Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Wielka akcja policji. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych

Wydarzenia 01-10-2020 Autor: bnp/KPP Kutno Foto: KPP Kutno
4

Dziś odbyła się wielka akcja Policji „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Wzorem roku ubiegłego 1 października jest dniem inaugurującym akcję profilaktyczno – edukacyjną pn. „Świeć Przykładem”. Po raz kolejny działania te skierowane były do wszystkich pieszych. Kutnowska policja tego dnia wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 zachęcała do noszenia elementów odblaskowych ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze.

Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

O tym wszystkim właśnie dzisiaj uczyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie, którzy otrzymali od mundurowych kamizelki odblaskowe i uczyli się bezpiecznych zachowań na drodze. Oprócz nauki prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych policjanci zwracali szczególną uwagę na rolę jaką pełnią odblaski w okresie jesienno-zimowym. Najmłodsi z tej okazji przygotowali specjalna piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz udzielali bardzo chętnie wywiadu do radia i telewizji opowiadając o tym jakie są zasady bezpieczeństwa na drodze i czy wiedzą do czego służą odblaski.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Potrzebna , edukacyjna akcja, super.

Zasada dochodząc do pasów na jezdni patrz w lewo, prawo, lewo! Nie wchodzę na jezdnię gdy samochód nie zatrzyma się przed przejściem dla pieszych!!!!! Wczoraj piesza z telefonem przy uchu, wchodzi po skosie na pasy! Nie patrzy czy nadjeżdża samochód! Wypadki na pasach to wina nie tylko kierowców!

A gdzie maseczki i odległości?

Przestań, nie przesadzaj.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także