Rejestracja i logowanie

5 przydatnych porad podczas wyboru dostawcy hostingu

Biznes 10-10-2017 Autor: Ogłoszenie
0
5 przydatnych porad podczas wyboru dostawcy hostingu

Hosting www to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni, inaczej mówiąc udostępnienie komputera, który jest stale podłączony do Internetu i pracuje bez przerwy. Każda strona www musi być obsługiwana przez serwer, aby mogła działać. W przypadku zawieszenia komputera strona internetowa stanie się niedostępna. Dlatego tak waży jest dostawca serwerów.

Hosting www to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni, inaczej mówiąc udostępnienie komputera, który jest stale podłączony do Internetu i pracuje bez przerwy. Każda strona www musi być obsługiwana przez serwer, aby mogła działać. W przypadku zawieszenia komputera strona internetowa stanie się niedostępna. Dlatego tak waży jest dostawca serwerów. Usługa hostingu z zakresu wynajmu platform pod serwery HTTP określana jest jako web hosting. Z hostingiem związany jest tzw. uptime - czas bezawaryjnego działania serwera wyrażony w procentach. Właściwy uptime powinien wynosić 99%, co świadczy o tym, że jeżeli będziemy przeglądać naszą stronę przez wyznaczony czas, to w 99% przypadków wyświetli się ona prawidłowo.

Na co warto zwrócić uwagę podczas szukania dostawcy hostingu?

Po pierwsze musimy określić jak bardzo skomplikowana jest nasza strona internetowa. Zazwyczaj wymagania są identyczne, tzn. oferta powinna zawierać technologie PHP i MySQL, ale warto zapytać, czy w przypadku naszej strony to wystarczy.

Po drugie hosting www posiada limity przestrzeni dyskowej (określane w MB bądź GB). W przypadku zwykłej strony wystarczające jest 200MB, ale jeśli mamy zamiar dodawać dużo zdjęć albo filmów to powinniśmy zdecydować się na kilka GB.

Kolejny, trzeci ważny aspekt, to transfer, czyli ilość danych, które mogą zostać przesłane z serwera do użytkowników. Dla przykładu: obrazek ma 2MB i jest wysyłany do 4 użytkowników przeglądających stronę. Wygenerowany przez nich transfer wynosi 4 x 2MB, czyli 8MB. Przy zwykłej stronie internetowej transfer najczęściej nie jest większy niż 20GB miesięcznie, ale najbezpieczniejszą opcją jest 40GB. Najlepsze serwery www znaleźć można tutaj.

Czwarta niezwykle istotna rzecz to sprawdzenie czy w przypadku osiągnięcia limitu przestrzeni dyskowej bądź transferu nasza strona wyłączy się, a nie będzie wciąż obsługiwać użytkowników, przekraczając przy tym limit, za co można zapłacić karę.

Piąty, czyli ostatni i najważniejszy aspekt, to dokładne czytanie umowy, aby potem nie pojawiły się niejasności.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także