Rejestracja i logowanie

"Dąbrowszczak" laureatem XII edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego

Edukacja 05-06-2018 Autor: ez/I LO Foto: nadesłane
10

Olga Paplińska i Marta Michałkiewicz, uczennice I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie zostały laureatkami tegorocznej XII edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Sporządzenie projektu rezolucji w sprawie Brexitu ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji w Wielkiej Brytanii, uczestnictwo w zajęciach warsztatowych i symulacji obrad Parlamentu Europejskiego to tylko niektóre części projektu edukacyjnego organizowanego przez eurodeputowanego Jacka Saryusz Wolskiego.

W przedsięwzięciu brali udział uczestnicy z kilkunastu szkół średnich województwa łódzkiego (w tym z prestiżowych łódzkich liceów), a ich dokonania zostały podsumowane 4 czerwca  podczas sesji plenarnej w Instytucie Europejskim w Łodzi. Nagrodą za sukces jest wyjazd studyjny do Brukseli, na który laureatki pojadą wraz z opiekunem Andrzejem Michałkiewiczem.

Dużym projektem edukacyjnym, w który szkoła zaangażowana się od kilku lat jest Młodzieżowy Parlament Europejski. Młodzież naszego liceum, uczestnicząc w zajęciach warsztatowych, wykładach i seminariach dotyczących idei integracji europejskiej, pogłębia swoją wiedzę o instytucjach unijnych, poznaje historię wspólnot europejskich ale w finale projektu bierze udział w rywalizacji. Od pięciu lat możemy poszczycić się znakomitymi sukcesami bo każdy z konkursów przynosi naszym uczniom tytuł laureata co gwarantuje organizowany wyjazd studyjny do Brukseli.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Ale delegat z Brukseli. Nie przyznaję się, że kiedyś na niego głosowałem.

Brawo Marta -gratulacje

Brawo Marta gratulacje

Brawo Marta-gratulacje.

Szkoda że nie zaprosili obatela Czarneckiego , był by przynajmniej dobry ubaw :-)

Jak oni mogli zaprosić tego debila ? Ten facet to totalne zero !

Mów za siebie Romcio, co chciałbyś tych donosicieli, macicieli z Po uff

Cus ci się po mieszało PiS to nie Polska a skargi na łamanie np konstytucji RP przez PiS to nie skargi na Polskę tylko na poczynania PiSu

Brawo Olga.

Brawo Ola !!!!!!!!!!

dodaj komentarz
Czytaj także