Rejestracja i logowanie

Zielonej Osi nie będzie?! Miasto póki co rezygnuje

Wydarzenia 29-01-2020 Autor: toza
38
Zielonej Osi nie będzie?! Miasto póki co rezygnuje

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej (KLIK) poruszono m.in. temat Zielonej Osi Miasta, czyli inwestycji, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Niestety, nie mamy dobrych wieści...

Prezydent omawiając największe inwestycje mówił o pracach trwających na placu Wolności i Rynku Zduńskim oraz w Pałacu Saskim. Zakończono rewitalizację willi Troczewskiego (obecny budynek Urzędu Stanu Cywilnego).

Co natomiast z innymi zapowiadanymi działaniami inwestycyjnymi? Pomysł rozbudowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej póki co porzucono mimo, że pierwotnie Miasto otrzymało na jego realizację dofinansowanie unijne. Prezydent Zbigniew Burzyński przypomniał jednak, że Miasto zamierza starać się o rozbudowę budynku biblioteki w ramach nowej perspektywy finansowej funduszy unijnych, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Niestety, los biblioteki podzieli również inna z dużych inwestycji, której realizację planowano w najbliższym czasie.

- Podobnie będzie w przypadku Zielonej Osi Miasta. Nastąpiło zbyt duże spiętrzenie wszystkich wielkich wydatków – mówił Zbigniew Burzyński.

Przypomnijmy, że projekt „Zielona Oś Miasta - rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni” został pozytywnie zaopiniowany przez Urząd Marszałkowski i miał otrzymać unijne dofinansowanie wynoszące ponad 7.2 miliona złotych. Decyzja o zrezygnowaniu z inwestycji oznacza rezygnację z dofinansowania w ramach perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Miasto będzie musiało starać się o dofinansowanie w nowej perspektywie.

Z. Burzyński mówił, że władze miasta będą czynić starania, by inwestycja została zrealizowana w latach 2022-2023.

komentarze (38)
Dodaj komentarz

Szybciej kase by zebrali, jak by zaczęli wlepiać mandaty za picie alkoholu w parku przez gowniarzy... i tłuczenie butelek. Rodzice powinni dosatwać mandaty na które zarobiły ich pociechy i kasa by się znalazła. Potłuczone szkło na trawniku leży latami, psie gówno znika po kilku dniach.

Już jesienią pisałem,ze wystarczy za relatywnie nieduże pieniądze,przeprowadzić gruntowną rewitalizację istniejącego parku.Służył ludziom i psom przez 17 lat,może jeszcze posłużyć następne tyle.

Słuszna propozycja!!! mniejsze nakłady. Najważniejsza jednak sprawa, to bieżąca pielęgnacja po okiem fachowca. Finał widzimy, jak wygląda PARK NIE PIELĘGNOWANY. W PALE SIĘ NIE MIEŚCI!!!

I bardzo dobrze że nie będzie! Piniądze nie są na inwestycje! Piniądze mają iść na pińcet plusa! Bombelkom się należy! Mój Sebuś już sobie wymarzył nowe adidaski, czekam tylko na lutowy socjal i można robisz szopinga, a wy nie będzieta srać psami po milonach. Miliony trafiają do nas! A wy do roboty nygusy!

Oby twój Sebus codziennie właził w adidasach z socjalu w psie gówno a ty je wycierał.

Super!!! niech dalej psy srają na "zielonej osi alei ZHP". Gdzie w tym mieście się nie ruszysz psie gówno . Gdzie kary za brak sprzątania? Bo na wyrozumiałość właścicieli nie liczę

By tak wiosną, latem i jesienią polatali po osiedlach/parkach i alejach to by w kilka miesięcy z mandatów zebrali pieniądze na inwestycję i nie musielibyśmy być zależni od pisiorskiego urzędu marszałka. Skoro do psiarzy nie docierają apele, mandaty to może zrozumieją gdy sąsiedzi im zasrają wycieraczki.

Pracownicy kutnowskiej strefy ekonomicznej jak również lokalni przedsiębiorcy wraz ze wzrostem najniższego krajowego wynagrodzenia przedwzieli pewne środki ,polepszenia bytu swoich pracowników zapewniając im m.in podwyżki do pensji .Niektóre jednostki pracodawców większe ,niektóre mniejsze ale jednak rozumieją lokalny rynek pracowników .Wiąże się to ,patrząc ze strony pracodawcy z zagwarantowaniem ciągłości produkcji itp ,itd.W spółkach podległych miastu natomiast wielką głucha cisza .Brak jakichkolwiek rozmów co do podwyżek pensji pracowników.Wszystko dookoła drożeje .Pensje tylko na wysokich stołkach idą do gory.Siodme i ósme rozporządzenie prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego w nowym roku właśnie dotyczyło podwyżek dla prezydentów zastępców.Patrzac na to z boku jako lokalne społeczeństwo dochodzimyy do wniosku że Co mają dużo będą mieć jeszcze więcej ,natomiast pracownicy spółek Miasta patrzą na to wszystko z dość duża dezaprobatą.

Bez zielonej osi miasto umiera I MY WIEMY KTO ZA TYM STOI

Ważne że na Hip Hop Rose nie braknie! I na Pałac Saski! emoji

Gdyby nie wycinano tyle dorodnych drzew byłaby oś sama w sobie. A tak nawiasem po co tyle kasy idzie na jakiś beznadziejny parking na placu Wolności. Podziemny parking ma sens jeśli stworzony jest bezpośrednio przy dużych sklepach typu galerie handlowe, kiedy to można z suchą głową przejść ze sklepu do auta. Parking zadaszony, tylko po to żeby samochód się nie zamoczył, to głupota jakich mało. Ile pieniędzy na to poszło/pójdzie? I kosztem oczywiście zieleni i pięknego szpaleru powycinanych obok drzew... + braku kasy na inne zielone inwestycje.

i dobrze, szkoda pieniędzy bo bez właściwej i kosztownej pielęgnacji będzie straszyło jak w parku na alejach nad ochnią

Mamy jeden granitowy skwer w centrum, teraz będziemy mieli drugi betonowy moloch też w centrum. Pustynia betonowa.

Ta, a jako pierwszy pojedziesz tam swym Tico i będziesz się chwalił "somsiadowi" że już miałeś okazję parkować na podziemnym parkingu. Wieje cebulką, Januszku. Jak Ci źle w mieście, wynieś się poza nie. Chociaż somsiady odpoczną na stare lata

A to w centrum to ma być mauzoleum czy coś innego? Bo słyszałem , ze to ma być bunkier.

Podniecają sie WOT ami a nic więcej nie ma.Kasa idzie na tych nie robów z naszych podatków.Miała być zielona oś a tu gucio.

Czekałem na 2 inwestycje najbardziej (myślę, że większość również) - plac wolności i zielona oś. Niestety przez ewidentne błędy urzędników tracimy dofinansowanie na odbudowę rudery na placu Piłsudskiego i zamiast zburzyć i w tym miejscu zrobić fajny skwerek, to bawimy się w odbudowę za kolosalne pieniądze, których nie mamy !!! Tracą inni mieszkańcy - cieszą się głównie historycy i pasjonaci historii. Od pewnego czasu zarzadzanie miastem zupełnie mi się nie podoba - zaprzestanie budowy mieszkań, mało inwestycji, rezygnacja z zielonej osi i wiele innych niewypałów..

Ale pieniądze na dodatki specjalne dla niektórych w Urzędzie Miasta to są.

Można można. Wszystkie partie zrobiły jak należy czyli jest gdzie wypić.

Warto dodać że Urząd Marszałka przyznał dotacje dla naszego miasta na Zieloną Oś, Pałac Saski i Bibliotekę gdy marszałkiem nie był członek partii PiS. W chwili gdy stanowisko zostało objęte przez członka PiSu, a sam PiS w Kutnie nie wygrał to wszystkie dotacje zostały ucięte. Oczywiście dla stada lemingów społecznych i żyjących na programach socjalnych będzie to wina Burzyńskiego. Jak to Piłsudski określił: Naród wspaniały, tylko ludzie kur.. - więc czekam na tych którzy kilka miesięcy temu krzyczeli że UM wywala pieniądze w błoto inwestując w Oś. Teraz będzie płacz że nie inwestują.

Aleś się wymądrzył! Na sniadanie kiszkę zjadł a patyk zostawił Taki madry.

Do Ech, tak? A może to wina odbieranych dotacji na zbędny wszystkim pałac saski? Kto ponosi winę , że pieniądze z dotacji się nie należą bo źle oszacował procenty oryginalnej zabudowy? Kto będzie korzystał z tego pałacu i jaki to będzie miało wpływ na życie mieszkańców? Z terenów zielonej osi chociaż by ktoś skorzystał....

Gdy były budowane aleje na których było wcześniej pole - również wszyscy mówili że będą korzystać, chodzić na spacerki, spędzać rodziną czas. W chwili gdy się pojawiły bum był przez kilka miesięcy. Kolejne lata miasto pakowało pieniądze w utrzymanie czegoś co mieszkańcy olewali. Dodatkowo pojawiła się tam moda chodzenia z pieskami na spacer i zasrywania wszystkiego co popadnie, pojawiły się tam również koedukacyjne kółka alkoholowe. Bardzo dobrze że Oś nie powstanie. Szkoda pakować milionów w parki/skwerki skoro ludzie tego nie potrafią uszanować. Masz dwa parki w Kutnie - ile czasu tam bywasz w przeciągu roku? Kilka? Nie zdziwię się jak w ogóle lub od dzwonu gdy są święta i przyjeżdża rodzina - a rodzinę gdzieś trza zabrać na spacerek. Najważniejsze aby tylko mieć powód do narzekania. Chcieli robić Oś - źle, szkoda marnować pieniądze. Nie robią Osi - źle, bo nie będzie gdzie łazić. To samo by było z pałacem. Miasto wydało kilka milionów na rozpoczęcie inwestycji, podpisało z wykonawcą umowy i w chwili przerwania inwestycji by musiało płacić kolejne pieniądze kary za niewywiązanie się z umowy - dlaczego? Bo pisiorski marszałek focha walił że jego koleżanka partyjna nie wygrała prezydentury. Dlatego klasycznym Polskim cebulowym zachowaniem jest ponarzekać. Po co w Kutnie muzeum regionalne? Przecież prócz szkół podstawowych nikt tam nie chodzi. Dlaczego nie krzyczysz aby zburzyć i postawić tam trzy ławki aby pobliscy mieszkańcy ul. Sienkiewicza/Narutowicza i Kilińskiego mogli się raczyć w milionowej inwestycji tanim winkiem? Więc tyle samo będziesz korzystał z pałacu jak obecnie z parków. Nic nie stracisz, nic nie zyskasz.

Prezydent by nie zrezygnował znam go

Po czym poznac totalnego...? Po tym, ze nie potrafi zrozumiec prostego artykulu skladajacego sie z kilkunastu zdan.... Warto do twojej wypowiedzi dodac, ze to jednak prezydent zrezygnowal z inwestycji, a nie cos "zostalo uciete". Pisz na Berdyczow.

Zrezygnował ponieważ budżet miasta nie był w stanie pokryć 100% inwestycji gdzie dodatkowo kwoty przetargu były o 30/40% wyższe niż projekt zakładał. Było to możliwe do momentu gdy była dotacja od marszałka. Właśnie poznaliśmy totalnego imbecyla który nie potrafi zrozumieć prostego artykułu złożonego z kilku prostych zdań i połączyć kilku oficjalnych faktów które były wałkowane przez ostatnie miesiące.

Dosonały przykład. KOD? PO? KO? emoji

Trzeba popierać jakąś partię aby stwierdzić że obecna władza odcina dotacje tam gdzie nie mają swoich ludzi? Nie jest to tajemnicą i jest oficjalnie podane że wszystkie miasta w woj. łódzkim na największe inwestycje straciły dotacje marszałka tam gdzie PiS nie wygrał. To smutne jak tacy imbecyle mają argument partyjny gdy ktoś nie ma takiego samego zdania jak oni. No ale to pokazuje właśnie że PiS wygrał tylko i wyłącznie dzięki kupieniu czasu ludzi którzy na wybory nigdy nie chodzili - czyli element patologii i bezrobocia który i tak miał zawsze wywalone jajeczka na to kto rządzi bo dla nich ciąg życia polega na leczeniu kaca kolejnym alkoholem z niewiadomego źródła. Teraz jeszcze Ci ludzie mają dołożone programy socjalne. Widzę że kolega o 5 już wstaje - karta na zakładzie odbita czy stanie w kolejce do UP o podbicie składki zdrowotnej na luty? emoji

Jak narazie to tam robi się wysypisko śmieci..tak jak w całym Kutnie. LUDZIE co jest z wami?? Takiego syfu jak tu to nigdy nie widziałam.Nie dość,że ludzie nie sprzątają po psach to jeszcze sami wyrzucają śmieci gdzie popadnie.

Więc po co inwestować miliony w coś co i tak mieszkańcy nie będą szanować tylko dewastować i śmiecić? Oczywiście jak mieli budować to wszyscy krzyczeli po co itd. Teraz pojawi się stano lemingów którzy będą psioczyć że obietnic nie spełniają. I Ty się dziwisz że jest syf? Ludzie wszędzie syfią, czy to na ulicy czy to w swym życiu.

NA ZIELONĄ WYSTARCZYŁO DORZUCIĆ TYLKO 3 szkoda że inwestycji nie zaczęli od osi i biblioteki

3 miliony to brakowało do jednej części wykonania Osi. Cały projekt zakładał kwotę 10.463.610 zł z czego urząd marszałka miał przeznaczyć 7.230.950 zł. Wynik przetargu opiewał na kwotę 13 milionów z groszami i UM był gotów dołożyć w chwili gdy marszałek da dotację. W chwili gdy straciliśmy dotację miasto ponad 13 milionów z własnego budżetu by musiało wykładać. Ta sama historia jest z biblioteką i pałacem saskim. Pałac by też nie był realizowany lecz miasto mając zapewnienia marszałka wyłoniło wykonawce, podpisało umowy i wpłaciło pierwszą transzę ze swojego udziału. Gdyby też się przetargi przeciągały to i saskiego by nie było.

W jednej z audycji PR -24, minister z PiS nie krył oburzenia, że Zarząd Województwa Mazowieckiego podwyższył ceny biletów za przejazdy Koleją Mazowiecką o 10%. Jak twierdził, podwyżka ceny energii elektrycznej dla firm o 60% oraz podwyżka płacy minimalnej do 2600, nie upoważnia do tak znacznej podwyżki.

He, bo pisiory to takie stand-upy robią - najpierw obrażają ludzi, a potem się z tego śmieją.

Jesli pisiory to ty raczej POlok a nie Polak.

Za rządów PiS zagościła u nas INFLACJA tzn. skokowo postępująca dewaluacja złotówki, po prostu traci złotówka na wartości. Jest to wynik niepowodzeń politycznych i ekonomicznych Kaczyńskiego , Dudy i Morawieckiego ale być może tak wygląda wg PiS – Polska Wersja Państwa Dobrobytu. Nie dziwota więc że, w sklepach mamy ceny - JAK U JUBILERA a podatek cukrowy płacimy nawet od Małpki z Czystą Setą (to w małpce z gorzałą jest też cukier co mi szkodzi a w większych butelkach z gorzałą tego cukru to już nie ma?).

Najważniejsze, że PiS ma swoje WOT.

I pińcet plusa, gdzie liczyli że ludzie będą parzyć się jak króliki aby podbić statystyki i ZUS mógł nadal istnieć za kilkanaście lat a w rzeczywistości największe kupony odcinają rodzice którzy mają dzieci w wieku młodzieżowym. Za błędy w rozrachunku płaci każdy obywatel prócz władzy.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także