Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA/WIDEO] Zatrzymano pseudokibiców z Kutna!

Wydarzenia 15-05-2017 Autor: ag/ KWP w Łodzi
27

Łódzcy policjanci zapobiegli brutalnej napaści zaplanowanej w rejonie autostrady przez pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłki nożnej na innych kibiców jadących na mecz swojej drużyny rozgrywany poza województwem łódzkim. Zatrzymanych zostało 22 mężczyzn. Jeden już trafił do aresztu. Policjanci zabezpieczyli m.in. maczety, kije, młotki, kominiarki, pojemniki z gazem łzawiącym a także rękawice do walki, ochraniacze na zęby i naklejki imitujące tablice rejestracyjne.

13 maja 2017 roku od godzin rannych łódzcy policjanci prowadzili działania związane z zabezpieczeniem rozgrywanych na podległym im terenie meczów piłkarskich, a także przejazdami grup kibiców przez teren województwa łódzkiego. Monitorowane były drogi i punkty postoju. Na bieżąco funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców analizowali wszystkie uzyskiwane informacje. Przed południem, na terenie pogranicza powiatów łęczyckiego i łowickiego, przy ruchliwej autostradzie  A1, po zdobyciu pewnych informacji, policjanci z z Łęczycy zlokalizowali koncentrujące się w lesie samochody.

- Miejsce to pokrywało się z trasą zorganizowanego przejazdu kibiców łódzkiego klubu na mecz w Lubawie ( woj. warmińsko-mazurskie). Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi skierował w ten rejon zwiększone siły kryminalnych. Ostatecznie potwierdził się sygnał  wskazujący na grupowanie się pseudokibiców, w celu zbrojnej konfrontacji na autostradzie. Na miejsce w krótkim czasie dotarli  funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy wsparli kolegów z komendy wojewódzkiej oraz komend powiatowych w Łowiczu i Łęczycy. Na widok policjantów pseudokibice zaczęli uciekać leśnymi duktami nie stosując się do poleceń  policjantów. Doszło do próby zepchnięcia radiowozu z drogi. W innym przypadku policjant w ostatniej chwili uniknął potrącenia. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat. Są to mieszkańcy m.in. Łodzi, Kutna, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy.  Większość była już notowana za konflikty na tle pseudokibicowskim. Część występuje w charakterze oskarżonych w toczacym się przed sądem procesie dotyczącym przestępczej działalności tego środowiska. Wśród zatrzymanych w sobotę znalazł się 28-letni pseudokibic  poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Trafił już do aresztu - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Policjanci ustalili, że sprawcy przygotowując napad, chcąc przedostać się na autostradę, na długości kilkunastu przęseł przecięli siatkę odgradzającą pasy jezdni od kompleksu leśnego. Dodatkowo wyposażyli się w kaski i odzież ochronną oraz znaki drogowe najprawdopodobniej planując zatrzymanie autobusów z kibicami zwaśnionego klubu  pod pretekstem robót drogowych. W pobliżu policjanci ujawnili także gałęzie i opony  przygotowane do podpalenia.

W zabezpieczonych pojazdach funkcjonariusze znaleźli naklejki imitujące tablice rejestracyjne, które miały zakamuflować te prawdziwe. Pseudokibice do bandyckiego napadu  wyposażyli się w niebezpieczne narzędzia takie jak maczety, drewniane kije, młotki i siekiery. Mieli również ze sobą gaz łzawiący, kominiarki, rękawice do walki i ochraniacze na zęby oraz race świetlne.

W związku z tym zdarzeniem wszczęte zostało dochodzenie. Podczas oględzin kryminalistycznych zabezpieczono wiele śladów.  Każdy z uczestników zajścia zostanie skrupulatnie rozliczony za złamanie prawa zarówno pod kątem ewentualnej odpowiedzialności za przestępstwo jak i za wykroczenia.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej przez policję akcji , w którą zaangażowanych zostało blisko 100 funkcjonariuszy nie doszło do zbrojnej napaści na kibiców oraz co za tym idzie ogromnego zagrożenia także dla innych podróżnych jadących autostradą.

komentarze (27)
Dodaj komentarz

I żydkowi z Dąbrowskiego się upiekło.

Ty weż się za robotę nygusie,a nie piszesz że klubem Łodzi jest ŁKS

dobrze że psy ich rozkminily i uratowały im ****,bo nacieli by się pięknie emoji klubem Łodzi jest ŁKS!

ludzie z sierpem maczetą młotkiem nie macie rąk do bicia chcecie zabić jestem za otwarciem jednego pieca w Oświęcimiu myślę że długo by nie był wygaszony emoji

Dziecięcy rysunek pewnie tatuś odebrał niedawno dziecko z przeczkola

Naziści też w ciągu dnia bez emocji mordowali ludzi na ulicach, pokojach przesłuchań i w obozach śmierci, a wieczorem - jak gdyby nigdy nic - na dobranoc opowiadali bajki swoim dzieciom i dawali im buziaka. To ten sam chory profil osobowościowy.

Dodam, że naziści i komuniści obie ideologie totalitarne i lewicowe. emoji

To przecież tępe buraki, zryte łby niby fanatycy upadłego i podrzędnego klubiku. Pewnie ci sami rozpędzili ostatnio spotkanie klubowe z potencjalnymi sponsorami. Jacy kibole taki klub i na odwrót.

widzewskie scierwo nazywają się kibicami a tak naprawdę są guwnem

naucz sie pisac ****o!!!!!!!!!

Zniszczenie siatki mogło spowodować przedostanie się dzikich zwierząt na teren autostrady co doprowadzić by mogło do katastrofy i utraty zdrowia i życia poruszających się autostradą. Dołożyć z grubej rury niech dosięgnie ich prawo, może inni zastanowią się następnym razem... Art. 174 K.K. § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zutylizować głąbów albo zmielić na szamkę dla psów.

No to Wasyl, były radny KO, się doigrał. Zresztą już raz siedział za pobicie. Jak tam jego żona zatrudniona w starostwie?

odpierdulcie sie od wasyla ,nie bylo wtedy w polsce!!!!!!cioty ****!!!!!!

morda cioto

Wśród nich był Wasyl?

W kutnie widzew jak to polowa z policja sie zadaje

ja proponuje wszystkich rozstrzelać

Jakim prawem polska policja zatrzymuje polskich patriotów, przyszłość narodu polskiego? jakim prawem?

Mam nadzieję, że minister Błaszczak wyciągnie bardzo surowe konsekwencje wobec tych policjantów. Traktowanie w taki sposób polskiej patriotycznej młodzieży jest niedopuszczalne. To zamach na polskość!

Oj się Duda za nich weźmie!! Oj się weźmie!!

nic od siebie nie dodacie dziennikarzyny? tylko kopiuj wklej ? ..... temat dobrze się sprzeda ale dajcie coś od siebie redaktorzy od śledztw ps po 48h wszyscy wróca do domów z mandatami za wjazd do lasu

szkoda angazowac słuzby w takie akcje - zostawić samopas, niech się sami zutylizują i po kłopocie emoji poowybijają się wzajemnie i będzie spoój raz na zawszeemoji

Cha cha cha! Nie oszukujmy się kibole w większości no niegroźne wsioki. Cała ta popelina to ustawka pod TV nic więcej. Chłopcy po prostu mają parcie na szkło. Pomyślcie przez chwilę "ustawka na autostradzie"...

Zamknąć ich na jednej hali i niech się biją. Nagrać to, sprzedać do TV, zarobić. Bo to bydło się nie nawróci.

A w nagrodę wygrany dobija rannych.

Popieram. Program mógłby się nazywać - Jak oni się nap@#$@ją

dodaj komentarz
Czytaj także