Rejestracja i logowanie

Duże usprawnienie dla niepełnosprawnych. Do SP 1 trafił schodołaz

Edukacja 03-10-2018 Autor: ez./SP Nr 1
2

We wrześniu Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wzbogaciła się o urządzenie o nazwie schodołaz. Jest to duże udogodnienie da osób z niepełnosprawnością ruchową.
 

Umożliwia ono dzieciom niepełnosprawnym ruchowo przemieszczanie się na każdą kondygnację budynku. Środki, za które dokonano zakupu, pochodziły z budżetu Miasta Kutno oraz PFRON. Jest to kolejny krok, podjęty przez dyrekcję szkoły, w celu przełamywania barier architektonicznych. Schodołaz to nowoczesne  urządzenie, które  w bardzo prosty sposób umożliwia wjeżdżanie i zjeżdżanie po schodach w trakcie pobytu dzieci  w szkole.  

Sprzęt  jest tak skonstruowany, aby jego obsługa  była prosta i bezpieczna. Dzięki niemu dzieci niepełnosprawne ruchowo mogą korzystać ze wszystkich pracowni przedmiotowych znajdujących się w szkole.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

EDEK MIAŁBY SZYBCIEJ

Pewnie winda byłaby wygodniejsza ale dobre i to. Super, że szkoła i miasto myślą o dziewczynkach i ich potrzebach. Niech służy

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także