Rejestracja i logowanie

Francuska piosenka na deskach CTMiT, czyli „Wieczór w Paryżu”

Kultura 01-02-2019 Autor: ez.
3

Kutnowska publiczność wybrała się dziś w podróż do Paryża. Wystarczyło kupić jedynie bilet do Centrum Teatru Muzyki i Tańca, w którym odbył się Festiwal Frankofonii. To w jego ramach zorganizowano koncert.

Wcześniej jednak - o godz. 17:00 - nagrodzeni zostali laureaci dwóch konkursów: recytatorskiego i konkursu piosenki francuskiej. 3 z nich - Lidia, Monika i Michalina zaśpiewały podczas koncertu jako pierwsze. Potem na scenę weszli zaproszeni goście, którzy śpiewali francuskie piosenki, ale... nie po francusku. Jak słusznie zauważyli - czy piosenka francuska jest francuska tylko dlatego, że śpiewa się ją w tym języku, czy też dlatego, że została stworzona we Francji? Czwórka wokalistów, którym akompaniował pianista śpiewała zatem na scenie CTMiT francuskie piosenki ale po polsku. Jak wyszło? Podsumujemy tak: Francja elegancja. :)

 

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Jaka Francja elegancja? Redakcja była na tym koncercie? Ja byłem i stwierdzam jednoznacznie : dno. A mój pogląd podzielała wiekszość, z którymi rozmawiałem po koncercie.

ciągle UTW a gdzie wejściówki dla młodych? wszystko rozdają między swoich...

A żółte kamizelki gdzie ?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także