Rejestracja i logowanie

Uwaga, nadchodzi "Wszechmocny"...

Kultura 16-01-2018 Autor: jej
0
Uwaga, nadchodzi

Mamy świetną wiadomość dla fanów horroru i Macieja Kaźmierczaka. Tuż po sukcesie "Polowania na kaczki" kutnianin zapowiedział wydanie swojej trzeciej już książki pt. „Wszechmocny”. Kiedy będzie dostępna w księgarniach i czego możemy się po niej spodziewać?

Jak się okazuje na najnowszą książkę Kaźmierczaka nie będziemy musieli długo czekać:

Z wielką przyjemnością mogę poinformować, że na maj 2018 r. zostało zaplanowane wydanie mojej trzeciej już książki – "Wszechmocnego" – informuje kutnianin.

Powieść ma być zupełnie inna niż "Polowanie na kaczki" i większość opublikowanych dotychczas tekstów Kaźmierczaka. Czym zostaniemy zaskoczeni tym razem? 

Książka będzie inna niż "Polowanie na kaczki", bo odchodzę w niej od surrealizmu na rzecz opowieści współczesnej z elementami grozy. Jest to horror religijny, w którym największą rolę odgrywa rodzina i Bóg, w czasie gdy bohaterowie albo chcą zagłębiać się w grozie tajemniczej przeszłości, albo próbują się od niej odciąć – wyjaśnia Maciej Kaźmierczak. - Dość dawno temu napisałem "Wszechmocnego", gdy jeszcze poruszałem się w tej części grozy, gdzie jest dużo religii - tak samo jak w mojej debiutanckiej "Zwierzynie". Wydawało mi się po prostu, że mam coś ciekawego do powiedzenia w tej, jakby nie patrzeć, mocno już wyeksploatowanej kwestii - dodaje.

"Polowanie na kaczki" było tym bardziej ciekawe, bo opatrzone ilustracjami autorstwa Kaźmierczaka. Czy i tym razem możemy liczyć na takie "smaczki"? Jak informuje pisarz, będzie to niespodzianką - praca nad książką dopiero się zaczyna:

Ilustracji raczej nie będzie, choć nad książką dopiero zaczynamy pracować (jest ona na bardzo wstępnym etapie prac), więc jeszcze wszystkiego można się spodziewać.

Książka ukaże się w serii Biblioteczka Grozy OkoLica Strachu, a jej wydawcą będzie Seria Phantom Books Horror.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także