Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Wyburzają symbol kutnowskiego przemysłu. „Wreszcie przestanie straszyć!”

Wydarzenia 06-11-2019 Autor: toza
13

Los tego budynku był przesądzony od kilku miesięcy – w lipcu zapowiedziano, że wkrótce zostanie rozebrany. Wówczas wybraliśmy się na miejsce by zobaczyć, jak wygląda niszczejąca ikona kutnowskiego przemysłu. W tym tygodniu – jak informuje facebookowy profil Invest in Kutno – rozbiórka budynku ruszyła.

Budynek - należący pierwotnie do kutnowskiej odlewni - od wielu lat stał opuszczony. W tym czasie uległ znacznej dewastacji, jednocześnie stając się antywizytówką naszego miasta. Antywiztówką stojącą tuż obok drogi wlotowej do Kutna. Wkrótce to się zmieni. Dawny symbol kutnowskiego przemysłu zostanie zrównany z ziemią.

Internauci komentując wpis na facebooku piszą, że budynek wreszcie przestanie straszyć

- Wreszcie nadszedł kres straszaka – napisał jeden z internautów.

Nasuwa się pytanie – które zresztą padło na profilu Invest in Kutno – co powstanie w tym miejscu?

- Niestety nie posiadamy informacji na ten temat. Przypuszczamy jedynie, że czysta, uzbrojona działka w tej lokalizacji zostanie szybko zagospodarowana – odpowiada panu Maciejowi Invest in Kutno.

Dla przypomnienia – w galerii znajdują się zdjęcia z naszej lipcowej wizyty w tym miejscu. Ostatnie trzy fotografie są „świeże” i pochodzą z profilu Invest in Kutno. Widać na nich, że prace przy Sklęczkowskiej faktycznie ruszyły.

Będzie Wam brakowało tego budynku w kutnowskim krajobrazie?

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Gratuluję jednego ze zdjęć. L.

A ja chciałam go na hotel przerobić! Ale to tylko moje marzenia haha ????

Eeee… Trzeba było przemalować na różany fiolet, walnąć na szczycie wielki mural z różą, nazwać "Qutno Tower" i ogłosić, że to jest European Urban Survival Center... Zresztą, ciekawie będzia jak zaczną fundamenty z ziemi wyciągać.

W Kutnie potrzeba jakiejś ogromnej inwestycji drastycznie zwiększającej atrakcyjność miasta. Ani kamienny garaż na pl. Wolności, ani zbudowany od nowa żelbetowo-drewniany dworek "z epoki saskiej" takiej atrakcyjności nie zapewnią. Potrzeba czegoś, co przyciągnie inwestorów nie tylko przemysłowych, co spowoduje, że centrum Kutna ożyje i pojawią się tu nowe usługi na wyższym poziomie niż do tej pory. Nie wiem, co to by mogło być, bo nie jestem specjalistą, ale kilkadziesiąt milionów wydanych na plac i drewniak to pieniądze stracone.

I co będzie teraz symbolem Kutna? Czy Piłsudski z szablą u boku, po prawej stronie.

do Janka chyba nie masz za bardzo rozeznania jak duzy byłby koszt odnowy takiego budynku położenie nowej instalacji elektrycznej, hydraulicznej, ppooż nie mówiąc już o kszcie wstawienia nowych okien i położenia nowego dachu. Byłoby to niewspółmierne do kosztu budynku. Taniej jest postawić taki budynek od podstaw. Jakiś czas temu pomagałem znajomemu, który kupił domek wolnostojący wymienił w nim nowy dach, spora część więżby dachowej była w bardzo dobrym stanie . Ocieplanie budynku, nowa elektryka, hydraulika nowy piec do ogrzewania całego budynku niemówiąc o wykończeniu wewnatrz powiedział mi, że gdyby wiedział że to tyle wyjdzieto wolałby postawić nowy od podstaw.

Nie byłbym tego taki pewien w przypadku akurat tego budynku. Ostatnio przebudowywali taki sam budynek w Warszawie na biura. Kilka m-cy i po robocie. Tak naprawdę hydraulika, dach, okna, elektryka. To samo przy nowym budynku, a odpadają mury

Zastanawiam się - były robione ekspertyzy i wstępnie miał być ten budynek przebudowany na hotel, a teraz nowemu właścicielowi oplaca się go burzyc? To są ogromne pieniądze, przecież taniej było kupić ziemię obok (jest jej ogrom) i coś wybudować. Nie ma tu logiki za bardzo, albo.. bardzo bogaty inwestor z Kutna, którego szkieletor denerwował.

Po co komus po co komu to

Tak jednak jest jakiś sentyment do tego budynku ma on swoją historię.

Dziś jesteśmy bardziej zrujnowani niż ten budynek, zostaliśmy niewolnikami we własnym gnieździe, i cieszą się z tego ludzie jaki postęp w kraju , mugyn jak zbierał bawełne rozsadniej myślał

Do ,,Oo ,, Twoja wypowiedź ma wielki sens , szkoda że tak nie wielu zdaje sobie z tego sprawę . Smutne to ale prawdziwe . Jesteśmy państwem kolonialnym i białymi niewolnikami . 

Cholernie będzie go brakowało. Pomimo iż wygląda jak wygląda,nikt się nie interesował po opuszczeniu to jednak szkoda bo ładne widoki były z niego a z okna zawsze ten budynek stał i się patrzyło ogólnie. A mogliby jeszcze wcześniej coś zrobić lecz ta skorupa budynku że tak powiem nie nadaje się do niczego i jednak gdyby coś miało powstać to niestety wyburzenie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także