Rejestracja i logowanie

Zrobili z drogi wysypisko śmieci?

Wydarzenia 13-09-2018 Autor: ez. Foto: nadesłane
1

Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy Żychlina. Jak relacjonują, nie dość, że śmieci zalegają na drodze, to w kontener zamieniła się również rzeka przepływająca nieopodal ul. Granicznej.

"Czy nikt z gminy nie widzi z tym problemu?" - pytają mieszkańcy, którzy postanowili nagłośnić temat notorycznego zaśmiecania drogi znajdującej się w pobliżu wysypiska.

- Droga prowadzi do wysypiska w Żychlinie i jest strasznie zaśmiecona. Zaśmiecona jest też rzeka przepływająca niedaleko wysypiska. Czy nikt z gminy nie widzi problemu? Droga jest wielokrotnie zgłaszana, żeby ją posprzątać, ale widać gminie to nie przeszkadza - mówią żychlinianie.

Próba dotarcia do sprawców zaśmiecania to z pewnością syzyfowa praca. Warto jednak pamiętać, że nawet nieświadome zaśmiecanie dróg publicznych może skończyć się w najlepszym przypadku naganą, albo nawet... karą grzywny w wysokości 1500 zł.

Jak do sprawy odnoszą się władze gminy Żychlin? Jak informują, sukcesywność porządkowania danych obszarów jest zróżnicowana, ponieważ jest zależna od liczby osób zatrudnionych w ramach robót publicznych i staży, a tych w tym roku jest mało.

- Ulica ta, jak i pozostałe ulice i tereny zielone w obszarze  miasta i  gminy są sprzątane. W tym roku dysponujemy bardzo małą liczbą osób zatrudnionych ze względu na ograniczoną liczbę etatów na poszczególne programy, które dostajemy z Powiatowego Urzędu Pracy.  W związku z powyższym tereny są sprzątane w miarę naszych możliwości. Ul. Graniczna  prowadzi do wysypiska śmieci, więc ludzie wywożąc odpady czasem także mogą przyczyniać się do powstania zanieczyszczeń. Dodatkowo sprzątanie danych terenów utrudniają nam sami mieszkańcy, którzy na poboczach, jak i w przydrożnych rowach tworzą sobie wysypiska śmieci - wyjaśnia Waldemar Bartochowski, sekretarz gminy Żychlin

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Koło Tesco ktoś mądry wyrzucił gruz można może.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także