu z puszką .

To przeczytaj uważnie artykuł to będziesz wiedział przemądrzalcu. Pirat ma 100 procent racji.

Przepraszam, jakie pomniki się ratuje i w/g jakiego kryterium jeden pomnik się odnawia bo coś, a inny likwiduje bo ktoś odrobinę spóźnił się z opłatą. Chucpa na cmentarzu się odbywa cały czas. Może tym problemem niech się ktoś zajmie. Panicz odpowiedzialny za nadzór nad cmentarzem robi co chce, czy ma władzę absolutną?

ma tu ktos racje sa osoby polityczne promowane ,najwazniejsi sa harcerze i zwykli ludzie z akcji obywatelskiej robi sie akcja promocyjna wybory sie skonczyły to dzień zadumy i pamięci max na poziomie miasta rozumiem jakby wojt kutna robiła to w wozniakowie ,kasa się przyda tylko tu zbiorka tam zbiórka i kto to rozliczy

Cześć i chwała bohaterskim żołnierzom którzy zgineli za ojczyzne

Najbogatsi z automatu powinni dawać do puszek itp

FELA pomysł miał a czy choć złotówkę dał. Wątpię,

A rzucili Ci zbierający coś do puszek od Siebie???????????????

Dobrze że jest taka akcja, ale jak miasto czy inny samorząd jest we władaniu nieruchomości byłych włodarzy z miasta to dlaczego to nie on dba o ich nagrobki ????? np. w Łodzi

A gdzie zdjęcia dzieci które kwestowały a nie tylko tłuste buzię polityków to się robi żenujące wstyd

Nie widzę posła Tadeusza,no cóż to nie remiza OSP.Brak darmowego bigosu i wódeczki,kolejna kadencja już w kieszeni więc do najbliższych dożynek mamy go z głowy.

Poseł Tadeusz Woźniak jak co roku też kwestowal, ale widocznie KCI pokazuje tylko tych, których chce pokazać... Kwestowali też harcerze, o nich niestety również nikt nie wspomniał...

Zlodzieje

Hmmm... Dlaczego jedne nazwiska są wyszczególnione a inne już nie? To jawna dyskryminacja.

Taka prowizorka dzienn.....

Kilku żebrzących znam. Idzie im tak świetnie jak by to codziennie robili

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...