Rejestracja i logowanie

Ze szkoły do szpitala! Zatrzymanie akcji serca z powodu e-papierosa?

Wydarzenia 08-06-2018 Autor: agKCI Foto: ilustracyjne
49
Ze szkoły do szpitala! Zatrzymanie akcji serca z powodu e-papierosa?

Jeden mały błąd mógł kosztować życie 18-latka, który w stanie krytycznym trafił do kutnowskiego szpitala. Przeżył tylko dzięki szybkiej reanimacji lekarzy, a wszystko prawdopodobnie przez... liquid do elektronicznego papierosa.

Nastolatek jest uczniem jednej z kutnowskich szkół średnich. To właśnie z niej został zabrany karetką na sygnale. Jak udało nam się dowiedzieć, chłopak miał oblizać z dłoni kilka kropli olejku do elektronicznego papierosa i to właśnie ta substancja miała wywołać u niego zatrzymanie akcji serca.

- 17 maja w godzinach popołudniowych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w naszym szpitalu został przyjęty młody mężczyzna po nagłym zatrzymaniu krążenia, u którego w wywiadzie rzeczywiście pojawiła się informacja o spożyciu "rozlanej zawartości wkładu do e-papierosa". Pacjent znajdował się w stanie bardzo ciężkim, wymagał pełnej reanimacji - informuje Justyna Sola, rzecznik prasowy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

U pacjenta wykonano szereg specjalistycznych badań z USG serca oraz CT głowy i klatki piersiowej włącznie.

- Hospitalizowano go w Oddziale Intensywnej Terapii a po uzyskaniu znaczącej poprawy stanu zdrowia skierowano na dalsze leczenie w Scanmed Kardiologia w Kutnie - dodaje rzecznik.

Wykonane badania toksykologiczne nie potwierdziły obecności w organizmie substancji niedozwolonych. 

komentarze (49)
Dodaj komentarz

Na wewnętrznym to już w ogóle jest UMIERALNIA .

Moja mama leżała w kutnowskim szpitalu na wewnętrznym, lekarze zapracowani, ale zawsze uzyskałem odpowiedź na nurtujące mnie pytania, specjaliści dobrali mamie leki, wróciła do sił, jest OK. Dziękuję lekarzom za ich trudną pracę. Pielęgniarki powinny być mniej chumorzaste.

Kutnowski szpital... A raczej "szpital" i powiedzonka profesorów, doktorów jednej z łódzkich uczelni wyższych - studia medyczne "Nie będzie się uczyć to w Kutnie będziecie pracować" to cała prawda o kutnowskim szpitalu. O pracy personelu i funkcjonowaniu tego szpitala słyszałem od wielu ludzi i niestety doświadczyłem tego osobiście. Rozpoznanie wrzody żołądka, na karcie-"wypisano w stanie dobrym" -człowiek który nie mógł chodzić z bólu wnętrzności. 2 tygodnie później szpital w Łęczycy ,rozpoznanie i niestety bardzo żmudna droga do leczenia a raczej hamowania choroby nieuleczalnej. Co ciekawego kolejna gastroskopia i brak śladu po wrzodach jedynie 2 małe nadżerki. Jak to jest możliwe?

Dopalaczy się naćpał

Dobry Wieczór. To są totalne bzdury.Nie od dziś testerzy liquidów dla oceniania smaku próbują metodą na język.I z tego co mi wiadomo nikomu nic sie do tej pory nie stało.Wyssany z palca artykuł mający na celu pogrążenie branży EP w Polsce.Wstyd zero rzetelności dziennikarskiej.

Kilka kropel pojemnosci 1litra liquidu o mocy 72mg*

Trzeba było zatrudnić rzecznika szpitala ,żeby o takich zdarzeniach mówił? Ciekawe za ile?A konkursik na to stanowisko był czy raczej wstawiennictwo?

Rzecznik akurat to pełna profeska. Bardzo mądra, pomocna i życzliwa osoba. Problemem jest brak kultury u części personelu.

których lekarzy reanimował? oj brak mózgu u redaktorów tego pseudoinformacynjengo portalu widać !!!

Śmiech na sali, po kilku kroplach liquidu z e-papierosa jedyne co to miałby słodko na języku i lekko by go piekło jeśli byłaby nikotyna, głupota, ciekawe ile koncerny tytoniowe posmarowały za ten artykuł. Więcej chemii w organiźmie by miał po łyku napoju energetyzującego...

Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o medycynie wiedziałbyś że istnieje coś takiego jak wstrząs anafilaktyczny który może prowadzić do zatrzymania krążenia i może wystąpić po spożyciu substancji która dla danej osoby jest alergenem -to po pierwsze. Po drugie nie bez powodu te substancje nie są przeznaczone do spożycia o czym na pewno jest inf na opakowaniu. Po trzecie jak zwykle każdy Polak zgrywa eksperta od medycyny i leczenia a jedyne co ma wspólnego z medycyną to oglądanie na dobre i na złe. Zanim się wypowiesz to się zastanów. I na koniec zamiast gadać głupoty jak 90 procent tu komentujących ktoś mógłby zwrócić uwagę że przede wszystkim chłopakowi uratowano życie dzięki pogotowiu ratunkowemu na którym tak wszyscy wieszacie psy a bez którego niektórzy nie przeżyliby jednego dnia ...

Szpital w Kutnie to wykańczalnia teraz opisali że uratowali życie młodego chłopaka leżałam tam nie raz nie dwa zero opieki i nawet szacunku dla pacjenta! !!!!!!!!

Nie ważni inni pacjenci , ważne żeby koło mnie skakali , koło mojej **** chodzili bo inaczej to są ''wykańczalnia''.

Nasz szpital jest SUPER.Moja córka niedawno tam przebywała na OIOM.Wspaniali lekarze i pielęgniarki.Serdecznie pozdrawiamy Ania z mamą.

Szpital jak szpital , ani gorszy ani lepszy od innych. Boryka się z wieloma problemami a największy to personel. Pielęgniarki zatyrane, sfrustrowane , w większości w wieku przedemerytalnym i w mocno okrojonym składzie , zarabiające malutką część pensji lekarskich. Lekarze butni , aroganccy i chamscy do wszystkich , do pacjentów i do personelu . W większości pochodzący z Łodzi , mający Kutno i nasz szpital głęboko w d.... Ostatnio miałem okazję obserwować to ''towarzystwo'' zdążające do pracy. Nie dość że było grubo po czasie to szli tak jak na ścięcie . Na twarzach niechęć , przymus i buta. Dziwi mnie to , bo dobrego lekarza tak duże miasto jak Łódź nie wypuści. Mogą się tacy ''fachowcy'' panoszyć tylko na prowincji. Gdzie są nasi Kutnowscy lekarze , często o lepszych kwalifikacjach i związani ze środowiskiem. WRACAJCIE DO KUTNA !!!!!!!!!!!!!!!

dlaczego lekarze z łodzi ,bo zarabiają 2 razy więcej a pracy 80 procent mniej same dyżury to około 150 za godzine

Nie wziąłeś pod uwagę tego, że ktoś tu pracować musi. Wasi lekarze zwiali, bo czuli blusa, co tu się dzieje i z kim muszą pracować. Więc Płock, Łódź, Zgierz. Ale jak tylko kończy się kontrakt, drugiego juz nie podpisują. I przychodzą nowi, niezorientowani w sytuacji, po czym po czasie też wieją. Teraz rozumiesz? A czemu tak tu jest? To już zapytaj o to swoich ziomali.

Kutno... Hahaha Hahaha... To nie miejsce na mapie... To stan umysłu... Tu wszystko musi być zgnojone... Obrzydliwie tępy naród. Zaścianek kongresowki i wieczne kompleksy.

wyprowadz sie i nie gadaj

Pielęgniarki to stać na kupno apartamentu w Chorwacji.

Ch cię obchodzi na co stać pielęgniarki. Pierdzielnij MOPS, zajmij się robotą to i ciebie będzie stać. Kutno kur....wa

Ale tylko te, które mają bogatych mężów.

Gdzie są kutnowscy lekarze i dlaczego w naszym szpitalu panoszą się łódzcy proszę zapytać w starostwie. Od lat prowadzi się tam politykę wyp.....nia kutnowskich lekarzy. Obcy w nic się nie wtrąca , bierze kasiorę a reszta mu wisi.

Mała poprawka przeżył dzięki nauczycielom tu też szkoły oni udzielili bardzo dobrej pierwszej pomocy -szcun dla dyrektora a później pogotowie i bardzo dobra opieka medyczna w Kutnowskim szpitalu

Popołudnie w szkole to chyba jakaś nowość emoji " .... w godzinach popoludniowych" - tyle razy się opiłem liquidudu 18mg kiedys zanim wtcofano24mg ze powinienem zamiast tu pisać wylegiwać sie w kwaterze 2x2 , z moja choroba serca nie powinienem nawet tykac tytoniu a jaram co dopiero syntetyczna czysta nikotyna w dużym stężeniu która też się inhaluje. .... kwas a nie informacja ....

No to gratuluje glupoty naprawde

Zdajesz sobie sprawę z tego, że w liquidach nie ma syntetycznej nikotyny, nie? Wytworzenie takiej jest droższe niż uzyskanie naturalnej.

Ogonki, znaki diakrytyczne je posiadają. To że nikotyna zaślepia Ci łeb nie znaczy że możesz o nich zapominać w codziennej komunikacji.

Chłopak żyje dzięki szpitalowi w Kutnie! Możecie pisać głupoty ale taka jest prawda. Gdyby nie ten "zły" zespół pewnie teraz rodzina by mu nosiła znicze! Szacun

SOR to naprawdę ciężki oddział. Brawo personel! Uratowaliście czyjeś bardzo młode życie. Ktoś jest wam za to bardzo wdzięczny.

A jakie jest zadanie personelu SOR? Podziękuj wszystkim,że pracują.

No psecie to jich zadanie jak to psypomniała ,,paranoja". Una KRUS zapłaciła i sie nalezy, zeby jom ratować. Cego tu dzienkować? Nalezy sie!!!! NALEZYYYY!!!!! Som łod tygo, jak d... ot sr...nia. Kur..a nóżw kieszeni się otwiera, kiedy się czyta takie pierd...olenie. Tak, zespół szpitalny jest od ratowania życia, ale dziękuję za uratowanie tego najcenniejszego daru nic nie kosztuje. Dla ciebie wiele, prosta kreaturo. Bo nalezy sie psecie- gó..wnozjadzie!

Chociaż przeżył na kutnowskmi ojomie co do kompetencji lekarzy na tym oddziale mam bardzo źle doświadczenia Po prostu takich nikompetentnych i pozbawionych empatii lekarzy jeszcze nie widziałam Powodzenia życzę dużo zdrowia wszystkim

lekarze nie mają płakać z rodzinami ,tylko leczyć chorych kompetentnie i czasami opierając się agresji rodzin przerzucających winę za zaniedbania zdrowotne lub wypadek na personel lekarski.

Proszę pisać po polsku, z poprawna składnią. Umożliwi to zrozumienie. Pozdrawiam.

Kci to straszna lipa

Z której szkoły był ten uczeń, nie wiadomo ?

Akcja ta miala miejsce 17 maja a wy piszecir o tym dopiero dzisiaj? Widac ze za wszelka cene szykacie materialu na wasza stronke hehe...

Genialne - człowiek bez znajomości polskich znaków wymaga od dziennikarzy wiedzy na temat każdego bieżącego zdarzenia z kutnowskiego szpitala. Czy ty masz choć odrobinę pojęcia na temat tego jak wygląda praca w mediach? Myślisz, że każdego dnia pismaki 24h/dobę czatują przy drzwiach SOR-u, żeby zdobywać sensacyjne informacje dla internetowego nieudacznika takiego jak ty? Jak czytam komentarze tego typu, krew mnie zalewa. Pie****a kutnowska cebula i ćwiećmózgowie.

"ćwiećmózgowie"

Badania ktore zostaly wykonane to norma w Kutnowskim Oddziale Ratunkowym a na wyniki i opisy czeka sie godzinami. Moj SP. dziadek trafil do nich z kolejnym udarem, czekalismy na wyniki badan od godz 17 do 22 z minutami-masakra

bułem pod pseudo oopieką tekoż lekarza..nie życze nikomyu aby ten pseudolekarzyna zajmował się kim kolwiek.........kutnowski sor to **** dno!

Jak nie kumasz o co w tym wszystkim chodzi to się nie wypowiadaj bez sensu na forum po pierwsze to nie jest zdjęcie z reanimacji po drugie ratownik nie reanimuje tylko trzyma prawdopodobnie niespokojnego pacjenta aby można było pobrać mu krew do badania i tu tez uwaga do redakcji jak wsawjacie zdjęcia z ze zdarzenia to wstawiajcie z tego faktycznego zdarzenia adekwatne do opisu lub nie wstawiajcie wcale bo pózniej dodawane są takie głupie komentarze a tak na marginesie pozdrowienia dla tego doktora który został wywalony przez obecną Dyrekcję bo był za dużo chciał dobra dla oddziału pozdrowienia Panie Doktorze

Jak nie mają zdjec ze zdarzenia to wstawiają poglądowe/ilustracyjne, co jest normalne na wszystkich portalach, dziwi mnie więc to, że kutnianie nie są w stanie tego zrozumieć. To juz nie pierwszy raz jak ktoś się przyczepia do zdjęcia poglądowego...

A Ty wstawiaj przecinki bo hu..jowo sie czyta twoje wypociny.

Ch..jowo pisze się przez CH baranie emoji

a ty spadaj na portal polonistyczny bo pomyliłeś miejsca

A Ty, stosuj się do swoich wypowiedzi i zasad ortograficznych bo wychodzisz na czepialskiego bufona.

Przeżył tylko dzięki szybkiej reanimacji lekarzy ??????? z tego co widać to ratownik medyczny ratuje a lekarz jak to lekarz wielce zmęczony aż się musiał oprzeć

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także