Rejestracja i logowanie

Cuda Natury w KDK

Kultura 01-12-2017 Autor: jej
0

Za nami II etap projektu Cuda Natury organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury, w którym przez cały rok wzięło udział ponad 600 uczniów przedszkoli i szkół z terenu powiatu kutnowskiego. Jego celem jest rozbudzanie zainteresowania różnymi formami sztuki oraz wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju pasji i zdolności. Dziś oficjalnie podsumowano trzy konkursy - origami, literacki i na komiks.

Konkurs origami "Jesienny spacer"

Jury w składzie: Anna Jasińska - przewodnicząca, Dominika Staniszewska, Wioleta Maciejewska, Jadwiga Rzetelska, po obejrzeniu 48 prac w dwóch kategoriach wiekowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria wiekowa: 4-5 lat:

  • I miejsce - Zofia Krawczyk - PM nr 15 "Bajka";
  • II miejsce - Antoni Ostrowski - PM nr 15 "Bajka";
  • III miejsce - Lena Dyszkiewicz - Gminne Przedszkole w Ostrowach;
  • wyróżnienia - Hanna Zielińska - PM nr 8 "Promyczek, Wiktoria Sadłowska - PM nr 15 "Bajka";

kategoria wiekowa: 6-7 lat:

  • I miejsce - Judyta Kwiatkowska - SP nr 2, Lena Łazińska - PM nr 17 "Niezapominajka";
  • II miejsce - Alicja Grzegory - SP nr 2, Kornelia Ledzion - SP nr 2;
  • III miejsce - Iga Kowalik - SP nr 2, Antoni Gapiński - IPM nr 3 "Jarzębinka";
  • wyróżnienia - Jakub Danielewicz - PM nr 17 "Niezapominajka, Maja Borucka - PM nr 17 "Niezapominajka".

Konkurs na komiks pt. "Podróż"

Jury w składzie: Dominika Staniszewska - przewodnicząca, Anna Jasińska, Wioleta Maciejewska, po obejrzeniu prac uczniów z powiatu kutnowskiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria: szkoły podstawowe:

  • I miejsce - nie przyznano;
  • II miejsce - nie przyznano;
  • III miejsce - Natalia Krysińska - SP nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie;
  • wyróżnienie - Malwina Organiściak - SP im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie;

kategoria: szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce - nie przyznano;
  • II miejsce - nie przyznano;
  • III miejsce - nie przyznano.

Konkurs literacki na opowiadanie fantastyczno-naukowe

Jury w składzie: Jadwiga Rzetelska, Anna Jasińska, Dominika Staniszewska, po przeczytaniu 40 opowiadań uczniów szkół ponadpodstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu kutnowskiego przyznało nagrody i wyróżnienia:

kategoria: szkoły podstawowe - klasy IV-VII:

  • I miejsce - Malwina Grzyb,
  • II miejsce - Aleksandra Gołębiewska,
  • III miejsce - Aleksander Jasiński,
  • IV miejsce - Kacper Lubasiński,
  • wyróżnienia - Marta Pietrzak, Oliwia Świątkowska,

kategoria: gimnazjum:

  • I miejsce - Natalia Gens,
  • II miejsce - Małgorzata Biernacka,
  • III miejsce - Jan Michalik,
  • IV miejsce - Krzysztof Kostrzewski,
  • wyróżnienia - Nina Gardolińska, Zuzanna Janczak.

Gratulujemy!

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także