Rejestracja i logowanie

Jaka tapeta do sypialni? Sprawdź, czym się kierować przy jej wyborze!

Biznes 10-01-2018 Autor: Ogłoszenie
0

Tapeta to świetny element wystroju sypialni. Z jej zalet będziemy mogli cieszyć się jednak tylko wtedy, gdy odpowiednią ją wybierzemy.

Po latach zapomnienia tapety wracają do łask. Nie traktujemy ich już po macoszemu, w pełni zdając sobie sprawę ze wszystkich ich zalet. Mocno jednak zmienił się sposób myślenia o ich wykorzystaniu. Tapety przestały bowiem być sposobem na pokrycie wszystkich fragmentów ściany, stając elementem ich dekoracji. W tej roli szczególnie dobrze sprawdzają się w sypialni, gdzie umiejętnie użyte podkreślają jej wystrój i czynią z niej miejsce idealne do wypoczynku. Na co jednak zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jak zaaranżować sypialnię z tapetą?

 

Gdzie umieścić tapetę w sypialni?

Tapeta, zwłaszcza bardzo wzorzysta, może sprawiać nieco przytłaczające wrażenie – a przecież sypialnia powinna sprzyjać relaksowi. Dlatego lepszym pomysłem będzie wytapetowanie tylko fragmentu ściany. Ważny jest jednak wybór miejsca, w którym znajdzie się tego typu dekoracja. Szczególnie dobrze tapeta będzie prezentować się u wezgłowia łóżka lub na przeciwległej ścianie – tak, byśmy po obudzeniu widzieli właśnie ją. Inny pomysł to wytapetowanie fragmentu ściany znajdującego się w okolicy narożnika. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w dużych wnętrzach, sprawiając, że te będą wydawać się nieco przytulniejsze.

 

Tapeta do sypialni. Jaki wzór?

Ważna jest jednak nie tylko kolorystyka, w której utrzymana jest tapeta, ale też jej wzór. Głębokiemu relaksowi szczególnie dobrze sprzyjać będą łagodne motywy geometryczne lub roślinne ornamenty. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się wybór fototapety. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na motywy przedstawiające świat roślin, piękne krajobrazy, niebo bądź zwierzęta. Bez względu na to, który wzór wybierzemy, zwróćmy uwagę na to, by tapeta utrzymana była w stonowanej, sprzyjającej wypoczynkowi kolorystyce.

 

Sypialnia z tapetą. Kilka inspiracji

Czas na podsumowanie. Wybierając tapetę do sypialni, warto wziąć pod uwagę zarówno miejsce, które nią wytapetujemy, jak i jej wzór. Wybór tapet do sypialni jest naprawdę szeroki i każdy, bez względu na upodobania czy swoją wizję tego pomieszczenia, znajdzie propozycje dla siebie. Szczególnie, jeśli postawiliśmy na fototapetę. Korzystając z oferty dostępnej na www.swiat-obrazow.pl, możemy zamówić fototapetę z właściwie dowolnym widokiem – w tym wersje trójwymiarowe.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także