Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Wielka akcja wegan pod ubojnią. Tylu ich jeszcze nie było!

Wydarzenia 14-08-2019 Autor: toza
85

Pod kutnowską ubojnią trwa czuwanie aktywistów prozwierzęcych. Celem akcji jest, jak mówią weganie, zwrócenie uwagi na cierpienie zwierząt hodowlanych i towarzyszenie im w ostatnich chwilach ich życia.

Czuwanie zorganizowała organizacja Torun Animal Save. Przy ulicy Wschodniej zebrała się liczna grupa wegan, których z godziny na godzinę przybywa. Wśród nich znajdują się goście z Niemiec i Australii.

To kolejna podobna inicjatywa pod kutnowskim zakładem. Jak słyszymy na miejscu, m.in. dzięki mediom społecznościowym o akcjach w naszym mieście robi się coraz głośniej wśród wegan nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Stąd tak duże zainteresowanie dzisiejszym przedsięwzięciem. Aktywiści liczą, że kolejne czuwania przyciągną jeszcze więcej osób.

- Chcemy zwiększyć świadomość u ludzi, którzy nie mają pojęcia co dzieje się w tych miejscach, być tam, gdzie nikt nie chce iść, pokazywać codzienną rzeczywistość zwierząt hodowlanych społeczeństwu i okazywać im miłość w najtrudniejszych momentach ich krótkiego życia – mówią działacze Torun Animal Save.

Akcja ma pokojowy charakter. Aktywiści, za zgodą kierowców ciężarówek, podają zwierzętom wodę. Zbierają również materiał fotograficzny i filmowy. Ich działania nie przeszkadzają w funkcjonowaniu ubojni.

Czuwanie ma potrwać do wieczora.

komentarze (85)
Dodaj komentarz

Świnia tylko żre i śmierdzi

Brawo wy! „ Nie wątp nigdy, że mała grupa troskliwych ludzi mogłaby zmienić świat. Tak naprawdę to jedyna rzecz, która go kiedykolwiek zmieniła.”

Następnym razem powinni wziąć drabiny bo piją woda tylko te świnie w dolnych rzędach A.le górne biedne takie patrzą tylko. Jak tak można? ????????

Zygzak, to może przynieś drabinę następnym razem.

Dlaczego nie ma protestów przed ubojnią kurczaków ? Jest we właściwych rękach ? emoji

Brawo weganie! Niestety, jeszcze długo będziecie się zmagać z betonem intelektualnym, ponieważ w Polsce nie brakuje debili, którzy "samodzielnym myśleniem" nazywają bezmyślne powtarzanie tego, co wbito im do głów w młodości.

Ten zakład zabija, niszczy nasze środowisko i eksploatuje wodę.

Ludzie to najgorszy, najpodlejszy, najokrutniejszy gatun na ziemi. Gdy zaczęły się upały na osiedlu w ustronnym miejscu wystawiłam pudełko i systematycznie napełniam je wodą. Jakaś " ...." albo je wyrzuca do śmietnika albo przewraca. Puste, głupie, żałosne łby!

Szkoda ,że nie POtaplali się w błocie.

Taplali się na wodstoku

Ale trzoda...

Co za placki, i po co to nagłaśniać? Chcą to niech sobie poją. Tylko niech wodę przynoszą w innych butelkach, w ogóle nie dbają o środowisko

Po to.żebyś to teraz czytal i zastanowil się nad tym czlowieku..

Czytał i się śmiał jak trzeba mieć nasrane we łbie żeby taki kawał jechać i świnie poić. Z resztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia i od razu widać że nikogo normalnego tam nie było.

Pan Bug stforzył śwynie żeby je możnabyło jeść a co w tym dziwnego że bedo zabite one gupie są i nic nie czujo

WIESIU MATOLE - do szkoły bo zaśmiecasz język ojczysty

Czy nie lepiej zamiast czuwania urządzać pikiety pod domami właścicieli OBOZÓW ZAGŁADY DLA ZWIERZĄT??????

a może wykupić transport zwierząt-napoczątek jeden,rozdać miedzy siebie.Zdjecia domowe z uratowanymi zwierzętami bedą fajniejsze

Świetny pomysł, nie sobie te śwynie na chatę wezmą

Projekt zorganizowania happeningu.???????? Do tego przedsięwzięcia nieodzowni są ludzie, sam to mogę sobie poplanować i pogadać i skrytykować w ostateczności wasze płonne zapędy.???????????????????????????????????? Sklecamy trumienkę, albo ją kupujemy (dobrze by było mieć na nią pokrowiec) Wchodzimy dużą ekipą żałobników z nią do marketu, ze stoiskiem mięsnym, w ciemnych okularach, garniturach, pod krawatami, w czarnych kieckach - pełna powaga. Kupujemy różne wyroby z mięsa, jak i same mięsa i to wszystko układamy w naszej trumnie. Mamy wieńce, kwiaty, świeczki , wychodzimy z jatki, na czele orszaku pogrzebowego niesiemy portrety świni, krowy, kury, owcy. Przechodzimy na cmentarz, wykopujemy pod ogrodzeniem dołek i składamy owe ścierwa w nim, zakopujemy, możemy przygotować mowy pogrzebowe, trumienkę chowamy do pokrowca na następną imprezę pogrzebową. Mogiłkę dekorujemy, z pewnością wywoła to dużą sensację, która odbije się echem, kiedy taki pogrzebik będziemy organizować co jakiś czas. Może się to przyjąć w innych miastach, pewnie znajdą się reporterzy redakcyjni, ale my także powinniśmy porobić zdjęcia i publikować je na portalach z opisem akcji. Z pewnością należałoby otrzymać zgodę na prowadzenie takiej manifestacji z ochroną policyjną. Piszemy na portalach o bestialskim postępowaniu ze zwierzętami, jak i krytykujemy jako wegetarianie haniebne mordowanie ich dla pokarmu - zwierząt, które nie są jakąś kapustą, marchewka, czy sałatą, ale czującymi i żywo reagującymi na zewnętrzne bodźce . Zawsze czegoś jest początek, ale takie nagminne szkalowanie mięsożernych, nie robi na nich większego wrażenia. Toteż takie akcje happeningu pogrzebowego z pewnością mają sens, mogą przyjąć się w innych państwach i w tym zacznie być nasza siła, bo jak dotąd każdy coś tam w pojedynkę, a to nas zmobilizuje i zrzeszy w walce z rzeźnikami i całym biznesem rzeźniczym. Co do tego mam wielkie wątpliwości, gdyż wy użytkownicy Facebooka lubicie oglądać obrazki, czytać już mniej, a udzielić się realnie poza monitorem kompa, to już ciężko tyłek oderwać od niego. Z własnej praktyki obserwowania was widzę, jak zachowujecie się, kiedy jest kontrowersyjna publikacja, wtedy nie ma was w lajkach nie wspomnę o komentarzach, więc czas pokaże, czy się nie mylę co do waszej powściągliwej przedsiębiorczości. 30 lipca 2019

noooo,z rozmachem.emoji

W trosce o środowisko zjadam zwierzeta roślinożerne. Więcej roślin to więcej tlenu.

ŚWINKI ZOSTAWIĆ W SPOKOLU A NA STÓŁ DAWAĆ TYCH WEGAN

Teraz niech idą pod drobiarskie zaklady tam też są biedne kurki i kaczuszki

Gaz którym trują te świnki to nic w porównaniu z gazami którymi trują ludzi na odlewni może tam ekolodzy zajrzą zobaczą jak się truje Ludzi

Nie musisz tam pracować i brać wynagrodzenia.

Lubie jak jest dobrze zagazowane

Ubojnia ANIMEX KUTNO - to obóz masowej zagłady istot żywych. Naziści podobnie czynili również z istotami żywymi - ludźmi . Zarówno w pewnym mieście w woj. małopolskim jak i w Kutnie do uśmiercania istot żywych posługiwano sie gazem. Smacznego - wszystkim tym, którym mięso nie staje w gardle

Porównania ludzi do świń masz najeba... w głowie, pisząc taki komentarz, porównując ubojnie do obozu masowej zagłady.

Nie zrozumiałeś ( aś). Porównuje świnie do wegan.

To czym jest ubojnia jak nie obozem masowej zagłady? Prawda.. nie można porównać zwierzęcia ludzkiego do świni bo ta może poczuć się urażona.

Ale ubojnia jest obozem masowej zagłady zwierząt, radzę się zapoznać z historią i pomyśleć trochę zamiast wypisywać takie głupoty, piszesz o tym że człowiek się obrazi właśnie no człowiek jest istotą rozumną o rozbudowanej osobowości i uczuciach a jakie wartości ma świnia zjeść i przedłużyć gatunek, dlatego dla mnie wpisywanie takich rzeczy jest absurdalne emoji

Absurdalne jest twoje pierdolenie i niedouctwo

Jesli czlowiek jest istota rozumna to dlaczego potepia to co robia veganie a toleruje rzezie niewinnych stworzen?,w czym ten rozumny czlowiek przewyzsza zwierzeta?w tym.ze ma nad nimi władze i moze sie nad nimi pastwic i wykorzystywac?zastanow sie co piszesz,,zaspokojenie apetytu=odebranie komus zycia!czy to jest w porzadku?

Bo weganie żrą roślinki a one też czują i żyją! Dla czego oni je mordują? I to bez znieczulenia, bez gazu tak na żywca. Stańmy w obronie roślin nim będzie za późno

To rośliny posiadają receptory nerwowe? Może swoje odkrycie powinieneś ogłosić całemu naukowemu swiatu.

Do tego by zrozumieć potrzebna jest empatia a ją wyrabia się przez czytanie książek. Ostatnie dane mówią że ponad 80% obywateli Polski nie przeczytało nawet jednej w ciągu roku.

Co jeszcze radzisz? Świnia jest dużo inteligentniejsza od psa. Nie dość że skazujesz ja na śmierć to jeszcze godzisz się na okrucieństwo wobec nich. Jakie masz prawo by czuć się w czymkolwiek lepszy/a od takiej świni...

I kończę dyskusje bo cokolwiek nie powiem i tak ty będziesz wiedział lepiej idąc twoim rozumowaniem (świnia też człowiek)

Broń boże radzenie komuś, tylko podkreślam to że świata nie zmienisz od zawsze świnie były zabijanie i jedzone, a porównywanie tego do nazistowskich obozów zagłady buhahah dobre mi sobie i tylko o to mi chodzi róbcie sobie co chcecie, tylko nie unoście tego do zbrodni na skalę świata, bo świat już taki jest i nic tego nie zmieni.

"Szynka mniam", najwyraźniej ty masz "najeba...", skoro tak prostych i oczywistych rzeczy nie jesteś w stanie ogarnąć.

Truth nie rozumiem porównywania oczywistych kolei życia do ludobójstwa ????

"Szynka mniam", dla hitlerowców ludobójstwo w obozach zagłady też była "oczywistą koleją życia", żeby nie powiedzieć koniecznością.

Zwierząt szkoda, te warunki nie są najlepsze. Jednak tak se myślę komuś też zwierząt szkoda ale jak chodzi o płód dziecka to można ubić nie przeszkadza, bo drugi człowiek nie ważny tylko jakieś egoistyczne zasady typu ja najważniejsza/y. I tak nasza ewolucja dobiega końca a te świnie paradoksalnie może tylko nie wyginą.

Jestem weganinem, a jednocześnie przeciwnikiem aborcji. I choć sam nie wierzę, to znam wielu katolików działających w organizacjach pro zwierzęcych. A z drugiej strony artykuł nie był o płodach, więc pisanie o tym to zabieg zwany "tu quoque", będący sofizmatem, czyli niemerytorycznym sposobem argumentacji.

Następnym razem będę z nimi. Mają rację.

my mięsożercy nie namawiamy wegetarian czy wegan żeby przeszli na mięso ,TO NIECH SIĘ ODCZEPIĄ OD NAS MIĘSOŻERCÓW

Tu nie chodzi o to, żebyscie nie jedli mięsa. Tu chodzi o to, żeby nie transportować i nie zabijać zwierząt w tak bestialski sposób. A ja jeszcze bodałabym, żeby ludzie jeżdżący mięso kupowali go tyle, by im wystarczyło. Tymczasem wiele razy widziałam jak ludzie wyrzucają mnóstwo mięsa czy kiełbas, bo nie zdążyli zjeść i im się zepsuło, Czu po prostu im nie smakowało. Ja rozumiem, że tak nas natura stworzyła, że jesteśmy miesożerni, ale to nie oznacza, że musimy się zachowywać jak barbarzyńcy. Pozdrawiam ????

Nie jesteśmy mięsorzerni... Mięso ludzie musza przetwarzać.

Po zdjęciach widać, że od tych świń na tirze, to się z tymi grubymi ****mi wagowo nie różnią za bardzo w sumie... Policja, pałowanie i won do Niemiec, tam pajacujcie za kilka erło!

Misu kolorowy, popracuj na własną inteligencją, bo jest słabo.

Nie może pracować nad czymś czego niema.

śmiać się czy płakać?

Jak nie dostanę jutro kotleta na obiad, to...normalnie się wścieknę na tych wegan!!!

Tylki dość szerokie jak po salacie

Kadzidło ci najwyraźniej szkodzi.

ha ha ha ci młodzi widzieli pierwszy raz zwierzę hodowlane z bliska, sorry ale nie dali się wykorzystać

Dobrze będziemy karać nagminnie

"Patryjota" tandeta to jes to pseudo czuwanie. Mi przeciwieństwie do tych eko debili nie placi za hepening ciekawe czy te swinki były napojone na wyzszych pokładach czy moze byly jakies tylko wybrane. Toz to rasizm a moze swinizm. Nie dyskutuje wjecej z pajacami twego pokroju.

Słuchaj ty wsioku zwolniony nie tylko z przyzwoitosci ale i obowiaku myślenia... Nie wycieraj sobie ryla tymi ludźmi bo oni w przeciwieństwie do ciebie wiedzą czym jest empatia.

Haha niektóre osoby to na marchewkach takie grube się zrobiliśmy ????????????

w Niemczech sa ubojnie najwieksze w europie. W Kutnie to taki maly grajdolek. prosze jechac do Niemiec a nie tutaj pajacujecie

Myśl globalnie, działaj lokalnie. I to cała odpowiedź.

Jak taki mały "grajdolek" to może niech go zamkną. Nikt nie zauważy i a o jeden syf mniej będzie.

no tak po co nam to tu skoro w niemcach jest....

Faktycznie, zwrocili moja uwage na ten problem. Dzis na obiad schabowy. Dziekuje za pomoc z wyborze obiadu

na obiqd byl mielony nie schabowy ze info masz xddd

Waga ja ją was nie lubię. wy zjadacie jedzenie mojemu jedzeniu

Celowe dzialanie zagranicznych koncernów by niszczyć polską gospodarke. Nasyłanie psedo eko debili i placenie im za robienie szumu jak to cierpią te biedne zwierzeta. W niemczech za taki zryw to w......l i paka na 72h a w polsce wolno

No nie wiem co trzeba miec w glowie, zeby takie idiotyzmy wypisywać. Ciężko to zrozumieć, ze my nie jesteśmy za zabijaniem bo zwierzęta tak jak my odczuwają strach i ból, gdyby ciebie człowieku powiesili na haku albo na linie za nogę, poderzneli gardło to chyba bys zwariowal ze strachu, bo ja na pewno. Tu nie chodzi o to ze my kazemu komukolwiek przestac jesc te zabite ciala, my możemy tylko apelowac..

"Chodowca", to, że ty nie potrafisz samodzielnie myśleć i robisz tylko to, co ci ktoś zleci, to twój prywatny problem, ale nie mierz innych swoją tandetną miarą.

i az sie prosi o pluton zomo

Wyślij ten pluton na tzw. marsz niepodległości w listopadzie. Przyda się, żeby pałować puste łby faszystów.

A te butelki zakręcone.. Żywcem żywca poją emoji

Butelki z dozownikami. Inaczej mogłyby się zachłysnąć. Pozdrawiam

No prosze tacy pro eko i w ogóle a woda w czym? W plastikowych butelkach! Jak chca byc tacy ecofriendly to powinni w glinianych dzbanach przyniesc wode a nie tyle plastiku. Mam nadzieje ze chociaz posprzatali te puste butelki a nie walaja sie gdzies po okolicznych rowach...

A w którym miejscu w tekście jest wzmianka o "ecofriendly"? A może dodałeś swój wpis bezmyślnie, co?

Czemu nie protestują w sklepach mięsnych? Jak jest popyt musi być i podaż.

Bo ze sklepów wywalili by ich na zbity ...

A po akcji na grilla na karkóweczkę albo do Mc Syfa

Tak to tylko polscy nacjonaliści potrafią - najpierw głośno płaczą, że muzułmanie są be, a potem debile zasuwają na kebaba.

winie świniâ zgotowały ten Los. A gdzie Jacek Sikora byľby w swoon gronie

Sztuczny tłum. Więcej reporterów niż wegan

Szkoda tych zwierząt,czego to człowiek nie zrobi,żeby się nażreć.

te swinie wygladaja na bardziej zadbane niz protestujacy weganie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także