Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Dzieciaki ze szkoły we Wroczynach z wizytą w Łodzi

Edukacja 13-10-2019 Autor: toza
1

W piątek, 4 października. uczniowie klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej we Wroczynach pojechali na wycieczkę do Łodzi. Od samego początku wyjazd zapowiadał się emocjonująco.

W programie wycieczki  znalazły się najpierw zajęcia sportowe w parku trampolin „Saltos”. Uczniowie podzieleni na dwie grupy zamiennie uczestniczyli w poszczególnych zajęciach. W parku trampolin młodzi adepci na początku poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa i prawidłowego korzystanie z trampolin.

Następnie po krótkiej i dynamicznej rozgrzewce pod okiem instruktorów chłopcy i dziewczęta wykonywali skoki, kontrolowane upadki, podniebne akrobacje, a nawet salta w przód. Ponadto uczniowie podzieleni na małe grupy korzystali z trampolin sportowych, wykonywali skoki do basenu z piankami, korzystali z toru przeszkód nad basenem piankowym oraz grali w „zbijaka”. Zajęcia na trampolinach miały charakter zajęć wychowania fizycznego i były prowadzone przez instruktorów.

Drugą atrakcją wycieczki było łódzkie ZOO. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu.

Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Zdobyte  podczas wycieczki wiadomości i umiejętności na trwałe zapiszą się w ich pamięci.

Po niezapomnianej lekcji przyrody  udali się na smaczny posiłek.  Dzieci wróciły do domów troszkę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.                                                             

Wycieczkę zorganizowała pani Emilia Banach, a opiekunami były panie: Anna Nyckowska i Marzena Majtczak.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

PAMIĘTAJCIE-- TA SZKOŁA NOSI IMIĘ " BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ" I MA SZTANDAR

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także