Rejestracja i logowanie

W SP Nr 6 pomagają zwierzakom

Edukacja 10-12-2018 Autor: ez./SP 6
2

W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 6 im Marii Skłodowskiej Curie zorganizowana została zbiórka karmy dla Inicjatywy „Cztery Łapy” w Żychlinie. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce żywności.

Organizatorem i koordynatorem akcji była Dorota Cichońska, która zbiórkę prowadziła wraz z Katarzyną Jagiełłą.

- Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas 4 – 8 wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy znaczną ilość suchej karmy, puszki,  miski i wiele innych niezbędnych rzeczy - relacjonuje SP Nr 6.

Przekazanie zebranej karmy odbyło się 7 grudnia. Podczas spotkania wolontariuszka  przeprowadziła pogadankę dla uczniów klas IV na temat funkcjonowania instytucji. Mówiła o tym, jak bawić się z psem i jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji.

- Zebrana ilość karmy pozwoli zwierzakom na bogatszą świąteczną ucztę. Ta akcja pokazała dzieciom, że dzielenie się tym co mamy to dobry nawyk. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok - dodaje „Szóstka”.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Brawa!!!!!

Brawa dla super Pani Doroty ????????

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także