Rejestracja i logowanie

Wynagrodzenie kierowcy międzynarodowego

Biznes 26-09-2017 Autor: Ogłoszenie
0
Wynagrodzenie kierowcy międzynarodowego

Jak w każdym zawodzie wynagrodzenie kierowcy międzynarodowego bywa zróżnicowane. Warto porównać zarobki, na jakie można liczyć w Polsce i za granicą. Co wpływa na kształtowanie się wynagrodzenia i czy krajowe firmy zapewniają atrakcyjne warunki pracy?

Wynagrodzenie kierowcy międzynarodowego za granicą

Praca kierowcy międzynarodowego wiąże się z częstymi i dość długimi rozłąkami z rodziną, a zarobki za granicą są bardziej kuszące. Kierowcy nadal są poszukiwani m.in. przez firmy z Niemiec lub Wielkiej Brytanii. W Niemczech miesięczne zarobki wahają się w granicy 1 000-2500 euro, czyli przy obecnym kursie 4 000-10 000 złotych, a trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że do podstawy doliczane są diety i premie. Z kolei w Wielkiej Brytanii wynagrodzenie zwykle mieści się w przedziale 7 000-15 000 złotych. Czy w takiej sytuacji warto w ogóle myśleć o pracy w Polsce?

 

Na jakie zarobki można liczyć w Polsce?

Chociaż zarobki kierowcy w naszym kraju nie są tak spektakularne jak za granicą, to jednak zawsze wraca się do domu, gdzie czeka rodzina, a na dodatek dobrzy pracodawcy oferują naprawdę konkretne wynagrodzenie. Zarobki w Polsce w przypadku kierowców międzynarodowych przeciętnie zaczynają się od 2 000 złotych, ale w zależności od pracodawcy i dotychczasowego doświadczenia można otrzymywać co miesiąc wypłatę w kwocie 4000 zł netto. Na dodatek mowa tu wyłącznie o podstawowej płacy, a tymczasem do wynagrodzenia doliczane są diety i ryczałty związane z niedogodnościami dotyczącymi podróży, czyli przede wszystkim z koniecznością spędzania noclegów w samochodzie. Z niższymi zarobkami zawsze muszą się liczyć początkujący kierowcy, którym rzadko od razu powierza się przejazdy na trasach międzynarodowych. Pierwsze kursy na bardziej wymagających trasach także nie są opłacane według najwyższych standardów. Dopiero po zebraniu konkretnego doświadczenia można oczekiwać, że comiesięczne wynagrodzenie zostanie podwyższone, a nawet podejmować negocjacje w tej sprawie.

 

Czynniki wpływające na wynagrodzenie kierowcy międzynarodowego

Zarobki kierowców samochodów ciężarowych jeżdżący na trasach międzynarodowych są uzależnione od różnorodnych czynników. Przede wszystkim o wysokości wynagrodzenia decydują możliwości finansowe firmy i polityka właściciela, ale w każdym przypadku znaczenie ma wielkość firmy, a nawet region zatrudnienia. Na obszarze, gdzie o pracę jest trudno, a chętnych do prowadzenia pojazdów transportowych wielu, nie ma co liczyć na wysokie zarobki. Na pewno więcej można zarobić w miejscach, gdzie pojawia się deficyt kierowców, a pracy jest dużo. Dobre oferty pracy w charakterze kierowcy międzynarodowego można znaleźć w większych miastach, co potwierdza się w przypadku firmy Dasko oferującej atrakcyjne warunki zatrudnienia. Wchodząc na stronę www.dasko.com.pl/, można złożyć swoją aplikację o pracę.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także