Rejestracja i logowanie

Zmiany w parku Traugutta: staw (wy)pięknieje

Wydarzenia 09-08-2019 Autor: ez.
31

Rewitalizacja stawu w parku Traugutta - z takim pomysłem wyszedł niedawno jeden z radnych. Władze miasta go zaaprobowały. Ba, prace już ruszyły, a mieszkańcy mogą zobaczyć ich efekty. 

Rafał Jóźwiak w interpelacji złożonej pod koniec lipca pisał, że staw w parku Traugutta od dziesięcioleci stanowi ozdobę założonego jeszcze przed II Wojną Światową terenu zielonego. Dlatego też, jak zasugerował, Miasto powinno zwrócić uwagę na poprawę estetyki wspomnianego zbiornika wodnego.

- Jest to miejsce odpoczynku mieszkańców Kutna - szczególnie lubiane przez spacerowiczów, opiekunów małych dzieci i osoby starsze — ceniących urok parkowej fontanny i wierzb płaczących. Niestety, od około 10 lat drastycznie pogarsza się s. linii brzegowej stawu. Woda podmywa brzegi i system korzeniowy wierzb płaczących. W minionych latach część wierzb przestała istnieć. Woda ze stawu coraz mocniej zbliża się do ścieżki spacerowej, co może być niebezpieczne dla małych dzieci. Podmyte nabrzeże wygląda nieestetycznie, co „kłóci się" z pobliskimi rabatami różanymi – zauważa Rafał Jóźwiak.

Zawnioskował więc o wykonanie naprawy linii brzegowej, co właśnie ma miejsce. Teren wokół stawu jest odgrodzony taśmą bowiem układane są faszyny.

- Biuro Zieleni Miejskiej zostało zobowiązane do przeprowadzenia wyceny usługi uregulowania nadbrzeża poprzez ułożenie faszyny. Podobnie, sam proces faszynowania tzn. wbijania pali wraz z ułożeniem faszyny, musi zostać uzgodniony ze specjalistami w tej dziedzinie, gdyż najprawdopodobniej zalegająca na dnie folia, może zostać uszkodzona, co negatywnie wpłynie na utrzymanie poziomu wody w stawie – wyjaśniał w odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja.

komentarze (31)
Dodaj komentarz

Przejeżdżałem ulicą obok stawu, smród jak z szamba. I to ma być atrakcja ????

Wspaniała decyzja, aby staw był śliczny w Parku. Nie należy tylko karmić ptaków ,kaczek, rybek....

Dobrze by było, żeby staw był ogrodzony,to nikt nie wpadnie.

powiesić tabliczki zakaz karmienia kaczek i założyć kamere inaczej chamy zasyfią w jedną zime sam widziałem jak wrzucają chcleb razem z reklamówką

Oj tak!!! powinni założyć kamerki i USTALIĆ WYSOKIE KARY np. pieniężne, lub odpracowanie przy porządkowaniu miasta. Jedyny BAT NA DEBILI!!

Największy problem to (nieładnie się wyrażę) obrane ławki chodniki a samo zejście wprost to gnojowica ptasia i tony pieczywa starego itp, dziwne rodzice z wózkami ubazgranych w gównie a suche jeszcze gorsze dzieci po tym biegają i wdzychaja, ogólnie dużo ptaków po Kutnie padniętych leży, gdzie ekoserwis, w innych miastach jest to uznane za odpad niebezpieczny może miasto dla ekoserwis jakiś aneks do umowy by temat załatwić, pewnie ekoserwis nie musi ale warto iść trpem innych miast, nie jest tego dużo ale w oczy razi nie mówiąc o zarazkach, a przy okazji tak do kci może warto ruszyć temat placu zabaw przy bilotece bo rozwalili a tylko butelki po libacjach na murku zostały, nie lepiej przenieść ten plac zabaw z tego dołka i przywrócić stary plac zabaw, temat coś przygasl miał być parking a tu ani placu tylko puste miejsce straszy i nikt tam nie sprząta.

Tu powinny być nowe nasadzenia drzew, ewentualnie plac zabaw w ostateczności skoro bibliotekę mają w 4 literach kutnowskie "elity"

Czemu nie pływają juz w stawie łabędzie ?

Ostatniego zjadłem jakieś 1,5 roku temu i od tamtej pory się nie pojawiają..emoji

I jak wrażenia? Smakowaly?

Jadałem lepsze ..

Ryb by napóscili bo słabo bioro.

Lepiej zróbcie coś ze śmieciami w wodzie i ogólnie jej czystością, bo wali niemiłosiernie. Po co ławki , jak nie da się usiąść na dłuższą chwilę przez smród wody i gołębich gówien.

Należy usunąć drzewa z nad stawu, to przez liście jest taki smród jak gniją.posadzic iglaki

Ciebie usunąć, pogrzebać i obłożyć kostką brukową.

Wierzbo. To byl czyjś zart. Głupi bo głupi, i nie śmieszny wcale, ale ktoś chciał sobie zabłysnąć. Pewnie kilka razy tez tu pisał pod innym nickiememoji A ty od razu traktujesz to poważnie, karmiąc trolla. Wiecej dystansu do tego co piszą osoby tutaj. Jest ich z pewnoscia niewiele, "udzielaja" się na kci w większości artykułów bo nic innego do roboty nie maja...

A co ze stawem w Parku Wiosny Ludów? Tyle się o nim też wspominało w zeszłym roku

Tam już prawie stawu nie ma. Odrobina zielonej wody i śmieci. Plus para kaczekemoji

Podajcie , kto wykonal projekt na wykonanie prac zwiazanych z zabezpieczeniem skarp tego stawu ?

Onegdaj brzegi rzek umacniali faszyną bez dokumentacji technicznej i ogłaszania przetargów na ich budowę. Swoją funkcję spełniały wyśmienicie do czasu współczesnych racjonalizatorów pracujących za "kaskę".Przypuszczam , że zraz zapytasz się o poziom kwoty jaką mógł zainkasować , aby wystartować w następnym przetargu z kwotą niższą. Byłem , widziałem podoba się.

Zróbcie barierki aby jakieś dziecko nie wpadło

To trzymaj swojego bombelka za rękę. Nie dość że Państwo dba abyś nie musiała pracować to jeszcze oczekujesz że za Ciebie przypilnuje i wychowa? Ech, era "madek 24/7h, szlachta nie pracuje tylko baluje, kupione za 500+, Bo mi się należy" itp itd. Na szczęście za dużo społeczeństwa traci na rzecz zyskujących. Ach bida będzie, oj bida. Mamy na etacie 24/7 które nie są skalane pracą będą musiały zakasać rękawy i na bombalka zapracować... ojjj, biedactwa.

Co ty p... isz? Miałeś kiedyś dziecko że "wypowiadasz" się w tej kwestii? Weź się do roboty nygusie a nie hejtuj swoim 500+

Tak, mam 3 dzieci które do końca studiów utrzymywałem z własnej pracy. Mi nikt nie dał ani grosza na ich utrzymanie. Za to teraz nie ma dnia abym nie dostawał po kieszeni w podatkach aby utrzymać patologie której nie chce się pracować. Planując dzieci trzeba być zdolnym na utrzymanie ich samemu a nie liczyć tylko na Państwowe wsparcie i socjale. Szanuj tych którzy muszą pracować aby Twoja ukochana kobieta mogła żyć z socjali. No chyba że należysz do tej grupy społeczeństwa która nie wie że pieniądze socjalne są od podatników :-) widać na Twej twarzy że jest niesakalna nawet jednym dniem pracy, chłopcze.

Człowieku, który tutaj temat dotyczy drzew a ty pi... sz o innych kwestiach. Jedź pod sejm i tam wylewa swoje żale...

Nie muszę tam jechać. Wystarczy że ludzie którzy muszą pracować na bezrobotną patologię żyjącą na zasiłki wybiorą się na wybory i zagłosują na rywali Pisiorów. Jak nie trawie każdej partii tak z wielką chęcią oddam na rywala głos. Wolę aby setka polityków kradła pieniądze po cichu niż setka obecnych i jeszcze robiła rozdawnictwo aby zatajać swoje kradzieże. Na szczęście żadna partia nie jest wieczna jak i socjal. Łatwo jest się do niego przyzwyczaić, gorzej odzwyczaić :-) Gdy to upadnie mój śmiech będzie głośniejszy niż płacz bezrobotnych beneficjentów pińcet plusa

Wszystko OK, tylko nie zaczynaj zdania od "mi", bo to słabe i prowincjonalne...

Dobrze Mieszczaninie żyjący na 40m2 w blok z wielkiej płyty.

Pajacu, nawet gdybyś nosił Armaniego, to i tak słoma z butów będzie uwierała. Bogacz się znalazł z apartamentów, gdzie psy d..mi szczekają, a za oknem smród gnoju i auto na gaz.

lepiej śmigać autem w gazie niż czekać godzinami na mzk i pocić jajca wśród emerytura+

Za to ból **** jest beneficjenta 500+ który nigdy nie miał okazji poznać słowa praca. Idź już zaklep kolejkę do MOPS'u po socjale. Dopłaty do prądu, ogrzewania, jakieś bony żywnościowe itp itd. Jak dobrze kombinujesz to na jednego bombelka Twoje Pisiory dadzą Ci blisko 4k. Weź je, idź do Lydla czy Biedry, kup se Amarenę i stań pod kumplami w bramie. I uważaj abyś impulsów na internet nie wykorzystał, srogo zaboli ;-D

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także