Rejestracja i logowanie

Materace dopasowane do potrzeb

Biznes 04-09-2017 Autor: Ogłoszenie
0
Materace dopasowane do potrzeb

Dobre materace to podstawa zdrowego, przyjemnego snu. Aby produkt ten mógł spełniać swoje zadanie, musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Warto wybierać je świadomie i zwracać uwagę na szczegóły. Poniżej przedstawiamy na co zwracać szczególną uwagę kupując materac.

Materace o odpowiedniej twardości

Każdy materac można przypisać do jednego z czterech głównych stopni twardości. Miękkie materace przeznaczone są dla użytkowników, których masa ciała nie przekracza 60 kilogramów. W produkty średnio twarde powinny zaopatrzyć się osoby, które ważą od 60 do 80 kilogramów, twardy materac sprawdzi się natomiast w przypadku konsumentów o wadze ciała nieprzekraczającej 100 kilogramów. Jeżeli ktoś waży więcej, wówczas wskazany jest materac bardzo twardy. A co jeżeli w jednym łóżku śpią osoby o bardzo różnej masie ciała? Wówczas można pomyśleć o materacu podzielonym na dwie części, z których każda dopasowana jest do konkretnej osoby. Różne strefy twardości to jednak nie jedynie rozwiązanie, z którego mogą skorzystać pary śpiące na wspólnym materacu. Godne polecenia są tu na przykład siedmiostrefowe materace typu pocket. Nie tylko dopasowują się do kształtu ciała każdego użytkownika, ale również sprawiają, że ruchy jednej z osób nie są odczuwane przez śpiącego partnera. Można zatem wiercić się do woli.

Wybór materiału ma znaczenie

W przypadku materaca najważniejsza jest jego wytrzymałość i odporność na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Z jednej strony oczekuje się od niego, że dostosuje się do kształtów ciała śpiącego człowieka, ale jednocześnie powinien zachowywać swoją pierwotną formę. Bardzo dobrze sprawdzają się tu chociażby mata kokosowa, pianka lateksowa lub poliuretanowa. Dwa ostatnie materiały wskazane są także dla alergików, natomiast produkty wykonane z orzecha kokosowego bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Dodatkowym atutem materaca może być również zastosowanie w nim końskiego włosia. Dzięki niemu materac nie chłonie wilgoci i jest odporny na rozwój bakterii. Takie rozwiązania stosowane są między innymi przez polską markę Janpol. Materace Janpol charakteryzują się także dwustronnym pokrowcem, dostosowanym do pory roku. Zimą warstwa wykonana z owczej wełny chroni przed utratą ciepła, natomiast latem warto przełożyć materac na stronę uszytą z bawełny. Swobodna cyrkulacja powietrza gwarantuje przyjemniejszy sen.

Przetestować na własnej skórze

Każdy materac dobrze jest sprawdzić i upewnić się, czy faktycznie sen na nim to sama przyjemność. Jak podkreśla konsultant ze sklepu z materacami Sleeptime.pl, nie warto bagatelizować aspektu indywidualnego dostosowania produktu do swoich potrzeb. Zdarza się, że nawet materace dopasowane do aktualnej wagi czy preferowanej pozycji snu okazują się niewygodne. Takie sytuacje są rzadkością, ale by zapewnić klientom maksymalnie komfortowy i zdrowy sen, odpowiedzialni sprzedawcy pozwalają zwrócić lub wymienić produkt, który nie spełnił oczekiwań konsumenta. Przed dokonaniem zakupu dobrze zatem sprawdzić warunki, na jakich można ewentualnie zwrócić zakupiony materac. Takie szczegóły wpływają na późniejszą satysfakcję klienta z nabytego produktu.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także