Rejestracja i logowanie

Przełomowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę

Kultura 10-01-2018 Autor: jej
1

Tak o wystawie dzisiejszego wieczoru podczas wernisażu w Kutnowskim Domu Kultury mówił jej kurator - Dariusz Kaca. Na czym polega jej nadzwyczajność i co zgromadziło w Galerii Okno na Sztukę rekordową jak na tego typu wydarzenie ilość osób?

Dzisiaj spotykamy się z tą dziedziną sztuk plastycznych, którą każdy z nas kiedyś się bardzo pasjonował, mniej lub bardziej na różnym etapie swojego życia rysował. To była często nasza pasja, a dzisiaj ta pasja rozszerzyła się na sztukę - mówił na wstępie Krzysztof Ryzlak.

Na wystawie rysunku 5 Pracowni Rysunku obejrzeć można prace 16 studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Mam okazję ogłosić historyczny moment dla Galerii Okno na Sztukę. 10 stycznia 2018 roku jest przełomem - pierwszym dniem, w którym pokazuje się w tej galerii pokazuje się rysunek jako samodzielną artystyczną formę wypowiedzi. Do tej pory były prezentowane różne dziedziny, natomiast ta ważna, prymarna dla sztuk plastycznych specjalność nie była w takiej skali prezentowana - informował Dariusz Kaca.

Na wernisażu pojawił się również prof. dr hab. Grzegorz Keczmerski, kierownik katedry rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu:

Specyfika kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym jest o tyle interesująca, że rysunek nie jest przyporządkowany do żadnej katedry ani wydziału. W naszych pracowniach spotykają się studenci ze wszystkich kierunków, dlatego możemy obserwować rysunek w takim kształcie jak państwo widzicie, czyli czasami rysunek przybiera formę obiektu, czasami jest instalacją, czasami idzie w kierunku grafiki czy filmu.

Wystawę 5 Pracowni Rysunku z UAP w kutnowskiej Galerii Okno na Sztukę oglądać można do końca stycznia.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

przerost formy nad treścią

dodaj komentarz
Czytaj także