Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA/WIDEO] Prezydent nagradza, Czesław Śpiewa. Wielka impreza w KDK

Wydarzenia 06-12-2018 Autor: toza
37

Czesław Mozil, który wspólnie z kutnowskimi talentami porwał publikę i prezydent Zbigniew Burzyński dziękujący tym, którzy bezinteresownie niosą pomoc. Wiele działo się dzisiaj w Kutnowskim Domu Kultury.

Koncert Zimowy z okazji Dnia Wolontariusza prowadziła Agnieszka Lewandowska oraz Paweł Szczepanik. Impreza została zorganizowana przez Prezydenta Miasta Kutno, Kutnowski Dom Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury.

Wszyscy, którzy wybrali się dziś do KDK otrzymali płytę pt. „Mojej Biało-Czerwonej”, która została nagrana przez kutnowskie dzieci i młodzież z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Oprócz tego goście otrzymywali prezenty w postaci pierników.

Pierwsza część dzisiejszej imprezy to widowisko muzyczne pt. „A to było tak...” w wykonaniu sekcji wokalnej i folklorystycznej MDK Kutno pod kierownictwem Katarzyny Karolak-RojewskiejMałgorzaty Kubiak. Dzieci i młodzież niemal porwały publiczność, która nagrodziła naszych młodych artystów oklaskami na stojąco.

Następnie, z okazji Dnia Wolontariusza, wyróżniono członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie.

- To wyraz podziękowania za pracę w trakcie kończącej się drugiej kadencji ich działalności – mówił Paweł Szczepanik.

Wyróżnienia wręczał prezydent wraz ze swoim zastępcą, Zbigniewem Wdowiakiem oraz przewodniczącym rady miasta, Mariuszem Sikorą.

Prezydent Zbigniew Burzyński na wstępie swojego przemówienia podkreślił, że dzieci, które wcześniej śpiewały na scenie to także wolontariusze, bo dla kutnowskiej publiki występują wyłącznie dla przyjemności. Następnie mówił, że witając gości przybyłych do KDK widział wielu członków organizacji czy stowarzyszeń związanych z kulturą, zdrowiem, sportem czy sprawami społecznymi.

- Tym koncertem chcemy wam podziękować za to co robicie, że jesteście wolontariuszami. A wolontariusz to człowiek, któremu się chce, który wychodzi z domu i chce pracować na rzecz innych – mówił Zbigniew Burzyński.

Mówił także, że żaden przedstawiciel rządu czy samorządu nie jest w stanie tak trafnie dotrzeć do danych środowisk jak ludzie, którzy się z nich wywodzą.

Poniżej nazwiska członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie, którzy otrzymali podziękowania za swoją bezinteresowną działalność.

 • Mariusz Guzek, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”
 • Ks. Henryk Chibowski, Oratorium Bł. Michała Rua
 • Małgorzata Wielkopolan, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 • Halina Olesińska, Polski Czerwony Krzyż w Kutnie
 • Jolanta Gajda, Stowarzyszenie Złoty Wiek
 • Paweł Rzeźnik, Koło nr 109 PZW „Metalurg” Kutno

Przedstawiciele Rady Miasta Kutno:

 • Grzegorz Chojnacki
 • Jan Dębski
 • Beata Włodarczyk

Przedstawiciele Prezydenta Miasta Kutno:

 • Edyta Michalska
 • Paulina Matysiak
 • Cezary Figura

- To były trzy lata naszej pracy, naszego wolontariatu. Serdecznie dziękuję członkom rady za to, że spędzili ze mną ten fajny czas. Dziękuję panom prezydentom za pomoc. Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego została powołana do współpracy między organizacjami pozarządowymi i władzami miasta. Za tę współpracę dziękuję – mówił Mariusz Guzek, przewodniczący rady w trakcie kończącej się II kadencji.

Potem na scenie wystąpił gość dzisiejszego wydarzenia, czyli Czesław Mozil. Towarzyszyła mu młodzież z sekcji wokalnej kutnowskiego MDK.

- Miałem taką fanaberię, żeby zaprosić różną młodzież i zrobić różne piosenki. Piosenki może trochę dziwne, inne, niekoniecznie te same, które co rok lecą w telewizji. Spotkałem panią Katarzynę, która prowadzi ten cudowny chór, więc przyjechałem i zrobiłem taki „pilot”. Mówiono mi, że będzie beton - „nie rób tego Czesławie, będziesz spotykał nauczycieli, miejsca, gdzie będzie mur, gdzie nikt nie będzie chciał z tobą współpracować, wiadomo, jaki masz wizerunek”. A ja mówiłem „Przecież uczyłem w szkole muzycznej jak miałem 19 lat, pracowałem w przedszkolu” Słyszałem „Ale kto o tym wie? Jesteś panem z telewizji, nawet nie umiesz płynnie po polsku mówić”. A tutaj była totalna otwartość – mówił Czesław Mozil.

O projekcie artysty pisaliśmy TUTAJ. Zamysł jest taki, by od 1 do 24 grudnia publikować po jednej piosence. To niecodzienny, adwentowy pomysł Czesława Mozila, w którym nasze miasto dzięki Katarzynie Karolak-Rojewskiej odgrywa bardzo ważną (a może nawet najważniejszą) rolę.

Poniżej zapis wideo z dzisiejszej imprezy.

komentarze (37)
Dodaj komentarz

A śmietankę jak zwykle spijają Rojewscy emoji

Slusznie Marta napisala ze niezaproszenie wolontariuszy i wogole ludzi z Hospicjum to kompromitacja Urzędu Miasta. Hospicjum dziala w Kutnie juz kilkanascie lat a Kasię znalam juz wczesniej i wiem ile serca i pracy wolontariusze hospicyjni wkladaja w to co robia i nie biorą za to ani grosza. Wstyd dla Miasta. Wstyd.

Ale PCK z grubą panią radcową była doceniona !!!!!

Ludzie przecież największy wkład w tą imprezę włożył Pan Waldemar Markocki

Czuję się w obowiązku sprostować : Ten piękny spektakl przygotowały panie Kasia Rojewska i Małgorzata Kubiak. WIELKIE BRAWA!!! Mojego udziału w nim nie ma.

Się WADZA dopieszcza

To, że organizatorzy zapomnieli o podziękowaniach dla p. Małgosi Kubiak to naprawdę wstyd. Dobrze, że autor tego artykułu pamiętał i wspomniał, że współtworzyła "A to było tak..'. Pani Gosiu bez Pani tego widowiska by nie było emoji)))

Dzień Wolontariusza, czy Dzień Urzędnika Miejskiego?

Zdecydowanie to drugie.

Malo reklamy i to jestwidac puste miejsca a mogly byc zapelnione szkoda

A ja gratuluję najważniejszym na tym koncercie, bez których nie byłoby nawet o czym mówić. GRATULUJĘ DZIECIOM I MŁODZIEŻY że szkół kutnowskich. To wyłącznie dzięki wam i waszym wielkim talentom, wytrwałości i cierpliwości ten projekt odniósł sukces. BRAWO WY!

Najważniejsi to chyba jednak Wolontariusze a nie dzieci czy się mylę...?

Myli się Pan/ Pani. Wszyscy są równie ważni.

Gratulacje dla pani Kasi oraz ogromne podziękowania dla pani Małgosi!

Dziękujemy z całego serca Pani Małgosi Kubiak!!

Szczególne podziękowania dla pominiętych pań: Małgosi Kubiak oraz Małgosi Marciniak. Miały ogromny wkład pracy w w tę piękną uroczystość, lecz nie zostały docenione.

Wielkie podziękowania dla p. Małgosi, dzięki której wszystko wypadło na wysokim poziomie!

Dziękujemy Pani Gosi Kubiak i Pani Gosi Marciniak!!

Zgadzam się z Panią Jolantą, wolontariusze z hospicjum powinni być wyróżniani co roku. Wykonują odpowiedzialną i bardzo trudną pracę, są wspaniałymi ludźmi. Zdaje się, że lansowanie niektórych osób pracujących na etatach za pieniądze było ważniejsze niż ci, którym miało być poświęcone to całe wydarzenie.

Niektóre komentarze są naprawdę żałosne... Ludzie, zastanówcie się, zżera Was zazdrość. Wspaniały koncert gratulacje dla wszystkich.

Dlaczego nie było pełnej widowni na tak wspaniałym Koncercie? Można było to trochę lepiej zorganizować, a nie tylko po znajomości,

Super koncert. Rewelacyjnie nagłośniony. Cieszę się, że na tak ważnych imprezach jest porządne nagłośnienie i robią to znający się na fachu ludzie. To tak w przeciwieństwie do tego co się dzieje na co dzień w kdku. Można zauważyć, że nagłaśniać w kdku potrafią tylko Chojnacki i Szymaniak. Żylak powinien zmienić fach.

W telewizji było tak samo. Kupa sprzętu zero talentu i udawanie, że się wie o co chodzi.

Żylak to wyżej s.a niż d.pe ma.

Przepiękny koncert-gratuluje

Dzieciory z 500 plus, to trzeba o tym pisać. Żałosne.

ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WRR Zenadą to jest to że Ty chodzisz obesrany po Tej Ziemi!!!

Kacper Kita - jeden z wyróżniających się głosów na scenie, szkoda że niedoceniany.

Myślę że jest bardzo wiele dzieci wyróżniających się a nie mogących się wybić bo ciągle te same twarze dzieci i te same nazwiska i ich promowanie.

I tak między sobą rozdają podziękowania i to nic nie ma wspolnego z działalnością pożytku publicznego,przecież te osoby mają zapłacone z naszych podatków.

Cudowny koncert. Serce rosło i łza kręciła się w oku. Podpisuje się pod treścią moich poprzedników. Gromkie brawa dla Pani Małgosi Kubiak za zaangażowanie w przygotowanie dzieciaczków. Dziękujemy za możliwość występu naszych dzieci w tak pięknym przedsięwzięciu!

Koncert został przygotowany przez panie Małgorzatę Kubiak i Katarzynę Karolak-Rojewską. Rada Rodziców przy MDK dziękuje za wspaniałe przygotowanie dzieci i składa serdeczne gratulacje!

Szczególne podziękowania dla Pani Małgosi Kubiak, którą pominięto zarówno przez organizatorów jak i współtworzącą widowisko. Bez Pani ten występ na pewno by się nie udał.

Pominięto p. Małgosię i pominięto wielu wolontariuszy tak jak na przykład z Hospicjum Kutnowskiego a moją mamą się opiekowali do samego końca i bez nich byłoby mi bardzo trudno. Wstyd dla organizatorów i tyle. A nawet skandal.

Popieram i zgadzam się z Jolantą- o ludziach z Hospicjum nigdy się nie pamięta, do czasu jak sami potrzebują pomocy przy bliskich. WSTYD

Też popieram. Moją córka opiekaowała sie wolontariuszka z Hospicjum i nigdy bym nie pomyslała, że mozna miec tyle ciepla cierpliwosci i serca dla chorego ciezko czlowieka i do tego obcego. Na rodzine najbliższa nie mogłam liczyć a z Hospicjum przychodzili cały czas. I takich ludzi nie zaprosili na dzień wolontariusza. To sie w głowie nie miesci. Widac jak włodarze miasta wiedza kto co w miescie robi. Kompromitacja urzędników i tyle w temacie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także