Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Znamy nazwisko skarbnika powiatu. Trwają obrady rady

Wydarzenia 06-12-2018 Autor: toza
17

Sylwia Szałkowska została nowym skarbnikiem powiatu kutnowskiego. Taką decyzję na dzisiejszej sesji podjęli radni. Wcześniej oficjalnie odwołano dotychczasowego skarbnika, Piotra Łaszewskiego, który złożył rezygnację.

P. Łaszewski złożył oświadczenie przed radnymi, w którym mówił o przyczynach swojej decyzji, odniósł się także do zarzutów kierowanych pod jego adresem po tym, jak zrezygnował z pełnionej funkcji.

Jak mówił Marek Ciąpała, przewodniczący rady, Sylwia Szałkowska to osoba posiadająca bogate wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Nowy skarbnik była główną księgowa w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie. Pełniła tę funkcję w latach 2010-2017. Potem została  dyrektorem Centrum Usług Wspólnych gminy Kutno.

Póki co w starostwie będzie zatrudniona na pół etatu. Od stycznia będzie pracować na cały etat.

W tegorocznych wyborach samorządowych startowała z list Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu.

Opozycja chciała zadać nowej skarbnik kilka pytań, radni PiS uważali, że nie jest to konieczne. Przeprowadzono głosowanie w wyniku którego zdecydowano o zakończeniu dyskusji. Pytań do S. Szałkowskiej więc nie było.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Czy ja się przeslyszalam hmmm w Radio Q p.skarbnik mowi, ze jak nie zdąży zrobić w pracy to zabierze robote do domu... czy ja dobrze slyszalam... no cyrk jakiś... dokumenry finansowe poza urząd??? Nie wierze...

Radni PISdu czyli większość kwalifikowana rady nie pozwoliła na zadawanie pytań, ciekawe. Teraz tak będzie wyglądać każde głosowanie niewygodne dla nowej władzy?

Ludzie pomyślcie! Przecież to opozycja chciała zadawać pytania, dlaczego? Pytania miały skompromitować nowego skarbnika ale się nie udało, brawo! Niech Pani Skarbnik zapozna się z sytuacja finansową powiatu i wtedy można zadawać jej pytania, nie wcześniej! Może poprzednia władza zostawiła taki duży budżet, mnóstwo pieniędzy, że trudno będzie je racjonalnie wydać? Pani Skarbnik powinna po zapoznaniu się z sytuacją przedstawić ją(sytuację) na forum. Wszystko pokazać np. na co były wydawane nasze pieniądze przez ówczesnego Skarbnika i starostę, kto otrzymywał premię za pracę i ile otrzymywał. Kto z dyr. wydziałów otrzymywał najwięcej i dlaczego? Proste pytania ale odpowiedzi mogą być bardzo trudne, zwłaszcza dla poprzedniej ekipy rządzącej.

Ale ta Pani Skarbnik ma doświadczenie! Budżet DPS a budżet całego powiatu?Zlikwidować powiaty.

przepraszam komuna

mowia ze komu sie skonczyla. nieprawda !!! stolki zalatwia sie po znajomosci

A przecież nigdy się nie załatwiało,prawda?

brawo żadnych pytani pytania będzie zadawał opozycji prokurator

Panie Danielu dlaczeg PAN tak cholernie się zmienił nawet jak do Pana mówię dzień dobry to PAN nie poznaje ludzi

Bo teraz ma swoje pięć minut. Wykazał się niebywałym ''bohaterstwem'' . Chodzi miernota w glorii chwały. Zabrakło tylko jednego , nikt go nie prosił o pozostanie. To jest ta rysa na tym ''wspaniałym '' wizerunku hehe. Głupi naiwniak !!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Dotyczy pana P.Ł.

A może to pan/pani Hai się zmienił/a ,a komuś zarzuca.Najpierw proszę spojrzeć na siebie,tak będzie najlepiej.

KORYTO ZMIENIA LUDZI !!!

To zależy,jakich ludzi.

Jest ważny. Władza do łba bije. Na krótko.

Cóż za chwilę posypią się zwolnienia lekarskie... Boże chroń finanse powiatu!

Bóg nie jest od ochrony finansów,a zwolnienia lekarskie można skontrolować.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także