Rejestracja i logowanie

Policja na półkoloniach - rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Edukacja 04-07-2018 Autor: ez/KPP Kutno Foto: KPP Kutno
3

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” kutnowscy policjanci odwiedzają dzieci odpoczywające na półkoloniach organizowanych na terenie miasta Kutno.

Tematem wiodącym jest bezpieczny wypoczynek nad wodą, bezpieczne zachowanie na drodze, w domu, czy na placu zabaw. Spotkania takie odbyły się już na półkoloniach zorganizowanych przez Kutnowski Komitet dla Bezrobotnych, Stowarzyszenie „ Wspólny Dom”, które organizuje warsztaty letnie dla dzieci. Podczas spotkań policjanta z KPP w Kutnie przekazuje dzieciom i młodzieży wiedzę na temat tego jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwracać się o pomoc. Dzieci wypoczywające na półkoloniach otrzymują upominki w postaci książeczek profilaktycznych mówiących o bezpieczeństwie. Akcja będzie kontynuowana do końca sierpnia 2018 roku.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

to kiedy na oficerke?

Pani Policjantka mogła wytłumaczyć dzieciom jak rozpoznać pedofila w sutannie ! 

Pani policjantka niestety nie nadaje się do spotkań profilaktycznych. Mówi z automatu, nie nawiązuje żadnego kontaktu z odbiorcami. Po prostu recytuje tonem pouczającym swoje kwestie. Słucha się tego ciężko, jak pouczenia a nie z ciekawością. To pewnie mila kobieta i dobra funkcjonariuszka, ale nie w roli prowadzącej spotkania profilaktyczne.

dodaj komentarz
Czytaj także