Rejestracja i logowanie

Cztery strony świata: Piotr Strzeżysz w bibliotece

Kultura 04-02-2020 Autor: ksz
0
Cztery strony świata: Piotr Strzeżysz w bibliotece

Podróżnik Piotr Strzeżysz (a także pisarz i fotograf), laureat Nagrody Kolosa w kategorii Podróże i Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera, w czwartek 6 lutego będzie gościem kutnowskiej Biblioteki w ramach projektu Cztery Strony Świata.

Podróżuje rowerem od 20 lat. Zjechał na dwóch kółkach obie Ameryki od Alaski po Patagonię, Tybet i kilkadziesiąt innych krajów. Jak sam mówi, od dziecka ma poczucie, że jest bardziej ptakiem niż człowiekiem. A dzięki dwóm kółkom może bezkarnie bujać w obłokach. Jest autorem czterech książek: „Campa w sakwach”, „Makaron w sakwach”, „Sen Powrotu” i „Powidoki”. Ta ostatnia jest swoistym przekrojem ciekawej osobowości autora: ”Osobowości podróżnika, który w swojej wędrówce jest naturalny. To też świetne vademecum, spektrum nieustającej przygody, połączonej z ekscytacją wolnością, odkrywaniem świata, refleksją. To medytacja na dwóch kółkach, to również hołd dla wspaniałego wynalazku ludzkości, jakim jest rower, który poniekąd stał się „współtwórcą” tej opowieści”- mówi o tej książce Tomek ”czapa” Mackiewicz.

Na spotkanie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza w czwartek 6 lutego, wyjątkowo o godz. 17:00

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także