Rejestracja i logowanie

[WYNIKI] Konkurs KCI: Wygraj książki!

Kultura 23-06-2017 Autor: Redakcja
0
[WYNIKI] Konkurs KCI: Wygraj książki!

Zwycięzcami konkursu zostali użytkownicy:

  • [hubert13]M. Rogala "Ważka",
  • [piotter]"Nikomu się nie śniło",
  • [heks] R. Mróz "Inwigilacja".

Gratulujemy!

______________________________________________________________________________________

 

Zapraszamy ZALOGOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW do wzięcia udziału w konkursie!

Do wręczenia mamy książki pt.:

  • M. Rogala "Ważka",
  • "Nikomu się nie śniło",
  • R. Mróz "Inwigilacja".

 

Aby w nim wystartować, należy wysłać odpowiedź przez automatyczny formularz email, bądź manualnie. Uczestnicy muszą zawrzeć tam tytuł książki, którą chcą otrzymać (Można dostać jedynie jedną pozycję!) i odpowiedzieć na pytanie dotyczące wybranego tytułu:

"Ważka"- Jak nazywa się st. asp. występująca w powieści?
"Nikomu się nie śniło" - Ilu autorów stworzyło opowiadania zamieszczonych w książce?
"Inwigilacja" - Podaj imię i nazwisko prawniczki, która pomaga głównemu bohaterowi.

Odpowiedź nadesłać można przez formularz:

Kultura

Jak powinna wyglądać odpowiedź konkursowa przez email?

email: konkurs@kutno.net.pl
temat: "[TWÓJ LOGIN] Konkurs książki".
treść: odpowiedź na pytanie, swoje imię, nazwisko wraz z numerem telefonu.

przykład:

Kultura

Wyniki ogłosimy 26 czerwca o godzinie 12!

 

Okładka książki NiepokornaM. Rogala "Ważka"
Starsza aspirant Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazuje się, że śmierć jej koleżanki, Leny, nie była przypadkowa. Jedynym tropem jest tajemnicza broszka w kształcie ważki, o której Lena wspomniała podczas ich ostatniego spotkania.  Tymczasem partner Agaty, Sławek Tomczyk, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa wyrachowanego dziennikarza – jego zwłoki odnaleziono w redakcji gazety internetowej. Zamordowany nie wahał się sięgać po niemoralne środki w pogoni za sensacją i wywlekał na wierzch brudy mieszkańców Warszawy, więc krąg podejrzanych nieustannie się rozszerza.  Czy sprawa zabójstwa Woźnickiego oraz śmierci Leny są ze sobą powiązane? Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?

Okładka książki Zapisane wwodzieK.B. Ambroziak, Hanna Bilińska-Stecyszyn, Joanna Chudzio, Michał Dębski, Magdalena Genow-Jopek, Grzegorz Giedrys, Marta Koton-Czarnecka, Elżbieta Łapczyńska, Robert Małecki, Hanka V. Mody, Moomu Mu, Przemek Morawski, Magdalena Niziołek-Kierecka, Maras Pijanowski, Anna Rozenberg, Dorota Szelezińska, Izabela Szymczak, Katja Tomczyk, Monika Wasilewska "Nikomu się nie śniło"
Jak wybrać temat opowieści, jak dobierać słowa, jakich stworzyć bohaterów? Wyobraź sobie, że masz napisać historię złożoną z konkretnych słów, z konkretnych zdań, a może nawet z konkretnymi postaciami. Brzmi jak wyzwanie, prawda?  Efektem takiego eksperymentu jest antologia opowiadań „Nikomu się nie śniło”. Kilkanaście tekstów. Zupełnie nietuzinkowe historie. Różnorodność wrażliwości autorskiej i stylów pisarskich. I jeden zamiar – opowiedzieć o czymś, co nie przyśniło się jeszcze nikomu.  Kupując tę książkę, wspierasz Fundację Światło, która pomaga osobom wybudzonym ze śpiączki zacząć żyć na nowo.     Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie  www.wykupslowo.wordpress.com

R. Mróz "Inwigilacja"
Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.  Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.  Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także