Rejestracja i logowanie

Pożyczka na oświadczenie o dochodach - gdzie?

Biznes 17-08-2017 Autor: Ogłoszenie
0
Pożyczka na oświadczenie o dochodach - gdzie?

Każdego roku systematycznie wzrasta liczba osób korzystających z różnego rodzaju pożyczek. Sytuacja ta jest wynikiem nie tylko wciąż rosnących potrzeb klientów, ale też wyjątkowo korzystnych ofert pożyczek, których atrakcyjne warunki zachęcają pożyczkobiorców do korzystania z tego rodzaju pomocy finansowej. Firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek, chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, starają się przygotować propozycje, które byłyby adekwatne do ich sytuacji materialnej. Dzięki temu – dzięki ofertom szytym na miarę – korzystanie z wybranej oferty wiąże się z niewielkim poziomem ryzyka. Jedną z takich propozycji jest pożyczka na oświadczenie o dochodach, która pozwala pozyskać dodatkową gotówkę bez zbędnych formalności, w sposób prosty, szybki i bardzo wygodny. Jak to działa?

Biznes

Pożyczka alternatywą dla kredytu?

Pożyczka i kredyt to dwa produkty finansowe od wielu już lat cieszące się dużą popularnością wśród klientów. Każdy z nich posiada swoich zwolenników, ceniących sobie ich zalety. Na korzyść kredytów z pewnością przemawiają wyższe sumy, które za ich pośrednictwem można pożyczyć, sięgające – w zależności od oferty – nawet kilkuset tysięcy złotych. Natomiast ich zdecydowanym minusem bez wątpienia są skomplikowane procedury, których dopełnienie jest konieczne do zdobycia potrzebnych środków. Wydłużenie samego procesu ubiegania się o kredyt i owa konieczność zgromadzenia dokumentacji, którą należy dołączyć do wniosku, sprawiają, że kredyt wymaga od potencjalnego kredytobiorcy ogromnych nakładów czasu oraz energii.

Dodatkową przeszkodą, z którą muszą się zmierzyć klienci, są wygórowane kryteria stawiane wobec każdego kredytobiorcy. Ich zakres oczywiście jest uwarunkowany wewnętrznym regulaminem obowiązującym w każdej placówce, jednak nie ulega wątpliwości, że potencjalny kredytobiorca musi wykazać się między innymi pozytywną historią kredytową, stosunkowo wysokimi dochodami oraz ustabilizowaną pozycją na rynku pracy. Na niekorzyść kredytów przemawiają także formalności, których można dopełnić wyłącznie w placówce stacjonarnej, co znacznie utrudnia i wydłuża cały proces. Alternatywą dla nich, i to trzeba przyznać – bardzo atrakcyjną, są szybkie pożyczki, określane jako chwilówki. Pozostają one w ofercie większości placówek pozabankowych funkcjonujących na rynku usług finansowych.

To, co odróżnia je od kredytów to przede wszystkim znaczne ograniczenie i uproszczenie kwestii formalnych. Otóż, aby ubiegać się o pożyczkę, wystarczy prawidłowo wypełnić wniosek i złożyć go w wersji elektronicznej, w razie konieczności dołączając do niego potrzebne dokumenty, którymi – w zależności od wybranej propozycji – mogą być np. kopie rachunków za media, stanowiące dla pożyczkobiorcy dowód wypłacalności klienta, lub zaświadczenie potwierdzające wysokość uzyskiwanych dochodów.

Pożyczka na oświadczenie – jak to działa?

Niezwykle ciekawą grupę stanowią pożyczki, do zaciągnięcia których konieczne jest złożenie oświadczenia o dochodach. Pomimo tego, że zakres wymagań wobec pożyczkobiorcy ma znacznie łagodniejszy charakter, niż ma to miejsce w przypadku kredytów, pewne kryteria muszą być zachowane, chociażby dla bezpieczeństwa samych klientów. Stąd właśnie pomysł na pożyczkę na oświadczenie. Zasady jej przyznawania są bardzo zbliżone do tych, które obowiązują w przypadku każdego innego rodzaju pożyczki. Poza wymogiem posiadania stałego adresu zamieszkania na terytorium kraju oraz posługiwania się aktualnym dowodem osobistym, od pożyczkobiorcy wymaga się także wypełnienia wniosku o pożyczkę oraz złożenia stosownego oświadczenia dotyczącego wysokości uzyskiwanych dochodów.

Oświadczenie składane przez klienta dla pożyczkodawcy stanowi pewnego rodzaju potwierdzenie co do jego wypłacalności. Wiele firm udzielających pożyczki nie określa wysokości progu dochodowego, co oznacza, że oświadczenie to ma charakter wyłącznie informacyjny. To rozwiązanie, pomimo tego, że wciąż pozostaje elastyczne dla klienta, jest też dla niego pewnego rodzaju zabezpieczeniem, które ma na celu realną ocenę swojej sytuacji materialnej w kontekście ewentualnej pożyczki. Bardzo często, dzięki przedstawieniu wysokości swoich dochodów, klient uświadamia sobie, że zaciągnięcie pożyczki może w rezultacie okazać się nie do końca dobrym pomysłem, zwłaszcza wtedy, kiedy osiąga on niski dochód lub częstotliwość jego wpływów jest nieregularna.

W takiej sytuacji rezygnacja z pożyczki z pewnością jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż zaciągnięcie zobowiązania obarczonego dużym stopniem ryzyka. Poza wspomnianym oświadczeniem, w zależności od wybranej oferty, może okazać się konieczne przedstawienie dodatkowych dokumentów, takich jak chociażby wspomniana już kopia rachunków za media. Ilość oraz różnorodność wymaganych dokumentów zawarta jest w regulaminie działania każdej placówki, z którym należy zapoznać się przed wypełnieniem wniosku o pożyczkę.

Sztuka bezpiecznego pożyczania

Pożyczka na oświadczenie, podobnie jak pozostałe rodzaje chwilówek, jest bardzo korzystną propozycją dla tych, którzy chcą pozyskać dodatkową gotówkę bez zbędnych wymagań i formalności. Nie można jednak zapominać o tym, że pomimo swoich zalet, pożyczka ta wciąż pozostaje finansowym zobowiązaniem. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji co do jej zaciągnięcia, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest wybór firmy udzielającej pożyczek. W tym względzie zawsze należy kierować się stopniem zaufania, jakim darzą ją klienci korzystający z jej usług. Im wyższy, tym większa pewność, że firma ta działa uczciwie, oferując swoim klientom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Drugą istotną kwestią jest ustalenie optymalnej sumy pożyczki. Powinna ona być na tyle wysoka, by umożliwiała realizację planów, a jednocześnie na tyle niska, by nie generowała trudności w spłacie. Ostatnim, lecz równie ważnym czynnikiem jest dopasowanie warunków pożyczki, takich jak na przykład czas i sposób spłaty zadłużenia, do własnych potrzeb oraz sytuacji materialnej. Koncentrując się na tych aspektach pożyczki, każdy klient może w sposób realny zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także