Rejestracja i logowanie

Dzień życzliwości w Szkole Podstawowej w Byszewie

Edukacja 22-11-2017 Autor: jej / E. Rożnowska
0

Na dworze ponuro i pochmurno, a w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie gorąca i serdeczna atmosfera. Wszystko za sprawą Dnia Życzliwości, który jak co roku był celebrowany w tej placówce.

We współczesnym świecie takie cechy jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia, zdają się znikać z codziennych zachowań. Aby temu przeciwdziałać, ważne jest, by pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty. To właśnie jest głównym celem organizatorów obchodów Dnia Życzliwości w Byszewie i dlatego samorząd uczniowski stara się, aby każdego roku dzień ten nie mijał bez echa i był odpowiednio świętowany.

Już na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że w szkole dzieje się coś wyjątkowego. Na początek przypinano każdemu „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała, aby być uprzejmym w stosunku do siebie. W placówce dominował żółty- kolor optymizmu i radości, zaś na korytarzach można było dostrzec liczne plakaty wykonane przez uczniów, które promowały postawy miłości, życzliwości i tolerancji. Specjalnie na ten dzień uruchomiono także „Szkolną Pocztę Życzliwości”, aby każdy mógł przekazać miłe i ciepłe słowa do wybranych osób. Dzieci utworzyły również drzewko życzliwości, składające się z kolorowych rączek z miłym przesłaniem , które będzie ozdabiało szkolny korytarz.

Dla uczniów szkoły w Byszewie był to wyjątkowy czas: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Dzień Życzliwości dobiegł końca, jednak organizatorzy mają nadzieję, że efekty będą widoczne przez cały kolejny rok.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także