Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA/WIDEO] Partia Biedronia w Kutnie: „Chcemy sprawdzić czy w urzędach pracują Misiewicze”

Wydarzenia 14-03-2019 Autor: toza
64

„Wiosenne porządki” - pod takim hasłem odbyła się dziś konferencja prasowa w Kutnie zorganizowana przez działaczy partii Wiosna.

- Chcemy zrobić porządek z instytucjami i spółkami publicznymi. Jako Wiosna chcemy zająć się tym, co od 30 lat jest tematem dyskusji. Wybuchają skandale, kiedy dowiadujemy się, że politycy czy osoby bez kompetencji dostają stanowiska w instytucjach państwowych finansowanych z publicznych pieniędzy. Chcemy to wymieść także z urzędów w naszym regionie - mówi Wiktor Idzikowski, pełnomocnik zarządu ds. tworzenia struktur w okręgu sieradzkim.

Działacze w biurze podawczym Urzędu Miasta w Kutnie złożyli wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Proszą w nim o sporządzenie listy stanowisk i wynagrodzeń. Podobne pisma złożyli w innych samorządach woj. łódzkiego.

- Chcemy zobaczyć, czy w naszych urzędach również są poukrywani Misiewicze, asystentki rusycystki, czy kierownicy basenów, którzy mają jonizować wodę. Niestety, z doniesień medialnych wiemy, że były rzecznik rządu został dyrektorem w PGNiG. To pokazuje, że Misiewicze mają się dobrze w programie „Praca plus” - dodawał W. Idzikowski.

Idzikowski dodał, że przy okazji analizy takich zestawień okazuje się, że kobiety pracujące na tych samych stanowiskach co mężczyźni zarabiają mniej – mimo tego samego lub większego doświadczenia.

Mówił także, że działacze partyjni którzy nie radzą sobie na ryku pracy nie mogą dostawać „nagród” z publicznych pieniędzy.

- Rusycystka w szkole zarabia ok. 2,5 tys. zł. Rusycystka na państwowej posadzie ok. 77 tys. zł. To pokazuje, jaka wielka jest rozbieżność. Teraz rząd stoi przed wyzwaniem strajków nauczycielskich, gdzie średnia płaca to ok. 3,5 tys. zł. Nie zgadzamy się na takie rozbieżności i chcemy to upubliczniać. Doskonale pokazał to Robert Biedroń w Słupsku, gdzie wprowadził pełną przejrzystość płac w sektorze państwowym i miejskim. Było widać różnego typu patologie, chociażby to, że katecheci w szkołach w Słupsku zarabiali więcej niż inni nauczyciele – dodawał Sebastian Walczak, koordynator pow. kutnowskiego.

Ponadto stwierdził, że rządzący stygmatyzują różne grupy zawodowe, które protestują przeciwko niskim płacom.

- Mówią, ze to rozdawnictwo, że się nie da, że nie można. Według nas to nie jest rozdawnictwo, tylko godna płaca dla tych ludzi – mówił S. Walczak.

Z kolei Kacper Stoś, koordynator młodzieżówki „Przedwiośnie” w okręgu 11. mówił, że osoby młode nie są głuche na patologie w spółkach skarbu państwa czy w instytucjach publicznych.

- Zarówno Przedwiośnie jak i Wiosna proponuje żeby kandydaci i kandydatki na stanowiska np. w spółkach skarbu państwa przechodzili odpowiednie kursy przygotowujące ich do tej pracy i zdawali egzaminy, które pokazywałby, czy na pewno mają kompetencje do sprawowania takich funkcji. Ponad to proponujemy, żeby kandydaci i kandydatki do 30 najbardziej kluczowych spółek skarbu państwa przechodziły rozmowy, które byłyby transmitowane na żywo np. w mediach społecznościowych tak, żeby każda mógł sam zobaczyć co dana osoba mówi, co sądzi, co sobą reprezentuje i jakie ma kompetencje.

Dodał, że ugrupowanie R. Biedronia proponuje, by prezesów Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Regulacji Energetyki, czy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wybierać w sposób bardziej demokratyczny, tak jak to odbywa się w przypadku prezesa Najwyżej Izby Kontroli, czy Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodzi więc o to, by za ten wybór odpowiadali posłowie.

Poniżej znajduje zapis wideo z dzisiejszej konferencji prasowej Wiosny.

 

komentarze (64)
Dodaj komentarz

Wiosna I nagle Zima.. Ten pedalek cos przytyla.. Zwieracz mu jeszcze trzyma?

W UM po rodzinie to 90% pracowników jest zatrudnionych,w pokrewnych instytucjach to samo...Mops,Gops,przedszkola,szkoly itp ,matki z córkami,synami,siostry,bracia,wujkowie,etaty dla rodziny,potem znajomi itd...a obcy bez szans na etat

Takie grandy to każda głupszy grupka potrafi. Może mają jakiś konkretny program dla kraju i żyjących w nim ludzi? Czy tak jak koalicja trzymają go w tajemnicyemoji

Pani Igo podaję link do naszego programu: ****s://wiosnabiedronia.pl/program Pozdrawiam

Tylko ludzie Z burzy...????

Ci z lewej strony to czasami nie Lenin z Marksem?

Patrząc na Was Panowie działacze - wizerunkowo juz psujecie wiosnę - szaliczek opasany w koło szyi , marynarka wystająca z pod kusej kurteczki , a ci dwaj z brodami to już szkoda gadać . Porażka !!!

Tak wygladaja geje ???? trzeba Sie martwic o Ich zwieracze bo co to bedzie jak Wiosna Sie posra?

Panowie powinni ubrać się w tęczowe kurteczki i trzymać się za rączki ! Udani jak i to całe LGBT !!! Ni tu się śmiać ni płakać . 

zenek, skończyłeś? To spuść wodę, proszę.

Co to za popaprańcy z brodami? Zna ktos ? Starsi bracia w wierze?

SPQR , tak, ja znam, popaprańcu...

Brawo Biedroń w końcu powiew świeżości w naszym mieście ! Panowie życzę Wam powodzenia !

Już bliżej na paradę wolności z Kutna do Berlina spacerkiem akurat dojdą

"Wiosna" to moim zdaniem nadzieja na lepszą Polskę. Jeśli czegoś nie zawalicie po drodze to i w maju, i jesienią macie głos mój i mojej rodziny.

Prawdopodobnie Wiosna swą działalność zakończy najpózniej Jesienią.

Wrócimy do tematu jesienią emoji

ten z nóźką do przodu, to z daleka widac, że ciepły xd

nietolerancyjny, całe szczęście, że ciebie nie widać, bo zapewne reprezentujesz sobą obraz nędzy i rozpaczy adekwatny do inteligencji.

A ja śmotopluchu toleruje ale nie akceptuje i też jestem obraz nędzy i rozpaczy

Najpierw niech sprawdzą w swojej parti jle mają debili i pederastów a potem niech szukają Misiewiczów.

Odezwał się " Misiewicz " i kryptogej

Kiedys tacy to sie kryli a teraz nie wstydza sie pokazywac publicznie No ale skoro w Polsce jest podobno ok 8 proc gejow i lesb to juz maja min tyle poparcia

Dawaj na solo bydlaku, to ci zęby trochę poprzestawiam. To co, sparring dzisiaj wieczorem?

I na co Ci to ciapaty? Potem będą na mieście gadać, że Ci gej wpier... to znaczy d*pe obrobił...

Czy planujecie wprowadzić kartę LGBT+ do kutnowskich szkół ?

To tylko przykrywka. W rzeczywistości będą sprawdzać jaki procent w urzędach jest ****ów i lesbijek hehe. Jak za mało to będą parytety.

Pozdrawiam was tęczowe chłopaki.

Jak tak ma wyglądać wiosna, to ja wolę jesień.

Brawo Wiosna brawo chłopaki

Sprawdźcie ile stanowisk obsadzonych jest "po rodzinie" w kutnowskich szkołach

pis sie boi wiosny bo pis sie boi wszystkiego co nowe oni jeszcze umysłowo sa w 19 wieku nic tylko krzyze koscioły i modlitwy a swiat pedzi do przodu a my jak zawsze w tyle

A wiosna to coś nowego? Przecież geje , lezbijki i cała reszta tego towarzystwa to też nic nowego, więc kto tu jest zacofany?

Będziesz zdychał świński ryju to ci się kościół i krzyż przypomni. Albo pod płot.

a w niedzielę jako przykłady katolik w kościele leżysz krzyżem a na plebani dajesz surfować po sobie?

Do uuuuu moim zadaniem tak radykalna religijność jak twoja powinna stanowić tak samo jak choroba psychiczna przeciwwskazanie do pełnienia , piastowania publicznych stanowisk.

uuuuu, wtedy już nie będzie kościoła - będzie normalność.

"głosuj na biedronia, poczuj wiosne w ****" a ten walczak to juz sie i SLD chwytał, i nowoczesnej - we krwi to socjalista jakich mało z tego, co widze ile ich już było, co to rozliczać chcieli, kukizowcy chcieli, palikot chciał - jak sie dorwali do koryta i zobaczyli co to za kolesie i układy to zrozumieli że nie poszczekają i że za mocno nikt im nie pozwoli nic zrobić "wchodzisz między wrony to kraczesz jak one"

Dzień dobry. Nigdy nie byłem członkiem SLD czy Nowoczesnej. Wcześniej działałem w Inicjatywie Polska, która w Kutnie wystartowała wspólnie z SLD Lewica Razem. Od czasu jak IP zaczęło wchodzić w koalicję z PO odszedłem z IP bo nie zgadzam się z ideologiczne z PO. Co do tego "wchodzenia między wyrony" to cała ta akcja ma na celu upublicznienie wydatków naszych pieniędzy. I tak jak powiedziałem w materiale mam nadzieję że w Kutnie urząd miasta i podległe mu spółki nie mają się czego wstydzić.

chłopie chcesz się wykazać to poproś rozliczenie RSM PIONIER KUTNO

Ale przecież wielokrotnie podawano zarobki starosty, wice prezydentów,prezydenta radnych, są przecież oświadczenia majątkowe więc o co chodzi? Nie wiem czy kierownicy, zastępcy, naczelnicy, są objęci tą jawnością zarobków. Zarobki dyrektorów spółek miejskich też publikowało ekutno. O co chodzi? Chcecie dowiedzieć ile zarabia szeregowy urzędnik? Żebyście się nie zdziwili gdy okaże się że pracownik taki zarabia mniej niż osoba na taśmie w Kellogu ????

Serwacy, a być może, dzięki tej akcji okaże się ile krewnych i znajomych królika jest zatrudnianych za publiczne pieniądze, z pominięciem sprawiedliwych społecznie procedur. Tak trudno to zrozumieć?

"Proszą w nim o sporządzenie listy stanowisk i wynagrodzeń" Czytanie ze zrozumieniem się kłania emoji Co najwyżej mogą wam podać imię i nazwisko osoby piastującej dane stanowisko. Przez Rodo nikt wam nie poda że tutaj jako np skarbnik pracuję taka i taka osoba a prywatnie siostra radnego X . Trochę trzeba mysleć a nie połykać partyjny populizm. Każdy wie że żona jednego radnego pracuje w UM a drugiego w szkolę bo nazwiska się zgadzają. A czy imie i nazwisko danego pracownika jest tajne? Wystarczy iśc z karteczką do danego urzędu i spisać z drzwi dane. Bo tam jest informacja kto ma jakie stanowisko i czym się zajmuję. A znajomi królika to są pochowani na stażach i jako pomoce biurowe , a potem jak jest konkurs to taka osoba zawsze wygrywa. Tu jest problem upychania swoich na jakies małe stanowiska a potem legalne wsadzanie ich na konkretne stanowisko po pewnym czasie. Ale koledzy tego nie ugryzą bo niczego nie udowodnią nikomu , bo nikt im o takich ludziach danych podać nie musi emoji

odezwał sie pisior mały zawisły człowieczek pisu juz za pare miesiecy nie bedzie pis to partia z przeszłosci a wiosna z przyszłosci i to oni beda zadfzic za pare lat a o pisie juz nikt nie bedzie pamietał

Wiosna.Smiechu warte,wezcie sie do normalnej pracy.

Proszę Pani ja pracuje normalnie, na dzisiejszy dzień musiałem wziąć dzień wolny żeby złożyć te dokumenty. Nie jesteśmy "zawodowym politykami", którzy całe życie siedzą w sejmie izolując się od ludzi niczym "czarne słońce narodu" z Żoliborza.

KAZDY MA PRAWO BYC POLITYKIEM HASŁO NIE JEST NOWE PROPONUJĘ ZACZĄC OD SIEBIE W WASZYCH SZEREGACH CZY SYMPATYKÓW SĄ BYLI MISIEWICZE PROMINETNY MIAŁ ZAJAC SIE SZPITALEM I PKS I NICZEGO NIE DOKONAŁ OSTATECZNIE PKS SPRZEDANO A SZPITAL LEDWIE DYCHA PROPONUJĘ ZACZAC OD BIEDRONIA CZY ZARABIA 8000 NETTO CZY BRUTTO I KTO GO SPONSORUJE ORAZ ROZLICZYC KONWENCJE MY TEZ BIERZEMY URLOPY JAK ZAŁATWIAMY TAK TO JEST

Ryje zakazane do roboty się weźcie

panowie proste pytanie, który z was jest żonaty?chodzi mi o związek z płcią przeciwną do waszej.

Sam się pochwal czy jesteś żonaty

Unforgiven, ponieważ zakładam, że zmierzasz w jakimś kierunku, zapytaj jeszcze o to księży katolickich i Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosława nie lubię,księża się nie znają a zapytać chciałem o politykę prorodzinną,a wy odrazu z fochem odpowiadacie.

"Unforgiven" to pytaj o politykę prorodzinną, a nie o to, czy ktoś jest żonaty. Ewidentnie postawiłeś sobie jakąś tezę - moim zdaniem, delikatnie mówiąc, niezbyt mądrą - przy pomocy, której masz nadzieję pogrążyć przeciwników politycznych. Interesuje Cię program partii "Wiosna"? Pytaj o program. Sęk w tym, że Ciebie program nie interesuje, prawda?

Jarek proponuje rozmnażanie,k15 kwotę wolną od podatku w wysokości 30 tys,PO proponuje tradycyjnie pierdu,pierdu, srutu tutu a wy co macie konkretnie do zaoferowania młodym.

nie jeden ksiądz by Cię w tym temacie zaskoczył, część ma kobiety na boku a pewien odsetek woli molestować dzieci

Brawo WIOSNA! Macie mój głos. Jechać z bydlakami aż im spodnie pospadają. Jest 30 milionów na ruderę saską, jest 30 milionów na betonowy plac - nie ma na szpital, nie ma na mieszkania komunalne, nie ma na równe chodniki, na sprzątanie, na ułatwienia dla niepełnosprawnych. To państwo teoretyczne, ale Kutno to tez miasto teoretyczne. Tłuste koty z urzędu robia sobie zabawki za 60 milionów, a na to, czego naprawdę potrzebują mieszkańcy, ciągle brak kasy. A może "wystarczyłoby" inaczej zarządzać tymi pieniędzmi, które są z budżecie? Nie na fontanny, place i inne bibeloty. Ale do tego potrzeba NOWEJ władzy o NOWOCZESNEJ mentalności, rozumiejących współczesną problematykę miejską - i WIOSNA jest taką nadzieją.

Dziwne, władza pracuje dla ludzi, wyszukuje pieniądze żeby dać ludziom, nie sobie i znajdują się takie typki w narodzie jak wiosna czy nowoczesna. Może poharatacie w gałę i wszystkie "smuteczki" odsuniętych od koryta miną? Uważam, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej dla nas i dla was też, tylko nie przeszkadzajcie. Swój czas już mieliście przez 8 lat totalnej stagnacji gospodarczej.

"znafca" się odezwał, szpital to akurat podlega pod powiat i miasto nic w tym temacie nie może zrobić

Pełen szacun Panowie ! Rzycze Wam powodzenia !

A to napewno są panowie?

Michal wez ty slownik do reki zanim cos napiszesz ????

Marek Fleja - Ty również - i sprawdź, gdzie się stawia znaki zapytania...

Uwaga dowcip: - Po czym poznać partię Biedronia? - Po zdjęciu. Ha ha ha

USTAWĄ ZNIEŚĆ WSZYSTKO HEHEHEHHEHEHEHE

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także