Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Żołnierze złożyli przysięgę. Obrona Terytorialna z Kutna rośnie w siłę

Wydarzenia 13-07-2020 Autor: toza, 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej Foto: 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
40

Żołnierze wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej na terenie 3 Regionalnej Bazy Logistycznej i 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

- Ze względu na zaostrzony reżim sanitarny uroczystości odbyły się bez udziału gości i rodzin żołnierzy w związku z tym przeprowadziliśmy transmisje na żywo w mediach społecznościowych – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk oficer prasowy Brygady.

Dowódca 9ŁBOT, płk Paweł Wiktorowicz w słowach skierowanych do żołnierzy powiedział m.in.

- Dzisiejsza przysięga odbywa się w szczególnej sytuacji. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie ma z nami waszych rodzin i bliskich. Przysięgi takie jak ta, odbywały się w czasie wojny, składali je żołnierze Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, do tradycji których się odwołujemy. Chciałbym, abyście w każdej chwili swojej służby czy to na szkoleniu, czy w trakcie realizacji zadań pamiętali właśnie o nich. Ich życie, a przede wszystkim poświęcenie dla Ojczyzny to dla nas wszystkich wzór patriotyzmu.

Żołnierze zasili szeregi 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu i 92blp w Kutnie. Wśród ochotników w wieku od 18 do 50 lat jest 12 kobiet. Na co dzień są uczniami, studentami m. in. pedagogiki i wychowania fizycznego, są również osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, prawnicy, nauczyciele, instruktorzy walki wręcz a także położna. Wykonują różne profesje, mają obowiązki służbowe i rodzinne, ale bez względu na wszystko łączy ich marzenie o założeniu munduru żołnierza wojska polskiego, które udało im się zrealizować.

- Kiedyś chciałem wstąpić do wojska, ale rozpoczęcie studiów to wykluczało. Teraz jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem sportów walki. Cieszę się, że mogę jednocześnie pracować zawodowo i realizować marzenie o służbie w wojsku– mówi szer. Piotr Nasulewicz z 92blp.

Terytorialsi co miesiąc powoływani są na dwudniowe szkolenia rotacyjne, a raz w roku odbywają dwutygodniowe przeszkolenia na poligonie. Zadaniem żołnierzy Obrony Terytorialnej jest przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych a w czasie wojny wspieranie wojsk operacyjnych. W ostatnim czasie potwierdzili swoją przydatność niosąc pomoc w ramach działań przeciwkryzysowych związanych z pandemią.

W szeregach żołnierzy 9ŁBOT służą małżeństwa, rodzice i dzieci, nauczyciele i ich uczniowie. Jest ich już blisko 1200. Kolejna przysięga łódzkich Terytorialsów zaplanowana jest na 1 sierpnia.

komentarze (40)
Dodaj komentarz

Ale obciach być w tej formacji, cała Polska z nich kpi, a te dekle jeszcze się fotografuja. Przecież wszyscy wiemy, że to analfabeci, bo mądry tam nie pójdzie nawet za kasę

ja znam 3 terytorialsów, i przykro to mówić ale 2 z nich to totalne betony, znaczy zabrakło ich jak rozum rozdawano, wiecie typowe pisiory.

Te gwiazdki to: przed wyborami " wygra PIS",a teraz "brawo PIS".

a można z tymi dziewczynami gdzieś pod namiot pojechać emoji?

Slużylem tam na kompani ochrony to były czasy młodość powróciła ehh

Jak oni mają te berety pozakładane?

Jakby im krowa narobiła.

Gratuluję historycznej reelekcji mojemu przyjacielowi, prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie! Czekam z niecierpliwością na kontynuację naszej wspólnej ważnej pracy nad wieloma kwestiami, takimi jak obrona, handel, energia i bezpieczeństwo energetyczne” – napisał na Twitterze Donald Trump.,,,,....

Ten, który wkrótce przestanie być prezydentem USA? Gratulacje.

Zabrać im te 500 zł to zobaczymy ilu patriotów zostanie

Dobra uwaga zabrać kasę i zadnego przyglupa nie będzie bo to wielki wstyd i jeszcze się fotografuja co w tym łbie muszą mieć. Zero mózgu Judasze

Dokładnie tak samo byłoby z Kościołem Katolickim w Polsce. Gdyby państwo przestało finansować kiecki, a na ich utrzymanie musieliby łożyć katolicy, to nagle okazałoby się, że liczba katolików w Polsce spadła o 90 %.

Czy w tytule chodzi o to, że panie z WOT są takie "obrotne"?

KCI, a kiedy napiszecie coś o prawdziwym wojsku?

Myślałem,że już po pierwszym moim komentarzu redakcja zauważy błąd.Widać mało jest obrotna.

Trawią to co im podpowiedziałeś ... Oj marne mamy w Kutnie media, bardzo marne. I ja nie mówię tu o tych błędach, które popełniają notorycznie, ale te tematy, te tytuły chwytliwe, te komentarze nad którymi nie są w stanie zapanować, amatorka w najwyższym wydaniu emoji...

Się Pan Redaktor (że tak nadużyję znaczenia rzeczownika) podniecił przy pisaniu, że nie przeczytał i upsss , jak zwykle błąd. OBROTNA Terytorialna ??????

Bardzo fajnie, cieszy to, że są tacy ludzie, nie chodzi tu o to, że będą nas bronić - my nie mamy się przed kim bronić - jak Rosja będzie nam coś chciała zrobić to nas zmiażdżą w kilka godzin i nie pomoże nic - chyba, że porządnie wyszkoleni żołnierze, którzy będą mieli do dyspozycji porządny sprzęt, a takowego nie mamy, więc i żołnierzy nie potrzebujemy, ale. . taki WOT - coraz częściej w Polsce są susze, powodzie błyskawiczne po ulewach , pomoc sąsiadom w takich sytuacjach, dowóz jedzenia w czasach pandemii itd. Właśnie są po to, żeby pomagać w takich sytuacjach. Oczywiście, w czasie ewentualnego konfliktu też, ale bez sprzętu i odpowiedniego wyszkolenia są tylko mięsem armatnim.

To po cholere dawać im broń jeszcze sobie krzywdę zrobią. Uzbroić w kilofy łopaty i do roboty.

Proszę się publicznie nie wypowiadać na poważne tematy. Hipokryzja i zaklamanie to jedyne co posiadasz w sobie. Osoba która niedawno była lewakiem a nagle ogłosiła się patriota i narodowcem, zazywajaca silne środki psychotropowe i znecajaca się nad bezdomnymi zasługuje na pogardę a nie miano przywódcy narodowców powiatu. Kpina!!!

Łochroniarze patryioci od Maciere....... połowa to że sklinczek i nie jestem analfabetom tylko celowo tak napisałem.

Ale wstyd przecież to sami idioci tam poszli, posmiewisko , sprzedali się za kasę dobrze ktoś napisał, że tam poszli sami ochroniarze. Faktycznie ti tak hak dawne Zomo, na ich miejscu nie chciałbym żeby ktoś mnie pokazywał, raczej chodziłbym oplotkami. Tylko ciemniaki mogły tam się zapisać. KOMPROMITACJA!

Połowa to z ochrony przeszła bo ma 400 zł więcej i mniej godzin robią . Po co robić na zmiany za 2200 zł/300 godzin

To jest wojsko To jakaś 3 miesięczna przyzakładowka

Co za obciach obrona terytorialna ! Dobre banda bezmozgowcow za kasę się sprzedali Antoniemu wstyd i obciach.Za kilka lat będziecie się wstydzić tej formacji, jak teraz zomowcy.Sprzedajczyki i Judasze za srebrniki

Jak z 3 lata dojdziemy do władzy to gorącym żelazem wytopimy WOT, my inteligencja i tęczowy kwiat lewacki, my jesteśmy lepsi i wykształceni, nosimy rurki i zrobimy takie bezrobocie, że do śmierci będzie ta robić u naszych zwierzchników z Niemiec przy szparagach, myć **** esesmanom i ich potomkach, zniszczymy Polskę, lasy, wybijemy działkowiczów i moherowe berety zabierzemy wasze odwieczne ziemie i grody odetniemy od morza i gór i sląska a co nie damy rady to ruskom damy, Niemcy niemcy ponad wszystko,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nie jestem zwolennikiem PIS a i PO też nie jest moim wyborem, ale to co piszesz świadczy o dwóch rzeczach. Albo jesteś zwykłym rządowym trolem albo co gorsza nie rozumiesz, że przegrywanie to też sztuka i trzeba to umieć zrobić z klasą. A u Ciebie to klasa gimnazjalna z gimnazjum specjalnego.

Miło popatrzeć jak młodzi chcą służyć Ojczyźnie. Piękna chwila, którą zapamiętają w sercu do końca życia. Dobrej służby !

P*dałem jestem i nic co pedalskie nie jest mi obce. P*dałem jestem i mam obowiązki pedalskie. Wy używacie słowa p*dał jako wyzwiska, my nosimy je z dumą. Wy życzycie innym ch*ja w d*pę jako wyzwiska - my przyjmujemy go z radością. Co nas nie zabija, to nas wzmacnia. Przyszłość jest tęczowa. Przyszłość należy do LGBT.

**** jest od srania a do ruchania

Takie pajace jak Ty zohydzają obraz tego środowiska i dają "wodę na młyn" przeciwnikom

Te wojska obrony terytorialnej to twór na kształt " brunatnych koszul " NSDAP . Będzie miał czym PiS pacyfikować np protesty po dajmy na to przegrane i anulowane przez siebie wybory do parlamentu.

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2020 r. Musiałem zrefinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, chcą tylko twojego pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim przez e-mail ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Brak kontroli kredytowej, brak podpisu z jedynie 2% oprocentowaniem, lepsze plany spłat i zaplanuj, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, a następnie skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczki. Oferują one wszelkiego rodzaju pożyczki Pożyczka krótkoterminowa (5_10 lat) Pożyczka długoterminowa (20_40) Pożyczka na media (10_20) Oferują pożyczki jak Pożyczka mieszkaniowa ............. Pożyczka biznesowa ........ Pożyczka dłużna ....... Pożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej Pożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itd E-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Jeśli chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, to pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... …

Jak ja was nienawidzę wy pisiorskie k*rwy!

Nie jestem zwolennikiem PIS a i PO też nie jest moim wyborem, ale to co piszesz świadczy o dwóch rzeczach. Albo jesteś zwykłym rządowym trolem albo co gorsza nie rozumiesz, że przegrywanie to też sztuka i trzeba to umieć zrobić z klasą. A u Ciebie to klasa gimnazjalna z gimnazjum specjalnego.

POmódl się dziecko o zdrowie,a może przy okazji Ci rozum wróci.

O rozum za późno a i o zdrowie chyba też.

To się kiedyś nazywało "partyzantka".

Gratuluję. Co prawda wartość bojowa jest zerowa, ale ładne wyglądają. Będzie pomoc przy powodzi w Kutnie.

Obrotna ta terytorialna.Nawet ładna.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także